Cestovní ruch Letecké společnosti Letectví Letiště

Emiráty zavírají všechna letiště, provoz utichne nejméně na 14 dní

Emirates A380 v Dubaji. Foto: Emirates
Emirates A380 v Dubaji. Foto: Emirates

Krizový štáb Spojených arabských emirátů rozhodl, že od středy kompletně zastaví veškerou osobní leteckou dopravu v zemi. V praxi to znamená, že se zastaví letecký provoz ve státě, jehož letišti projde ročně přes 120 milionů lidí. Region se stal jedním z největších přestupních míst na světě.

O zákazu informovala vládní tisková agentura WAM. Omezení zatím potrvá dva týdny. V praxi to znamená, že od středy nesmí letět žádné osobní letadlo například do Dubaje, Abú Dhabí nebo Šardžá. Rozhodnutí znamená dvoutýdenní stopku pro velké dopravce jako jsou Emirates, Etihad Airways, flydubai nebo Air Arabia. Ty provozují v souhrnu flotilu téměř pěti set letadel.

Emirates, které jsou největším dopravcem v regionu, včera oznámily výraznou redukci provozu. Původně firma ohlásila konec všech osobních letů, nakonec přišla s verzí částečného provozu. Kvůli novému rozhodnutí krizového štábu ale budou muset zastavit provoz kompletně, v provozu mohou být pouze nákladní lety.

Výjimku budou mít ještě repatriační lety.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
GPGP
Host
GPGP

Toto opravdu Emirates myslí vážně :
Cestující, kteří budou postiženi přerušením letů, mají podle webu společnosti nárok na bezplatnou změnu rezervace za podmínky úhrady případného rozdílu v tarifech nebo na vystavení voucheru v hodnotě letenky s platností 12 měsíců.
Tzn. jelikož se jedná o aerolinku mimo EU, tak se na ní vztahují jiná pravidla?
Ale Emirates tady má zastoupení a to se musí řídit pravidly EU, tzn. když chci, měli by mě za neprovedenou službu vrátit peníze, viz. ochrana spotřebitele 🙂

Bob
Host
Bob

To samé mají i aerolinky z EU, viz např. TAP – také místo vrácení peněz jen voucher.

sch
Host
sch

Taky čekám, že dostanu od BA voucher. Ono je to logické, aerolinky teď nemají cash a vrácení peněz cestujícím by je položilo najisto. Proto úřady asi povolí.

Eduard
Host
Eduard

Rozumné opatření. Raději na chvíli zavržít krám, než mít opravdu velké problémy.

Radek Janata
Host
Radek Janata

A nemohou Emirates provozovat ani linku mimo DXB? A do DXB létat jen naprázdno, na servis a výměnu posádek?

Tony
Host
Tony

No, mají Řím – JFK a BCN – MEX, ale to zrovna nejsou linky které by chtěl někdo létat

Adam H
Host
Adam H

Pak bych chtěl vidět satelitní snímek DXB a DWC. To bude mazec.