Autobusy Dopravci Železnice

Dopravci k dalšímu omezení spojů nepřistoupili, ale nevylučují ho

Jednotka 471 CityElefant mezi Berounem a Prahou. Foto: PID
Jednotka 471 CityElefant mezi Berounem a Prahou. Foto: PID
Podle Českých drah je počet cestujících zhruba na polovině běžného stavu.

Dopravci k dalšímu omezení spojů kvůli vládním omezením zatím nepřistoupili, ale nevylučují ho. Nedělní spoje pojedou normálně, dál se uvidí podle poptávky na začátku týdne. Vyplývá to z vyjádření dopravců, které dnes oslovila ČTK. Vláda od pondělí na tři týdny výrazně omezí pohyb osob. Pro cesty do zaměstnání mimo okres bude potřeba například potvrzení zaměstnavatele, pro cesty k lékaři či na úřady mimo okres pak čestné prohlášení nebo formulář s místem, časem a cílem cesty.

Vzhledem k novým opatřením, která významně omezují volný pohyb, se přizpůsobíme poptávce a je možné, že dojde k omezení spojů, jejichž počet je již proti normálnímu stavu dlouhodobě snížen. Očekáváme, že se novým opatřením, která sníží zájem o cestování, přizpůsobí i kompenzace pro sektor dopravy, který je krizí silně zasažen,“ řekl dnes ČTK mluvčí Leo Expressu Emil Sedlařík.

České dráhy (ČD) budou podle mluvčího Roberta Pagana železniční dopravu nadále zajišťovat v rozsahu požadovaném objednateli. „V případě dálkové dopravy jde o ministerstvo dopravy, v případě regionální dopravy o příslušné kraje, respektive organizátory dopravy. V současné době jezdí spoji ČD v průměru asi 50 procent cestujících v porovnání s běžným stavem bez pandemie,“ uvedl Pagan.

Změny vládních opatření sleduje také autobusový dopravce FlixBus. „Prozatím se nechystáme více omezit aktuální provoz vnitrostátních spojů FlixBusu v Česku. Na základě výjimky je stále možné cestovat mezi regiony za účelem pracovních cest. Situaci a změnu poptávky po cestování průběžně vyhodnocujeme. O případných změnách v nabídce spojů budeme zákazníky včas informovat,“ uvedla mluvčí firmy Martina Čmielová.

K žádným změnám zatím nepřistupuje ani RegioJet. „Situaci budeme samozřejmě sledovat. Co se týče spojů na nejbližší dny, zejména nedělních, tak tam k žádným změnám nedochází,“ sdělil dnes ČTK mluvčí společnosti Aleš Ondrůj.

Například ve vlacích Leo Express mají nyní cestují k dispozici zdarma dvě chirurgické roušky. „Od pondělí bude nutná ochrana na úrovni minimálně FFP2, která je na vlaku v prodeji za 19 korun a senioři nad 65 let ji mají od Leo Expressu k dispozici zdarma. Palubní personál je již týden vybavený ochranou úrovně FFP2 a pro zaměstnance jsme poptali testovací sady pro testování přímo u nás ve společnosti,“ dodal Sedlařík.

Rok koronavirové krize podle vyjádření dopravců z tohoto týdne způsobil železniční dopravě v Česku výrazný pokles počtu cestujících a stamilionové až miliardové výpadky příjmů. Ve vlacích nyní jezdí okolo 30 procent původního stavu cestujících, nová opatření situaci ještě ztíží. Krize po celý rok také kvůli nízké poptávce omezila část provozu.

Krize také změnila některé podmínky pro cestování na železnici. Dopravci za desítky milionů korun provádějí ochranná opatření, která by měla zamezit šíření viru. Jde především o častější čištění a dezinfikování vlaků, čištění vzduchu a další.

ČTK

100 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří Kocurek

Vláda rozhodla v pátek odpoledne. Takže máme celou sobotu a neděli, abychom si potvrzení od zaměstnavatele vyřídili. Nádhera.

medical_examiner

Když máte šéfa, něco se vymyslí.
Jenže když máte „bosse“, tak jste v troubě…

rtep

Máme přeci nejlepšího krizového manažera.
To asi znamená, že je ochoten a schopen přivést do krize jakoukoli farmu, firmu a jakýkoli stát.

Joseph

Až nastoupí na Českolipsku Länderbahn, tak výkony ubudou…

rsp

V Brně mimochodem jezdí tramvajová linka 2 každých 8 minut (normálně každých 5 minut) do zastávek Modřická cihelna, Modřice-Tyršova a Modřice-smyčka, které už leží v okrese Brno-venkov. Jestlipak budou policisté na hranicích okresu hlídat cestující, jestli se neprojíždějí jen tak?

xyz

Totéž pak trolejbusová linka č. 31 do Šlapanic. A stejně tak i cokoliv do Olympie, tedy obchodního centra umístěného v katastru Modřic v okrese Brno-venkov. 🙂

švestka

Samozřejmě mezi zastávkama bude výkolejka a až příslušníci SNB zkontrolují celou soupravu, bude povolena cesta dál, to by tak hrálo aby někdo z Brna utekl.

kakov

pro Vaší informaci SNB už dávno neexistuje 😀

švestka

Vážně? A já myslel, že jo když agent STB je předsedou vlády.

Joseph

Co byste čekal od švestky… i já si ještě švestky na železnici pamatuju. Dnes tam jsou tetky a strejdové v uniformě nebo s nějakým tím flíčkem na výpisu z rejstříku.

Lada

Spíš by mě zajímalo, jak mám využít voucher s roční platností, který mi loni v březnu dal Flixbus za zrušený spoj 🙂

xyz

Nejlepší možnost byla asi loni od června do září.

Lada

Z dnešního pohledu samozřejmě 🙂

Dominik

To je snad poprvé, co správně uvádí ochranu FFP2, nikoliv jen respirátor, protože takovou ochranu svou účinnosti splňuje například i nanorouška, která je stále povolena.

pkajetan

Od pondělka – zákaz pohybu mezi okresy – ty stovky rychlíků jezdících jak tramvaje z jednoho koutu země do druhého a křížem krážem – budou jezdit proč? A kdo je bude platit? A z čeho?

Vašek

Budou vozit cestující, jako doposud. Do práce, na úřady, na návštěvy, na výlety. Nikdo jim v tom nezabrání, to by musel být policajt v každym vlaku.

Kalina

Bude se jezdit kvůli udržení sociálního smíru – zkrátka i zaměstnanci na dráze chtějí jíst. Platit to bude stát. A z čeho? Jak je zvykem, z daní, které stát odsaje od pracujících, kteří ještě vytvářejí nějaké skutečné a smysluplné hodnoty.

Luboš

měli by zrušit spoje, kde jezdí šukafony, ve kterých se infekce šíří nejvíce

Štěpán

Větší blbost jsem na tomto serveru ještě nikdy nečetl, vážně ne. Nebo si vážně myslíte, že typ vozidla má vliv na šíření infekce?

Jan Neruda

Luboš je troll, který pod každý článek musí nacpat pár výpotků o škodlivosti šukafonů. Nechte ho být, on je blázen.

Facepalm

Spíš ho baví, jak se hned všichni chytnou sebevětšího nesmyslu a začnou ho vyvracet.

rtep

K největšímu šíření infekce v nich dochází zejména na hranicích okresů a po 21.hodině…

BND 30

Přesně, koronáč mrkne na zprávy, zjistí, jaká je situace a vyrazí na to 👍

Marek

A Tebe do blázince Ty jseš na to zdraví.

Jiří Šrámek

Jezdím do práce autobusem a oba spoje jsou tak plné, že část cestujících musí stát. Každý den.

BND 30

To věříme, cestovat v Bangladéši, není žádný med.

Gwann

protože montowny nezavřeme…

Jiří Kocurek

Což by soudruzi tuze rádi – přikazovali kdo kde maá pracovat a jak má pracovat. Vyrábět pračky je totiž ideologicky nečisté.

medical_examiner

Hmm, ale nedělat nic a ještě za to být placen…to ideologicky nečisté bude…😈

D.S.

By mě zajímalo k čemu ta omezení mají být, když nepočítají s opatřeními na pracovištích, která jsou po domácnostech druhým nejčastějším místem nákazy. Logicky by mě napadlo, že problém řeším tam kde je největší a ne naopak.

xyz

Počítají s opatřeními – mj. respirátory po celou pracovní dobu.

(Samozřejmě jinou otázkou je, jak moc se to bude či nebude dodržovat, plus to, že tím pádem ani nedochází k – vládou v jiných případech vypichovanému – „omezení mobility“, zejména při dojíždění veřejnou dopravou.)

D.S.

Aby to mělo smysl, tak výrobu úplně zavřít nebo povinně pravidelně testovat zaměstnance, jinak tahle šaškárna v omezení pohybu na katastr obce nebude mít žádný význam.

švestka

Ale no tak, vy byste chtěl zavřít fabriky Agrofertu? Přece byste nechtěl, aby se panu premiérovi ztenčil svěřenský fond, už teď nemůže ubytovávat hosty na Čapím hnízdě a teď tohle!

Apollo17

Největší průser je ten,že valná většina lidí myslí jako švestka.Že je to spiknutí Agrofertu a Babiše.Stačí ho vyměnit a bude vše krásné a bez omezení.

švestka

Ale, že jako z udělání mají výjimku třeba květinářství, když Burešovi patří největší květinářský řetězec. Copak je asi v květinářství za základní lidskou potřebu? Samozřejmě chápu, že toto je nad mentální rozlišovací schopnosti koblih jako Apollo17.

Kalina

Pokud budou zakázané pohřby, nepochybuji, že i květinářství budou zavřená. První podmínka však splněná není. Tolik logické vysvětlení, proč platí tato výjimka.

Šejdr

Ale no tak, tahle výmluva už je stokrát vyvrácená. Pozůstalá rodina do květinářství nechodí, protože objednávka květinové výzdoby je standardní součástí nabídky pohřebních služeb. Účastníci pohřbu mají možnost objednat květiny předem s doručením přímo k místu obřadu, takže taky květinářství nepotřebují. A náhodní účastníci pohřbu (kteří by kupovali kytku na poslední chvíli) jsou vyloučeni, protože na pohřeb nyní může max. 15 lidí, což leckdy nepokryje ani potřeby širší rodiny.

xyz

Přesně tak. Plus nad rámec uvedeného navíc to, že i ty „další pozůstalí“ by si mohli „kytke“ pořídit objednáním „na dálku“ z konkrétního květinářství s odběrem „přes okénko“ či dovozem na určené místo. Ostatně, trapnost s výmluvou na pietní akce je značná i v tom, že vlivem zavřených obchodů s oděvy a obuví se může stát, že některý z potenciálních účastníků pohřbu ani nebude mít co na sebe co do vhodného společenského oděvu, což ale coby výjimka (přitom ze stejného titulu jaký vláda nelogicky uvedla i u těch kytek) není. Možná je to jen moje zkušenost, ale jestli nějaké květinářství… Číst vice »

Kalina

Jsou mnohem absurdnější výjimky s povoleným prodejem, nežli květinářství, viz:
prodejny malých domácích zvířat,
prodejny tabákových výrobků,
prodejny zahrádkářských potřeb
prodejen zbraní a střeliva.

xyz

Prodej zbraní a střeliva bude od pondělí také zakázán (a to mimochodem navzdory tomu, že v případě prodeje zbraní nelze argumentovat e-shopem, protože prodej zbraní touto cestou není možný, na rozdíl od rozvozu kytek).

Mimochodem používáte úhybný manévr falešného dilematu.

starý dědek

Úhybné manévry falešného dilematu tady předvádíte především vy (a pár dalších ještě větších pitomců): na pohřby samozřejmě chodí minimum lidí, ale mnohem víc jich běžně a průběžně chodí na hřbitovy ke hrobům svých blízkých, a kromě toho ne každý je takový barbar jako zřejmě valná část zdejších hloupých žvanilů, takže si aspoň občas zlepší náladu třeba i květinovým ozdobením domova. A že konečně zavřeli prodejny střeliva? No, zdá se, že už se konečně začínají bát, že by to, co způsobili svým lemplovským přístupem k účinnému řešení = ke skutečné zábraně šíření viru a ne pouhé buzeraci slušných lidí, nemuseli nakonec… Číst vice »

xyz

„mnohem víc jich běžně a průběžně chodí na hřbitovy ke hrobům svých blízkých“ – Což mimochodem taky je epidemiologicky problematické (jestli vláda opakovaně tvrdí, že se má snížit mobilita, pročež zavřela i obchůdky typu „kam chodí 2 lidi za hodinu“, tak úplně stejně problematické nyní je jezdění na hřbitov). – I když připustím, že jezdění na hřbitov tedy je nezbytnou cestou, tak rozhodně není nezbytné tam při každé cestě vozit kytky; resp. když už, tak právě v době takto výjimečné situace to rozhodně nezbytné není. – I když pominu předchozí dvě odrážky, tak nadále platí, že i při uzavření květinářství… Číst vice »

BND 30

Oponuji. Na hřbitově fakt už nikoho nenarazíte….

xyz

„takže si aspoň občas zlepší náladu třeba i květinovým ozdobením domova.“
Absolutně zbytné v době, kdy lidi pokud možno ten domov nemají vůbec opouštět.

A i v tomto případě platí, že stejně tak si ty kytke mohli nechat domů rovnou dovézt rozvážkovou službou, stejně tak jako si domů budou muset nechat dovézt (či v e-shopové výdejně vyzvednout) „zbytné“ věci jako oblečení, obuv, kancelářské potřeby či ostatně nářadí/materiál pro opravy a údržbu toho domácího zařízení, aby se jim ten domov nerozpadal (i kdyby na něm měly viset kytke).

xyz

„mnohem víc jich běžně a průběžně chodí na hřbitovy ke hrobům svých blízkých“
Zeptal bych se – návštěva hrobů (tedy něco, co mimochodem rozhodně není „nezbytné“ či „bezodkladné“, nota bene v souvislosti s pořizováním kytek v tzv. kamennném obchodě) spadá do které z níže uvedených kategorií v rámci nově přijatých omezení?

– povolena jen v rámci katastru obce/města, kde dotyčný bydlí

– povolena jen v rámci okresu, kde dotyčný bydlí

– povolena i mimo rámec okresu

Děkuji za upřesnění.

glosátor

Ejhle – po mantroidním Lubošovi s jeho nesnesitelnými šukafóny je tu další excelentní demagog fungující na principu kolovrátkového samonasírání!

Gwann

cigarety prodávat musíte, pokud nechcete revoluci.
prodejny zvířat jsou i prodejnami krmiva a léčiv, to chcete aby lidem chcipli kočky a psi a potkání a rybicky
a zahrádkářské potřeby? když nezasijes na jaře, nezasijes vůbec. a překvapení… lidi mají zahrady

kalino, vy jste totální exot a sociopat…

glosátor

No, a kdyby jen Kalina – tentokrát se nečekaně kupodivu odhalil třeba i „xyz“ …

Apollo17

No to je přeci jasné.Babiš má doma strašné množství zvířat,tak je musí prodávat,v agtofertu vypěstovali mnoho tabáku a neví co s ním a Babiš má zbrojovku ,proto musí obchody prodávat jeho zbraně.Švestky ví o všem. 🙂

švestka

Tak co, jakej byl dnešní výlet po slevových akcích, kobliho?
Tvůj vůdce Bureš zbrojovku nemá, ale jeho kámoš Strnad Ano (líp už snad ani být nemůže) a daří se mu za současné vlády víc než dobře.

None

Dovede si představit, že na pohřeb přijde 20 lidí a policie jich pár pošle pryč? Samozřejmě myslím na okruh příbuzných.

BND 30

V Klatovech takhle řešili cikánský pohřeb. Tam i novináře trošku pobouchali…

glosátor

Četl jste o tom ovšem špatně: tam ty novináře vyhnali sami romští pohřební hosté!

švestka

Tak hlavně, že zavřeli kamenictví, náhrobek nebude, ale kytička od Bureše jo.

xyz

Doufám… tedy, chci doufat… že to je „jen“ něco ve smyslu „uzavření (tzv. kamenných – jak příznačné v tomto kontextu 🙂 ) provozoven; pro zařízení zakázky nutno učinit objednávku na dálku (srov. i s e-shopy). A ne úplný zákaz činnosti.

I když i v takovém případě by to bylo velmi příznačné srovnání vůči přístupu „nezbytné kytke musejí mít obchody otevřené“.

rtep

Sám velký nedotknutelný Bureš se pasoval do role našeho posvátného vůdce a zachránce a pokud jsem si všiml, odmítá jakoukoli kritiku a diskuzi.

BND 30

Ano. Řídit stát jako farmu….
Jenže ti tupí volové už nějak docházejí, protože i to hovado pochopí, že kdo s ním špatně zachází, zaslouží si pořádný trknutí nebo kopnutí…

obyčejný člověk

Správně jste použil plurálu – nelze to svádět jen na jednoho či dva, jde to napříč celou tou zpanštělou svoločí!

Apollo17

Proč posvátného?Vyhrál volby.Na podzim je vyhraje třeba Bartoš,neboFiala a vůdce bude on.Já už za posledních 30 let zažil množství českých premiérů a nikdo nebyl posvátný.A málokterý přežil celé 4 roky.Asi jen umíme žvanit,jak bychom to udělali,ale žádný perfektní Švestka, který by to dobře řídil několik let se ještě nenašel.Ale hafat zpoza boudy to umíme.

rtep

Je vidět, že politku nesledujete. Tak neschopného člověka, jako je Bureš, jsme ještě po roce 1989 v politice neměli.

medical_examiner

Nesouhlasím…
Co takový Říman? Co Bárta? Co Rath?

a8n

Ti byli spíš všeho schopní.

Apollo17

A co Gros,který si bral údajně úplatky na koupi bytu,Topolánek,jehož pravá ruka a rádce Dalík ještě sedí za úplatky při nákupu Pandurů,Nečas,za kterého úřad vlády řídila jeho milenka atd..Proč tedy za 10 let jsme měli asi 5 premiéru(Zeman,Gros,Špidla,Paroubek,Topolánek).To byli tak schopní,že museli být krátce na to vyměnění?
Tady je hlavní problém,že kmotři přišli o 30 procent voličských hlasů.Tak Ritigové,Janouškové,Dalíkové…,kteří byli zastupování loutkovými premiéry přišli o rito.

švestka

Zato když vládne mafián Bureš, tak je na světě hned líp. Jen teda doufám, že Anno, lépe už nebude, protože už teď je tak dobře, že bysme se z toho nemuseli samým štěstím ani vzpamatovat.

Apollo17

Švestka založ nějakou stranu Modré z nebe a budu Tě volit.Máš to promyšlené,pevně v rukách.Já nemám tatíčkovský komplex-seru na to premier to vyřeší.

rtep

:-)))))
Kmotři rozhodně nepřišli o 30 procent hlasů. Ta procenta naplnio vyfasoval jeden z nejhorších českých mafiánů, komoušský prominent, udavač STB, agent Bureš.
Rozhodně netvrdím, že jsme tu měli samé schopné premiéry. Tvrdím ale, že takovou hrůzu a děs jsme tu ještě neměli.
Těm minulým premiérům se aspoň občas v něčem dalo věřit. Burešovi opravdu ne.

švestka

To že Bureš vyhrál volby (30%, tedy nikoliv většinou, mmch poslední volby na Slovensku vyhrál Fico a také skončil v opozici) mu však v žádném případě nedává moc k tomu, aby znásilnil ústavu a prováděl puč k zachování své osobní moci, pokud už ho parlament jednou poslal někam. Je jasné, že něco takového kobliha Apollo 17 nepochopí, stejně tak, jak když Bureš brečel po „vyhraných“ volbách do krajů, kdy sám skončil většinou v opozici, protože nikdo slušný už s ním nechce nic mít, že vládu má sestavovat akorát vítězná strana (která v našich podmínkách získá třeb 20% koblih, které by… Číst vice »

Apollo17

Když má Bureš jen 30 procent a znásilňuje ústavu, stačí přece aby mu jednoduše těch 70 procent v parlamentu vyslovilo nedůvěru.Proč to ještě Švestko neudělali?
Jo vyřvávat po náměstích a nadávat v hospodě( teď jsou zavřené tak na internetu) netřeba.Do švestek bude kampaň na nové parlamentní volby,tak si zvolíme lepšího premiéra a kovid se ztratí. 🙂

švestka

Ještě jste zapoměl, že to je účelovka a může za to Kalousek, asi vás v Annofertu špatně proškolili.

Apollo17

Já v Annofertu nikdy nebyl.
Chytrolíne,ještě jednou-proč těch 70 procent poslanců v parlamentu tomu Burešovi nevyslovilo nedůvěru?Jo „vítězný komunistický únor“ doufánm už nebude možný.Řvoucí lůza na náměstí by neměla odvolávat vládu.Jde to jednoduše tou parlamentní 70 procentní většinou.

Apollo17

Zatáčky a vytáčky ,došly argumenty?

BND 30

Oprava, je to spiknutí blbosti a nadutosti. Že se dá na lidi řvát z televize a oni poslechnou, že se dá lidí po sedmdesáté prosit z televize po šedesáti devíti předchozích zklamáních a oni poslechnou…

Gwann

neni to podmínka dostačující ale je to podmínka nutná

jura

Hm, CR je hospodarsky naprosto zavisla na prumyslovem exportu.
Kolik procent toho exportu tvori Agrofert?

Frantisek

Jako že se z toho exportu samotného najíme? No… Jinak Agrofert je spíše hrobařem zdravého hospodaření, počínaje vytěžováním půdy a konče levným dovozem „odpadu“ z ciziny.

Jiří Kocurek

Například se nakoupí sůl, rýže a zemní plyn. To abychom nezmrzli. Což mnohým nedochází, oni by zakázali i jižní ovoce a pak si objednali pizzu hawai.

medical_examiner

Hawai… 😭

Frantisek

Oni pletou pojmy. Mobilita sama o sobě nic nepřenese, to až vzájemné potkávání se s jinými na bližší vzdálenost a určitý čas. Možná proto to máte správně v uvozovkách, pak platí i to o veřejné dopravě. Bez nich ale ne. Auty je schopno se někam navalit prakticky stejně velké množství lidí, jen většinou s mnohem horšími důsledky pro dýchání.

Gwann

ale váš postup je logicky, a to se u Bureše nenosí…

Šejdr

V pracovní dny žádný extra pokles nečekám, už teď jsou ve vlacích hlavně lidé, co jedou do práce. Větší poklesy asi budou o víkendech, v posledních dvou měsících mi přišlo, že o víkendech jsou dálkové vlaky podstatně plnější než v pracovní dny. A pracující to asi ve většině případů nebyli.

Zapa

Lidé co jedou do práce? Podle nároků na slevy minimálně z jedné třetiny študáci a děti. To je vždycky divení, když se zjistí, že má průkaz prošlou platnost s argumentem, že si to nemohl vyřídit, protože škola je zavřená, ale udělat si výlet přes půl republiky není problém.

medical_examiner

?
UK point běžel…(minimálně 27.prosince…)

Koro

Vsem je jasne, co od pondelka nastane. Od pondelka se okamzite mely vsechny zdvojene soupravy omezit na jednu.

Pajoš

Přesně! Protože zdvojené soupravy jezdí ve špičce, takže vozí lidi do práce a lidi od pondělka pracovat nebudou … ?

Kalina

Ve velkých městech převládají kancelářské profese. Odhaduji, že 3/4 od pondělí zůstane na homeoffice a není to nic nového, za poslední rok už s tím má praxi snad každý.

Pajoš

Tak pokud jde o tak kvalifikovaný odhad, tak to beru zpět : – ) … vždyť jen spekulujete. Nevím jaký je problém tři dny počkat a pak vyhodnotit skutečné potřebné kapacity.

Kalina

Propad počtu cestujících je patrný už celý tento týden a zrychluje s tím, jak roste 4. vlna nákazy.

Pajoš

A na základě toho je jisté, že od pondělka bude stačit poloviční kapacita? … člověče, to co tady píšete je naprosto postavené na vodě a za pár dní se ukáže co je a není potřeba. Nevím proč z toho děláte hned takovou kovbojku, pár dní už nikoho nezabije.

Lukáš F.

Kancelářské profese už většinou na home officu jsou.

Kalina

Dosud ale zdaleka ne v takové míře, jako byl homeoffice před rokem. To se zřejmě zopakuje až od pondělí.

Twix

Oproti stavu před rokem asi úplně ne, ale oproti stavu co je cca od října velký pokles už neočekávám. Kancelářské profese ve velkých městech (aspoň ty nestátní) jsou už několik měsíců v kanceláři tak průměrně jednou týdně a veřejnou dopravou tolik nejezdí.

Suchdolák

„veřejnou dopravou tolik nejezdí“
Naprostý souhlas: stačí se na chvíli postavit k nějaké příměstské silnici a porovnat počet aut teď s tím, který tam jezdil přede dvěma roky, kdy přitom všechno fungovalo bez hloupých omezení – kloubáky ve 4 minutách jezdí poloprázdné, ale aut je možná až o polovinu víc než za dřívějšího běžného provozu, takže žádné významnější snížení zájmu o VHD už v pracovní dny očekávat nelze.

kakov

na to jste přišel jak? výroba televizorů, tramvají, elektro a strojírenských součástek to vše jsou kancelářské profese?

Jiří Kocurek

To jsou nepotřebné montovny, přece. (sarkasmus)

švestka

Hami se o to usilovně snaží, protože si myslí, že když nepracují voliči ČSSD, tak nepracuje ani nikdo jiný.

kakov

švestko švestko, vy jste, ale divná osoba

-TR-

To je těžké odhadnout. Cesty do práce jsou stále povoleny, nehledě na to, že nejspíš řada lidí bude zákaz cestování mezi okresy obcházet právě tím, že pojedou vlakem, protože kontroly se nejspíš soustředí na silnice. Tak se to běžně děje v již uzavřených okresech Cheb, Sokolov a Trutnov. Vlaky většinou nikdo nekontroluje.

Porušování zákazů by se nemělo podporovat, nicméně si myslím, že je lepší, když dopravce vypraví soupravu v normální kapacitě, aby se mohly mezi lidmi dodržet rozestupy. Oni tím vlakem stejně pojedou, i když se to nesmí.

glosátor

Všem je jasné, že od pondělka nenastane nic kromě toho, že ve VHD ubyde pár malých dětí a jejich rodičů, které ale stejně v naprosté většině už dávno jezdí auty: dokud ta svoloč, co tady totálně vyluxovala státní kasu, nenastaví taková opatření, která by vedla ke skutečné zábraně šíření viru, tak v pracovní dny k žádnému výraznějšímu snížení počtu cestujících ve VHD dojít ani nemůže, protože kdo mohl autem jezdit doteď, tak už ním stejně jezdil a VHD nepoužíval.

Kalina

„spoji ČD v průměru asi 50 procent cestujících“ vs. „Ve vlacích nyní jezdí okolo 30 procent původního stavu cestujících“ i kdyby ostatní dopravci vozili jen vzduch, takhle čísla těžko vyjdou.

Def

Predpokladám, že ide o 50% na každom spoji zvlášť, a 30% celkového počtu, teda rozdiel je v zrušených spojoch.