cargo

Druhý konec aerolinek za dva dny. Končí turecká společnost AtlasGlobal

A320 společnosti Atlas Global. Foto: Bene Riobó [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]A320 společnosti Atlas Global. Foto: Bene Riobó [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

Turecká letecká společnost AtlasGlobal dnes zkrachovala. Před devatenácti lety založený dopravce byl poslední roky ve velkých ekonomických problémech, které vyústily

Turecká letecká společnost AtlasGlobal dnes zkrachovala. Před devatenácti lety založený dopravce byl poslední roky ve velkých ekonomických problémech, které vyústily dnes ve vyhlášení bankrotu.

O konci letecké společnosti, která se už v loni v listopadu zastavila zhruba na měsíc, informovala turecká média, například Hurriyet. Stránky firmy o problémech mlčí, letenky ale koupit nejde ani na zítřek.

Vedení firmy podle tureckých médií dnes zaměstnancům oznámilo, že už nemusí chodit zítra do práce.

Firma zastavila lety loni na konci listopadu, 21. prosince je obnovila. Aktuálně nabízela spojení do Antalye, Bagdádu, Tel Avivu, Teheránu a Amsterdamu. Turecký dopravce se věnoval také charterovým letům, k vidění byl v uplynulých letech v Praze nebo také loni stál u obnovení letů na slovenské letiště Piešťany.

AtlasGlobal měl ve flotile 14 airbusů A320, A321 a 3 A330, ovšem velká část kapacity byla uzemněna už loni v listopadu.

Atlas Global vznikl v roce 2001, původně se jmenoval Atlasjet. Firma se zaměřuje hlavně na lety do Evropy a Asie, od roku 2017 spolupracuje například s KLM na lince z Istanbulu do Amsterdamu.

Včera oznámila svůj konec italská letecká společnost Air Italy.

Tagy AtlasGlobal Atlasjet krachy leteckých dopravců
10 komentářů