umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Cestovní ruch Letecké společnosti Letectví

Více letů v době omezování. Air Cairo začala létat dvakrát týdně

Airbus A320 společnosti Air Cairo. Foto: Pieter van Marion from Netherlands / CC BY-SA
Airbus A320 společnosti Air Cairo. Foto: Pieter van Marion from Netherlands / CC BY-SA
Egypt je prakticky jedinou zemí, kam nyní z Prahy přibývají lety.

Letecká společnost Air Cairo je aktuálně jediným dopravcem, který navýší počet letů z Prahy. Od tohoto týdne začíná létat z Prahy do egyptské Hurghady již dvakrát týdně. Lety do Egypta už obnovily také Smartwings.

Air Cairo obnovila lety do Egypta v říjnu, teď navyšuje počet letů na dva týdně. Kromě soboty dopravce nově létá také v pátek. Časy letů jsou stejné, odlet je v 18:30.

Kromě Air Cairo začaly do Egypta létat také Smartwings, aktuálně nabízí jednou týdně let do Marsa Alam a jednou týdně do Hurghady. U obou dopravců se cena zpáteční letenky pohybuje mezi 7-8 tisíci korun.

Egypt patřil společně s Tureckem mezi dlouhodobé jistoty českých cestovních kanceláří v nabídce zájezdů, kvůli pandemii koronaviru ale letový provoz do přímořských letovisek v těchto zemích skončil.

Pro cesty do Egypta je povinný negativní test na přítomnost koronaviru, který není starší 72 hodin. Při příletu do Hurghady se mohou cestující nechat otestovat za 30 dolarů. Po příletu zpět do Česka je povinný test nebo karanténa.

Na podzim patří Egypt dlouhodobě mezi českými turisty nejnavštěvovanější země, letos je situace zcela jiná. Jen loni podle dat Českého statistického úřadu do Egypta vycestovalo 234 tisíc českých občanů.

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Mat

Jak “po příletu zpět do Česka je povinná karanténa“? Samozřejmě jde nahradit testem, což je i preferovaná možnost…

mikiqex

Četl jsem, že INVIA nabízí úhradu testů a navíc že do 30. dubna 2021 je zdarma vstupní vízum.

Harry

Invia ho neplatí. Platí to pořádajicí cestovní kanceláře. Invia pouze využila jejich nabídku více zdůraznit aby se jin lépe prodávalo. Ale po zkušenostech se doporučím Invii vyhnout. Na zákazníky se totálně vybodla.

JIŘÍ

Tak vždycky to nakonec zaplatí tak jako tak zákazník nedělejte si iluze.

Petr

Jenom doplním to, že Invia je cestovní agentura, která zájezdy jen přeprodává a samozřejmě z toho má provizi. Takže pokud chcete úhradu testů na Covid-19, tak jak píše „Harry“ zjistit si u konkrétního tour operátora, zda-li to poskytuje. Zároveň je lepší jednat s přímo s tour operátorem, kde je větší jistota a zároveň i nižší cena (odpadá provize pro agenturu).

Pikenin

Cena zájezdu od CK i CA jsou shodné.I když souhlasím s tím, že je lepší objednávat přes CK

Tomas

Ona běžná praxe je , že cena je koncového zákazníka stejná, ale .. když ten zájezd koupíte přímo na webu cestovky, tak cestovka dostane vše.

pokud ten zájezd koupíte na invii, tak invia si strhne provizi z té ceny, takže cestovka dostane o pár procent méně.

Partneři

Škoda transportation
podcast