egoe-plus
Letectví

EasyJet přebírá první linky po zkrachovalém Air Berlin, spustí vnitrostátní německé spoje

Airbus A320 společnosti easyJet. Foto: easyJet
Airbus A320 společnosti easyJet. Foto: easyJet

Britský nízkonákladový dopravce easyJet obsadí část linek, které do konce října provozoval zkrachovalý dopravce Air Berlin. Poprvé začne nabízet vnitrostátní lety po Německu.

easyJet oznámil start od 5. ledna z letiště Tegel, odkud bude létat do Mnichova, Düsseldorfu, Frankfurtu a Stuttgartu. Ceny začínají většinou zatím na necelých sto eurech za zpáteční letenku. V případě Mnichova nabídne až osm letů denně každým směrem i přesto, že od neděle začne provoz na nové vysokorychlostní trati mezi oběma městy, která zkrátí dobu cestování na čtyři hodiny. Na vnitrostátních linkách chce firma nabídnout 250 letů týdně.

easyJet poprvé od ledna nabídne spojení z berlínského letiště Tegel, dosud má svoji základnu pouze na Schönefeldu. Firma oznámila současně z Tegelu start 15 nových mezinárodních linek. Praha na seznamu není. Další nové linky má dopravce spustit v letním letovém řádu, až získá povolení pro převzetí části letadel po Air Berlin.

Pro cestující jde o dobrou zprávu, protože po krachu Air Berlin výrazně svoji pozici na trhu posílila Lufthansa a tomu odpovídají i ceny. Ceny zpátečních letenek mezi Mnichovem a Berlínem jsou na prosinec většinou za nejméně 300 euro.