Další spor SŽDC a Grandi Stazioni. Kvůli neplacení nájmu v Mariánských Lázních

Nádraží v Mariánských Lázních po rekonstrukci. Foto: Zipacna1/Wikimedia CommonsNádraží v Mariánských Lázních po rekonstrukci. Foto: Zipacna1/Wikimedia Commons

Společnost Grandi Stazioni neplatí už více než rok nájem za využívání železniční stanice v Mariánských Lázní, SŽDC ji proto zažalovala

Společnost Grandi Stazioni neplatí už více než rok nájem za využívání železniční stanice v Mariánských Lázní, SŽDC ji proto zažalovala o téměř 377 tisíc korun. Jde o další ze série sporů mezi správci železnice a firmou, která byla nucela předloni opustit pražské hlavní nádraží. Informaci přinesl server Lidovky.cz.

Stanice Mariánské Lázně prošla pod taktovkou Italů na rozdíl od pražské historické budovy hlavního nádraží velkou rekonstrukcí za 93 milionů korun. Výměnou za to měli získat právo pronajímat obchodní prostory, ještě měli státu platit nájem 75 tisíc za čtvrt roku. Pro Grandi Stazioni nejsou Mariánské Lázně příliš ziskovou záležitostí: většina prostor na nádraží je nepronajatá. Z Karlových Varů, kde měla firma také působit, odešla společnost dříve se smluvní pokutou.

Grandi Stazioni žaluje SŽDC o více než miliardu korun ušlého zisku za to, že s nimi neprodloužili správci železnic smlouvu. Grandi Stazioni neplnili podmínky předchozí smlouvy. Zřejmě i proto podle Lidovky.cz neplatili za nájem v Mariánských Lázních.

„Grandi Stazioni existenci těchto pohledávek popírá s tím, že byly údajně zaplaceny jednostrannými zápočty vůči části tvrzených pohledávek jmenované společnosti, které jsou předmětem soudního řízení výše popisovaného,“ řekla serveru Lidovky.cz mluvčí SŽDC Kateřina Šubová.

Tagy Grandi Stazioni Mariánské Lázně SŽDC
2 komentáře