ČSA pošlou do Německa další airbus, Eurowings chybí po pádu Air Berlin letadla

A319, foto: ČSAA319, foto: ČSA

České aerolinie mají až do konce března jistou práci pro své tři airbusy A319. Firma rozšířila kontrakt s německou společností

České aerolinie mají až do konce března jistou práci pro své tři airbusy A319. Firma rozšířila kontrakt s německou společností Eurowings a bude pro ně létat ze dvou německých měst. Mluví se i o nasazeni čtvrtého letadla pro německého dopravce.

Od ledna budeme v Německu provozovat pro Eurowings tři letadla,“ potvrdil mluvčí Českých aerolinií Daniel Šabík. Jde o takzvaný ACMI pronájem, ČSA tedy do Německa posílají nejen letadla, ale i kompletní posádky. Kvůli délce pronájmu navíc poslaly ČSA do Německa i své techniky.

Pracujeme na zřízení vlastní technické a servisní báze v Hamburku,“ uvedl Šabík. Původně mělo jít jen o výpomoc na několik týdnů, nakonec se ale protáhne.

Letadla ČSA nasazují Eurowings na linky po celé Evropě, kompletní seznam linek zveřejnil server Routes Online. Pro ČSA jde po loňském ukončení pronájmu airbusů v Saúdské Arábii o vítaný doplněk příjmů přes zimní sezónu. Eurowings jako dcera Lufthansy používá letadla jiných dopravců pro pokrytí vyšší poptávky způsobené krachem Air Berlin. Eurowings si pronajímají letadla i od jiných dopravců, například Air Europa.

Tagy A319 České aerolinie ČSA Eurowings
10 komentářů