ČSA poslaly čtvrtý airbus do Německa na pronájem pro Eurowings

Airbus A319 ČSA. Foto: Jan SůraAirbus A319 ČSA. Foto: Jan Sůra

České aerolinie budou na svých pravidelných linkách až do konce března bez čtyřech z devíti airbusů A319, které mají ve

České aerolinie budou na svých pravidelných linkách až do konce března bez čtyřech z devíti airbusů A319, které mají ve své flotile. Firma se dohodla na půjčení dalšího letadla německému dopravci Eurowings.

Čtvrtlé letadlo na výpomoc dceřiné firmě Lufthansy odletělo dnes do Hamburku. Jde o Airbus A319 s registrací OK-MEK. „V tuto chvíli budou pro Eurowings létat čtyři naše letadla,“ potvrdil mluvčí firmy Daniel Šabík.

Eurowings se potýkají po krachu Air Berlin s nedostatkem kapacity, proto si začaly pronajímat letadla i u jiných dopravců.
Do konce ledna mají být dva airbusy ČSA umístěny ve Stuttgartu, dva jsou v Hamburku, kde by měla být od února všechna čtyři letadla. „V Hamburku jsme kvůli tomu administrativně-technickou bázi. Všechna 4 letadla budou pro Eurowings létat do konce zimní sezóny,“ dodal Šabík.

Pro ČSA jde o vítaný příjem v době sezóny se slabší poptávkou po létání. Jde o takzvaný ACMI pronájem, součástí kontraktu je i vyslání posádek do Německa pro obsluhu letadla. Spolupráce s Eurowings začala už loni v závěru roku.

Podle Šabíka nebude mít zapůjčení letadel vliv na provoz na běžných linkách a častější nasazování turbovrtulových letadel ATR na trasy, kde běžně létá airbus. V případě vyšší poptávky využije firma kapacity od Travel Service.

Tagy A319 České aerolinie Eurowings
6 komentářů