DPO ukázal další snímky nového doubledeckeru, dodávka má měsíc zpoždění

Výroba nového dvoupodlažního autobusu pro Ostravu. Foto: DPOVýroba nového dvoupodlažního autobusu pro Ostravu. Foto: DPO

Zhruba měsíc zpoždění nabrala kvůli pandemii koronaviru výroba dvou nových dvoupodlažních autobusů na zemní plyn pro Dopravní podnik Ostrava. Namísto

Zhruba měsíc zpoždění nabrala kvůli pandemii koronaviru výroba dvou nových dvoupodlažních autobusů na zemní plyn pro Dopravní podnik Ostrava. Namísto původního startu v červenci vyjedou o měsíc později.

Počítáme s dodáním v srpnu,“ potvrdila mluvčí DPO Karolína Rycková. DPO dnes na svém facebookovém profilu zveřejnil dva snímky z výroby, které ukazují autobusy již ve značně rozpracovaném stavu.

Kompletace autobusu probíhá ve společnosti Unvi ve španělském městě Ourense, kam Scania dodala podvozky ze Švédska. Autobusy mají jezdit na turistické lince 88 mezi Dolní oblastí Vítkovice a Zoologickou zahradou. Za každý autobus jezdící na zemní plyn zaplatí DPO 14,5 milionů korun. Doubledeckery budou zhruba 4 metry vysoké, klimatizované a s wi-fi připojením v obou patrech.

Ostrava se stala turistickou destinací. Dolní oblast Vítkovice patří mezi vůbec nejnavštěvovanější místa v Česku a neméně populární je i ostravská ZOO. V dopravním podniku chceme na tento trend zareagovat a věříme, že naše nové dvoupodlažní autobusy tato atraktivní místa nejen dobře propojí, ale že se samy vyhledávanou turistickou atrakcí stanou,“ vysvětlil při podpisu smlouvy předseda představenstva a generální ředitel DPO Daniel Morys. Původní plány počítaly s tím, že by se mezi oběma místy postavila lanovka.

Autobus o délce 12,3 metrů bude mít kapacitu 64 míst k sezení a 9 ke stání, střecha bude prosklená. DPO dvoupodlažní autobusy soutěžil třikrát, až při posledním pokusu se do zakázky někdo přihlásil. Původně očekával, že dva autobusy vyjdou dohromady na 18 milionů korun.

Vizualizace dvoupodlažního autobusu pro Ostravu. Foto: DPOVýroba nového dvoupodlažního autobusu pro Ostravu. Foto: DPOVýroba nového dvoupodlažního autobusu pro Ostravu. Foto: DPOVýroba dvoupodlažních autobusů pro Ostravu. Foto: DPO
Tagy autobusy na CNG dopravní podnik ostrava DPO dvoupodlažní autobus Scania Top
36 komentářů