egoe-plus
Letecké společnosti Letectví Letiště

Do Piešťan bude létat nová charterová linka z Izraele

Airbus A321-200 společnosti AtlasGlobal v Piešťanech. Foto: Letisko Piešťany
Airbus A321-200 společnosti AtlasGlobal v Piešťanech. Foto: Letisko Piešťany

Letiště Piešťany získalo provoz nové letecké linky. Od 6. května do září budou na slovenské letiště létat aerolinky Sun D’Or Airlines z Tel Avivu.

Nové letecké spojení oznámil izraelský list Jerusalem Post, který cituje majitele izraelské cestovní kanceláře Ophir Tours. Lety nejsou v rezervačním systému aerolinky, může jít čistě o charterové spojení.

Lety jsou naplánovány vždy na středu. „Důvodem je velká poptávka po lázeňských pobytech v Piešťanech,“ vysvětlil majitel cestovky Boaz Waxman. Sun D’Or Airlines jsou dceřinou společnosti izraelské společnosti El Al, létají s Boeingy 737-800.

Po letech bez pravidelných linek došlo loni k zavedení dvou linek z Piešťan. Letecká společnost Atlas Global spustila linky z Piešťan do turecké Antalye, FlyEgypt do Hurghady. Podle nabídky slovenských cestovek by měly lety pokračovat i letos, první spoj je naplánován na 24. května.

 

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
pamětník

Dobře jim tak (Piešťanům), to jim přeji, že mají i letiště s mezistátním provozem = tak ať mají i nějaké „kšefty“! A vzpomínám na to, že tam na letišti fungovala ()resp. „za bolševika“ možná především) i nějaká vojenská část (a podle map tam asi funguje i až dosud = podobně jako ji mají i jiná regionální letiště i v ČR): kdysi jsme odtud vezli (vlakem) nějaké „PADky“ na letiště do Českých Budějovic, a vagonovalo se to tehdy v nějaké sousední stanici (= asi v Brunovcích, které mezitím zjevně „padly za koridor“) …

dvojiteF

EDIT: Do Hurghady lietala letecká spoločnosť FlyEgypt. Tieto lety budú pokračovať. Pokračovať budú aj lety do Antalye avšak je otázne či s AtlasGlobal kvôli ich problémom. Ďalšou zaujímavosťou je dočasné presmerovanie letov BTS-HRG počas uzávery letiska na prelome apríl/máj