Finnair kvůli Rusku dál proměňuje svůj byznys, začne létat do Kataru

Airbus A330-300 v barvách Finnairu. Foto: FinnairAirbus A330-300 v barvách Finnairu. Foto: Finnair

Uzavření ruského vzdušného prostoru nutí Finnair k hledání nových trhů.

Letecká společnost Finnair, která velmi silně pocítila vliv uzavřeného ruského vzdušného prostoru pro evropské dopravce, pokročila s proměnou své sítě. Uzavřením letů přes Rusko přišla o svoji výhodu při letech do Asie, zejména do Japonska. Od vypuknutí války na Ukrajině musí s letadly do Asie výrazně delší trasou.

Od listopadu začne Finnair ve spolupráci s Qatar Airways nově létat do katarského hlavního města Dauhá. Půjde o lety z Helsinek, Kodaně a Stockholmu. „Je to další krok naší snahy proměnit náš byznys po uzavírce ruského vzdušného prostoru,“ komentoval šéf Finnairu Topi Manner. Situace nutí dopravce hledat nové trhy. V případě Kataru sází na rostoucí význam letiště v Dauhá pro leteckou dopravu. Start linky je naplánován na začátek fotbalového šampionátu.

Finnair a Qatar Airways jsou členy aliance OneWorld, dosud spolupracují v rámci sdílení kódů například na trase mezi Kodaní a Helsinkami. Do všech tří měst už nyní z Dauhá Qatar Airways létají, ale ne každý den. Finnair bude létat každý den s Airbusy A330 po modernizaci interiéru včetně nové třídy Premium Economy.

Kvůli válce se Finnair nevrátil dosud do zisku, svoji síť letů po Evropě měl z velké části nastavenou na dálkové lety s přestupem v Helsinkách. Firma oznámila, že na zimu omezí některé lety, například do thajského Krabi nebo do Chicaga. Zruší také spojení ze Stockholmu do Los Angeles, Miami a New Yorku.

Tagy Finnair qatar airways
13 komentářů