Do Košic se vrátí LOT, Air Cairo expanduje v Bratislavě a další úspěch Piešťan

Stojánka letiště v Piešťanech Zdroj: Facebook.com - Trnavský samosprávny krajStojánka letiště v Piešťanech Zdroj: Facebook.com - Trnavský samosprávny kraj

Z trojice slovenských letišť přišlo během minulých dnů několik novinek.

Východ Slovenska získá opět spojení s rozsáhlou sítí polského dopravce LOT Polish Airlines prostřednictvím pravidelné linky do jeho varšavského uzlu. Návrat linky oznámilo košické letiště na Facebooku.

Zahájení letů je plánováno na 27. března. Ve směru do Varšavy se bude létat vždy v pondělí, úterý, čtvrtek a v sobotu. V pondělky a čtvrtky budou lety dva, kromě odpolední rotace se počítá také s ranní. V opačném směru se bude létat jednou denně každý den kromě soboty. Z Košic do Varšavy bude létat ještě Ryanair, linku na letiště Modlin nicméně zrušil a s obnovením nepočítá.

Bratislavské Letiště M. R. Štefánika představilo novinky hned dvě. Letecká společnost Air Cairo přidá k letům ze slovenské metropole do Hurghady také nové linky do Marsa Alam a Marsa Matrouh.

Egyptský dopravce provozuje spojení s Hurghadou celoročně. Provoz pravidelné linky do Marsa Alam začne 28. března. Létat se bude dvakrát týdně, vždy v úterý a pátek. Na spojení budou nasazeny Airbusy A320 a A320neo. Letenky jsou již v prodeji na stránkách aerolinky. Pravidelné charterové lety do Marsa Matrouh začnou v červnu.

Letiště Piešťany zažívá po delší stagnaci částečnou vzpruhu. Po zřízení základny na opravu a údržbu flotil Antonovů dvou nákladních leteckých společností Vulkan Air a Swift Solution Atlantic a podpisu smlouvy s investory Aircraft Managament, BTK Group a Cirrus Aircraft CZ o vybudování několika nových hangárů, získá také vytoužené spojení s Izraelem. Důvodem je velká poptávka po lázeňských pobytech v Piešťanech a jejich popularita právě u izraelských turistů.

Trnavský kraj proto podepsal memorandum o spolupráci při propagaci kraje na izraelském trhu s izraelskou cestovní kanceláří Overseas travel. Jak uvádí Trnavský kraj na svém Facebooku, zavedení leteckého spojení mezi Tel Avivem a piešťanským letištěm očekává ještě během této letní sezóny.

Tagy Air Cairo BTS KSC Letisko Košice Letiště Bratislava Letiště Košice Letiště Piešťany LOT LOT Košice LOT Polish Airlines Piešťany PZY
6 komentářů