Železnice Železniční průmysl

CZ Loko dodá další lokomotivy EffiShunter do Itálie a Maďarska

Česká lokomotiva EffiShunter 1000 na veletrhu Innotrans v Berlíně. Autor: CZ Loko
Česká lokomotiva EffiShunter 1000 na veletrhu Innotrans v Berlíně. Autor: CZ Loko

Českému výrobci lokomotiv CZ Loko se dál daří dobývat zahraniční trhy. Nejnověji uzavřel smlouvu s italským dopravcem Rail Traction Company (RTC), který se specializuje na nákladní dopravu, především přes Brennerský průsmyk.

Italská společnost objednala v České Třebové dvě lokomotivy EffiShunter 1000, na další dva stroje má opci. Chce je využít pro traťovou i posunovací službu. „Půjde o opravdu náročné podmínky a těší nás, že volba padla právě na naše lokomotivy,“ uvedl obchodní ředitel CZ Loko Jaroslav Plhák. Lokomotivy budou dodány ve druhém pololetí 2019. Nejde přitom o první lokomotivy CZ Loko u tohoto dopravce. Ten již provozuje dříve dodané stroje řady D.753 (brejlovec). Vozidla od CZ Loko využívá v Itálii i operátor Mercitalia Shunting & Terminal ze skupiny státních drah.

Česká lokomotiva EffiShunter 1000 na veletrhu Innotrans v Berlíně. Autor: CZ Loko
Česká lokomotiva EffiShunter 1000 na veletrhu Innotrans v
Berlíně.
Autor: CZ Loko

Dalšího klienta získala českotřebovská strojírna aktuálně i v Maďarsku. Dopravce Magyar Vasúti Áruszállító (MVÁ) si objednal dieselelektrický EffiShunter 1600. Po holdingu CER Hungary jde o dalšího klienta firmy CZ Loko z Maďarska. MVÁ operuje po celé Evropě, dopravuje zboží do mezinárodních námořních přístavů a kontejnerových terminálů.

„Základem úspěšného exportu je konkurenceschopný výrobek, doplněný službami, za zajímavou cenu. A oboje máme. To z nás dělá stále silnějšího hráče na trhu posunovacích lokomotiv,“ doplnil Plhák, podle kterého byl o lokomotivy CZ Loko mimořádný zájem i na nedávném berlínském veletrhu Innotrans.

Právě tam se společnost pochlubila tisícím vyrobeným vozidlem v novodobé historii, která se píše od vstupu strategické partnera, společnosti Zeppelin, v roce 2004. Kulaté číslo padlo na lokomotivu EffiShunter 1000 italské společnosti Mercitalia Shunting & Terminal.

English version is available at CEE Transport.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jirka
Host
Jirka

Prosil bych 100 kusů pro ČD Cargo.Nejlépe ihned.

ythomas_ct
Host
ythomas_ct

…tak stovka to asi nebude, ale podle toho, co se píše tady (vizte odkaz), by to možná 10 % Vašeho přání mohlo dojít naplnění…
https://zdopravy.cz/cd-cargo-zrusilo-tendr-na-velke-dieselove-lokomotivy-koupi-vice-mensich-15718/
😉

Jirka
Host
Jirka

Když ono se toho napíše a naslibuje opravdu hodně,ale skutečnost a stav hlavní řady lokomotiv nezávislé trakce je tristní.

Kubrt
Host
Kubrt

Tím objednaným strojem pro MVÁ je míněn aktuálně dodaný 774.717, nebo nějaký další? Děkuji.

petr
Host
petr

tuhle sem tam videl