Další velkokapacitní posila pro Smartwings, z Prahy na Rhodos poletí Airbus A330 AirTanker

Airbus A330-200 společnosti AirTanker. Foto: Steve KnightAirbus A330-200 společnosti AirTanker. Foto: Steve Knight

Důvodem je posílení provozních kapacit vzhledem k nepravidelnostem způsobeným zejména ŘLP, uvádí dopravce.

Letecká společnost Smartwings si pronajala další širokotrupý letoun. Důvodem je posílení provozních kapacit. Její sobotní let z Prahy na Rhodos Airbus obslouží Airbus A330 britské leasingové společnosti AirTanker. Ta kromě charterových letů pomocí rezervních letadel poskytuje také flotilu tankerů a transportních letadel britskému Královskému letectvu (RAF), například pro účely tankování ve vzduchu.

Konkrétně si Smartwings zapůjčí Airbus A330-243 s registrací G-VYGK. Letoun má 321 míst v ekonomické třídě.

A330 ale není jediná výjimečná zápůjčka ze strany Smartwings, let na Kos by měl zajistit Airbus A321 společnosti Titan Airways s registrací G-POWW.

Letový provoz na Ruzyni už v minulých týdnech zpestřil Airbus A350 společnosti Ethiopian Airlines, Smartwings jej nasadil na lety do Burgasu. Letadlo pro 343 cestujících se v Praze ukáže i tuto neděli. Letečtí nadšenci měli možnost si zakoupit samostatnou letenku a připlatit si za sedačku v byznys třídě.

Letecké společnosti se po celém světě potýkají s vysokou poptávkou po cestování, ale také s nedostatkem personálu a dopravních kapacit. S nedostatkem zaměstnanců bojují také letiště, na kterých se tak tvoří dlouhé fronty a vznikají zpoždění. Na nich nese vinu také stále problémová implementace nového systému k řízení letů TopSky, na který už v minulosti upozorňovalo České sdružení řídících letového provozu CZATCA. „Důvodem je posílení provozních kapacit vzhledem k nepravidelnostem způsobených zejména ŘLP,“ uvedla mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková.

Tagy Airbus A330-200 AirTanker smartwings
33 komentářů