DB Netz vypsala tendr na dokumentaci pro územní řízení ke Krušnohorskému tunelu

VRT Praha - Drážďany, vizualizace. Pramen: Správa železnicVRT Praha - Drážďany, vizualizace. Pramen: Správa železnic

Tunel pod Krušnými horami o délce 26 km by měl být hotov v roce 2039.

Společnosti DB Netz a Správa železnic učinily další krok v přípravě vysokorychlostní tratě Praha – Drážďany. Aktuálně vypsaly tendr na zpracování dokumentace pro územní řízení k chystanému tunelu pod Krušnými horami. Zpracování dokumentace se předpokládá v letech 2020 až 2024. Zakázku na základě smlouvy o spolupráci z loňského roku administruje německá strana. V oznámení se mimo jiné uvádí, že dokončení celé stavby je naplánováno na konec roku 2039.

Seznámení potenciálních dodavatelů se způsobem zadávání veřejných zakázek podle německého práva proběhlo na počátku letošního roku v Praze prostřednictvím předběžné tržní konzultace. „Účast více než 70 potenciálních dodavatelů z různých zemí Evropy potvrdila, že příprava tohoto projektu je záležitostí celoevropského významu,“ napsala Správa železnic v tiskovém prohlášení.

Železniční tunel pro vysokorychlostní trať skrze Krušné hory bude dlouhý 26 kilometrů a bude projektován a následně provozován podle německých předpisů. Už v roce 2018 se na tom dohodl tehdejší český ministr dopravy Dan Ťok se svým saským protějškem Martinem Duligem.

Nová vysokorychlostní trať má zkrátit dobu jízdy mezi Prahou a Drážďany na jednu hodinu a současně odvést část dopravy z přetížené konvenční trati v údolí Labe.

Tagy DB Netz Správa železnic Top VRT Praha - Drážďany
97 komentářů