Další spojení do emirátů. Air Arabia spustí linku z Prahy do Šardžá

Airbus A320-200 společnosti Air Arabia. Foto: Air ArabiaAirbus A320-200 společnosti Air Arabia. Foto: Air Arabia

Spojení mezi Prahou a Spojenými arabskými emiráty od prosince ještě zhoustne. Na trasu vstupuje už čtvrtý dopravce. Air Arabia začne

Spojení mezi Prahou a Spojenými arabskými emiráty od prosince ještě zhoustne. Na trasu vstupuje už čtvrtý dopravce. Air Arabia začne od prosince létat z Prahy do Šardžá pětkrát týdně. Jeden z emirátů, který je ve stínu Dubaje, je třetím největším městem Spojených arabských emirátů.

O vstupu Air Arabia se mluví několik měsíců, letos na jaře zde byli i zástupci aerolinek a jednali s místními cestovkami a prodejci letenek. Dnes firma zavedla lety do rezervačních systémů.

Létat začne od 11. prosince pětkrát týdně, nepoletí v pondělí a v pátek. V neděli a úterý letí z Prahy ve 12:35, v Šardžá přistává ve 21:40, ve středu, čtvrtek a sobotu pak letí 21:05 z Prahy a přistává v 6:10 v Perském zálivu.

Ceny zatím nejsou příliš oslnivé, zpáteční letenky začínají na zhruba devíti tisíci korunách. Dá se ale očekávat, že konkurenční boj stlačí ceny výrazně dolů. Pro české cestující může být navíc zajímavou alternativou i možnost přestupu na další lety, například do Nepálu. Server Cestujlevne.com upozornil například na letenky do Káthmándú za necelých dvanáct tisíc korun za zpáteční let.

Do Spojených arabských emirátů tak bude letos v zimě rekordní nabídka letů. Už od července létají Emirates dvakrát denně, k tomu ještě jednou denně flydubai. Od zimního letového řádu budou létat do Dubaje denně také SmartWings. V zimě tak bude po většinu týdne v nabídce až pět letů do Spojených arabských emirátů denně.

Air Arabia je první nízkonákladovou aerolinkou na Arabském poloostrově, létat začala v roce 2003. Kromě své základny v Šardžá má pobočky také v Maroku či Egyptě. Firma má ve flotile 52 airbusů A320-200, objednané také A321neo. Firma létá do více než 150 destinací. Firma nabízí pouze sedačky v ekonomické třídě, má v nich ale poměrně dost prostoru: v letadle je 162 míst, jiní dopravci do stejného letadla vtěsnali více sedaček. Například Wizz Air létá se stejným letadlem se 180 místy.

Šardžá je menší, než Dubaj, obě města jsou ale už víceméně propojená a tvoří jednu velkou aglomeraci u Perského zálivu.

Tagy Air Arabia letiště václava havla
18 komentářů