Autobusy Doprava ve městě Železnice

Cestující ve veřejné dopravě budou povinně nosit respirátory či dvě roušky

Infografika ČD k povinnosti nosit roušky. Foto: ČD
Infografika ČD k povinnosti nosit roušky. Jedna už ale stačit nebude. Foto: ČD
Podle ministra zdravotnictví nelze za dostatečnou ochranu považovat různé podomácku sešité tkaniny.

Ve veřejné dopravě, obchodech a na dalších místech v pondělí skončí doba lidové tvořivosti, pokud jde o povinné zakrývání úst a nosu. Lidé budou mít nově povinnost nosit respirátor FFP2, alternativně pak mohou použít dvě chirurgické roušky na sobě. Nová opatření dnes po mimořádném jednání vlády oznámil ministr zdravotnictví Jan Blatný.

Seznam míst ministerstvo upřesní v novém nařízení v pondělí, veřejnou dopravu, obchody a nemocnice jmenoval Blatný explicitně už dnes. „Jde o místa s vysokou koncentrací lidí, kde nelze za dostatečnou ochranu považovat různé podomácku sešité tkaniny,“ uvedl Blatný. Jako nejlepší řešení doporučil lidem respirátory.

Jako důvod zpřísnění opatření uvedl rostoucí počet lidí na s covidem na jednotkách intenzivní péče a v nemocnicích obecně. Původně přitom mělo naopak dojít k uvolnění některých restrikcí. Ministr průmysl a obchodu (a také dopravy) Karel Havlíček například hovořil o otevření obchodů. To ale podle Blatného není za současné situace průchozí.

332 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
O. M.

Takže, tak jako v zahraničí, u všech vlezů do metra budou policejní hlídky, které vás bez správné ochrany dovnitř nepustí? A bude možné si tam za režijní cenu ten respirátor koupit, pokud ho nemám, abych mohl jet?
A co v autobusech a tramvajích?
Nebo se to nechá na dobrovolném dodržování? Když to dobrovolné dodržování nefunguje?

Embrosil

Hmm, jak jen to ty zeme, kde zadne takove opicarny nemaji delaji, ze jeste nevymrely?

none

Nejen ze je maji, ale i dodrzuji.

Xyz

mozno by nebolo od veci pzoriet sa ako to vyzera v USA ci Svedsku, minimalne opatrenia, mensi pocet obeti, ruska je cisto nepovinna, my tu ale budeme nosit respiratory aby sa mohol niekto nabalit

Jaaaa

V USA mají podobný počet obětí na 100 000 obyvatel.

Ve Švédsku nemusí nic dodržovat, protože tam dodržují již jen doporučení.

Vrtak

Jestli to neni o tom, ze chce soudruh Blatnik a dalsi Svedci kovidovi z vlady donutit obcany, aby nosili na gezichtu aspon neco, proto ta zvracenost se dvema nahubkama 🙁 Kam jsme se to jen dostali…

Leinad

Nebylo by jednodušší pokutovat ty, kteří to nenosí

Jirka

Nebo rovnou zastřelit. Hlavně, ať nezemřeme na covid.

Xyz

skor by bolo vhodne sustredit sa na rizikove skupiny a neobtazovat vacsinu s tym co sa jej netyka pokial viem tak vacsina lkudi v rizikovych skupinach su dospele svojpravne osoby, takze by sa podla toho k nim malo pristupovat a nerobit z ludi nesvojpravne decka ktorym treba nieco nariadovat, ked chce niekto nedodrziavat nariadenia a umriet nech si umrie, ale nesnazit sa ho nasilu drzat pri zivote tym, ze budeme obtazovat vacsinu, ktorej sa COVID netyka, v celom cesku zomrelo na COVID 136 ludi mladsich ako 45 rokov, zelal by som si aby obmedzeili podobne mnozstvo ludi mladsich ako 45… Číst vice »

Jaaaa

Blábolíte. Ohrožených lidí v ČR z rizikových skupin je 2 500 000.

S rodinami a těmi, kdo se o ně starají, je to většina obyvatel ČR. Takže jako menšina byste se měli podřídit vy.

jan

Tam kde to kolaboranti s virem, tzv kovidioti, to dopracovali.

Frantík

Vláda si nedokáže připustit, že s šířením koronaviru se nic moc dělat nedá, tak z toho obviňuje občany, kteří však dělají aspoň to minimum, co se po nich chce. Čili vymyslí další blbosti…

Jaaaa

Ale dá. Jaro to jasně dokázalo. V celé Evropě desetitisíce mrtvých, u nás 100.

Vy ta pravidla prostě jen nechcete dodržovat, protože cizí lidi jsou vám u p…

Ale ono se vám to vrátí. Nikdo se nezastane vás, až budete mít vy problémy.

Milan

Je na čase, aby veřejná doprava přestala být hromadnou. Nebo za chvíli budeme cestovat jak kosmonauti. Chce to naprosto novou koncepci.

Frantík

Vláda si nedokáže
Rip

Pan Da

uvědomme si, prosím, jak to bude vypadat v reálu – lidi (mimo těch, co FFP2 fasujou v práci) si koupí pro každého člena rodiny maximálně JEDEN respirátor, který budou následně v MHD a krámech nosit do té doby, dokud
1) opatření nebude zrušeno
2) respirátor se onosí tak, že nebude možno ho jakkoliv opravit (tedy když už nepomůže lepicí páska nebo sešívačka)

MartinO

Tak když jsou lidé prasata a nevadí jim smrad z respirátoru nebo taky představa co vše se na něm množí, tak prosím. Bych chtěl vidět, v jakém stavu je jejich spodní prádlo. To radši nenosit nic, vyjde na stejno pro zdraví osoby, která to nosí, a o mé osobní mi jde především. Druzí ať se chrání nebo nechrání jak chtějí.

rtep

Přesně tak. V podstatě tímto nařízením tedy dojde ke zhoršení situace. Ale možná o to Blatníkovi, Burešovi, Primerosovi a podobným pochybným existencím jde. Co kdyby si někdo všiml, že jsou úplně zbyteční a že nikdy nic užitečného neudělali.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nebezpeci-noveho-vladniho-narizeni-z-respiratoru-se-stane-klobouk-143320

Mirek

Opět komedie? Proč až lepící páska nebo sešívačka? Uvědomte si, prosím, že to není hra v mateřské škole.

rtep

Narozdíl od vlády si to bohužel většina lidí určitě uvědomuje.

Giorgio Cadorini

Pořídil jsem si nanoroušku, kterou lze opakovaně sterilizovat. Snažím se omezovat odpad. Nosil jsem respirátor FFP2 od října, protože na pracovišti mám obě kolegyně mladé, ale stejně na rizikových kategoriích. V sobotu zemřel tatínek mého dobrého kamaráda. Nikomu to nepřeji a udělám vše, abych nešířil nákazu. Ve vlaku pobývám přes 4 hodiny za sebou 2x týdně a dá se to vydržet.

MichalN

Agitovat musíte cíleně: před Kaflandem, Lidlem, Globusem, když začínají akce. Je to šílený, co tam je občas k vidění za srocení a debatní kroužky nadávajících seniorů, z nichž většina to má pod nosem. Zasáhnout se neodvažuje nikdo. Snazší terč jsou bobující děti. Je krutá nepravda, že se opatření nedodržují, většina mladých i lidí ve střední generaci je dodržuje (mluvím za Prahu, resp. její jednu část, kde se pohybuju) a je v tom jednoduše altruistický přístup. Vidím, co vidím. To ostatní obstarává geniální (!) píárko a marketing – aby se útočilo na ty správné skupiny, které populistické ANO nebo Hamajdu nevolí.… Číst vice »

Šejdr

Každotýdenní tlačenice při začátku slevových akcí jsou jasným důkazem, že opatření proti covidu jsou motivovaná politicky, a ne zdravotně. Kdyby to vláda s ochranou lidí myslela vážně, tak slevové akce zakáže a tím okamžitě zmizí houfy důchodců, co se každé pondělí a čtvrtek tlačí kolem regálů se zlevněným zbožím v Lidlu, ve středu Kaufu, ve čtvrtek nebo kdy v Albertovi a tak dále. Jenže právě tihle slevoví cestovatelé po hypersupermarketech jsou hlavní voličskou skupinou vlády a moc by se zlobili, kdyby přišli o každodenní adrenalinový zážitek, jestli na ně ještě v regálu zbyde žlutá hmota, o které obchod i výrobce… Číst vice »

AlBla

Krutá nepravda, že se nařízení nedodržují? Přijďte někdy v Praze na hlavní nádraží! K pokladnám přistupují lidé s rouškou pod nosem nebo pod bradou, a nejsou to zdaleka jen důchodci… Po upozornění si sice většina roušku nandá, ale po odchodu od přepážky šup s ní zase pod nos, a takto se pohybují po celém nádraží ☹️

Jedem

Ano klidně tři roušky, ale musej bejt i na rypáku což idioti nechápou.

kulhán

Klídek hoši, zanedlouho zjistí, že těch roušek není dostatek a zruší to ty šašci.

Kalanis

Mám nepříjemnou obavu, že nezruší. To, že to jsou šašci, nepopírám.

rtep

Závěr Vaší úvahy se mi moc líbí, jen bych to trochu pozměnil – zruší to ty šašky.

Jaaa

Všeho je dost. Lidi nepoužívají jednorazové respirátory jako jednorázové, takže u některých typů dochází ke snižování účinnosti.

rtep

Však už se také lékaři vyjádřili, že nařízení respirátorů povede ke zhoršení situace. Pravidelně praná běžná textilní rouška je samozřejmě výrazně lepší ochranou, než 2 dny používaný respirátor – ten už nechrání nikoho před ničím.
Jenže na doma šitých rouškách se blbě vydělává.

Jaaaa

Záleží silně na typu respirátoru.

Některé stačí sterilizovat. Jiné se musí vyhodit.

Je toho plný Science Direct.

rtep

Možná i většina lidí tu roušku nosí jen proto, aby jim nikdo nevynadal, aby je pustili do obchodu nebo do vlaku. Stejné to je a bude i respirátorem.
Koneckonců se ti lidé zařizují podle toho, jak se chovají politici – je zřetelné, že málokdo z nich věří na účinnost opatření.

Rudolf Tuček

Třeba někdo známý někoho z vlády s těmi respiratory kseftuje a má plné sklady?

Šejdr

To určitě není možné, jak vůbec můžete v souvislosti s naší vládou uvažovat o něčem takovém… 😀

Vnější pozorovatel

Taky máte pocit že někdo vyhlásil cenu o nejblbejsi opatření roku a Jagrova, Hamacek, Blatny, Prymula, vědci z iniciativy Sníh a další obskurní jedinci fakt nepodcenili přípravu?

Jaaa

Podle vás je to teda blbost? Můžete vysvětlit proč?

Bob

Prostě budu jezdit autem, nenechám se takto buzerovat. Ještě opatřeními vydanými protiústavně.

Ještě by nám kromě těch dvou plastových roušek na hubě mohl nařídit taky dva kondomy při sexu.

Absurdní je, že na druhé straně ten de°il Blatný povolí 600 (slovy šestset) diváků na fotbale v Edenu nebo že mu nevadí na sjezdovkách ty rolby s vlečnými lany pro 50 lidí (kde jsou lidi na rozdíl od vleku těsně vedle sebe).

jkt

Autem pro chleba.

Jaaaa

Drive-in?

Joseph

Nevadí nám Čechům, že jsme pro ostatní v Evropě teď ten největší problém? Mně to tedy vadí. Nejsme přece, jak prý kdysi prohlásil jeden diktátor „Češi – smějící se bestie“.

Vnější pozorovatel

No, nebo taky za jsou jako cyklisti, hrbi se a šlapou. Sorry, nehraju

robert

Už dávno se nepovažuju za Čecha. Dle výsledků voleb za posledních několik let se za svůj původ skutečně stydím. Já se chráním a je mi jedno, co dělají ostatní Češi. Testuju se a jsem pořád zdravý. Za poslední roky jsem neměl ani rýmu.

Kalanis

Můžete to letos změnit. Dotazníky jsou již v tisku. https://www.czso.cz/csu/scitani2021

robert

Já o tom vím. 🙂 Podklady už mám připravené.

BEL

Víte Roberte, samozřejmě se můžete považovat za koho chcete. A změnit situaci, abychom se nemuseli stydět můžete jen vy, já a ostatní okolo. Takto se odříznout je vlastně dost jednoduché. Přiznám se, že stydět se můžu za někoho konkrétního, třeba za prezidenta, předsedu vlády, psychpatického souseda…

666

….stydět se můžete i za konkrétní národ. Co se asi asi honí v hlavě Němcům, kteří nosí roušky bez přestání od minulého jara a velmi levné řešění v podobě FFP2 už nakázali více než před měsícem. Myslím, že se klidně za své sousedy Čechy mohou stydět.

Samozřejmě nejlepší je se odříznout změnou daňové rezidentury….

robert

Stydím se za všechny jmenované.

Klokan35

To máš blbý chudáčku

Samo

Neviem o tom že by sa ktokoľvek okrem Nemcov zavzdušňoval nad situáciou v Česku. Predovšetkým by ale bolo hlúpe si vnútornú politiku nechať diktovať tým čo si o nej myslí zvyšok Európy. Zdravotníctvo je výlučná kompetencia členských štátov.

Jaaa

Rakousko a Slovensko nemá kontroly a neukládá testovaci povinnosti?

Xyz

trocha precenujete dolezitost cechov, vacsina europy ich ma na haku a netusi co sa tu deje, znacna cast europy ani nevie kde cesko je

Vnější pozorovatel

Už jste slyšeli ten vtip jak Blatny přijde do vlády s tím že má plán? No tak to je celý.

jirka

NASRAT!!!!!!!!!!!!!!!!

Vnější pozorovatel

A rozmazat.

Vnější pozorovatel

Znám člověka co nosil štít ke krovinorezu po Praze.

Jenda

Lidi, prosím, viďte, že si nenecháme na hlavu kálet až takhle? Vždyť už si z nás evidentně dělají prdel.

Joseph

A jaké máte řešení, Jendo?

Vnější pozorovatel

Abyste potřeboval řešení, musíte mít nejdříve problém, víme?

Jaaa

Takže Covid neexistuje?

Joseph

Vy problém nevidíte, to mi je Vás opravdu líto. Navštivte adiktologickou ambulanci, protože tohle opravu nemůžete myslet vážně.

Jenda

Za vymýšlení řešení jsou z peněz nás všech královsky placeni jiní. Jenže oni místo řešení vymýšlí dva hadry přes pusu, po tom, co nám rok tvrdí, že moje rouška chrání Pepu a Pepova mě. Podle čísel z minulého měsíce už téměř polovinu národa finančně zcela zruinovali a teď chtějí, aby lidi utráceli 15 Kč, krát 4 až 6, krát počet členů rodiny, a to denně, za respirátory.

Jaaa

Situace se totiž s časem vůbec nemění. Žádná britská mutace se v ČR nerozšířila.

HDP ČR spadlo o 50 %?

Y.K.

To bude hlavně naprosto omezeným rozhledem těch co rozhodují (dovedu si představit, že tu máme nejednoho rozčileného odborníka). Protože případy rostou, došli k závěru že roušky už nefungují. Jenže onu fungují pořád stejně, ale v systému je někde díra jak vrata a nikdo ji nevidí a vidět nechce.

Respirátor chápu, ale nemyslím si že aktuální nařízení jakkoliv pomůže změnit trend, protože problém jsou ta místa kde se nedodržují žádná nařízení.

Šejdr

Díra jako vrata je v nechuti lidí dodržovat opatření. Řeknu to úplně jednoduše – v naší čtvrti rodinných domů výrazně přibylo aut zaparkovaných u chodníku. Zajímavé je, že všechny domy mají garáže, většina dvougaráže. Když se najednou nevejde auto do garáže, copak je asi teď v garáži?
Kontrolní otázka: Kolik ještě zbývá lidí jako já, co nechodí po večerech chlastat do baru v garáži u Jardy, na stříhání vlasů do garáže k Pepovi, do posilovny v garáži u Lojzy?

jan

No hlavně okolní země nemají pochopení pro naše sebevražedné tendence a export kovidu. A pak budou čecháčci kvičet, aby jim vzali nějaké pacienty kverulační.

Mirek

Nasrat. Ještěže od března 2020 jezdím z 95% autem a to mám zázračnou kartičku. Nehodlám tyhle opatření akceptovat a dělat ze sebe vola, když každý kdo trochu četl věděl , že roušky jsou k ničemu a za druhé, že pokud je úmrtnost 1,5% tak se nejedná o mor. K tomu všemu jsou tyhle a spousta jiných opatření pouhopouhou buzerací obyvatelstva nepřinášející vůbec žádný efekt v počtu snížení nakažených. Stejně tak, když nám v práci každý den měří teplotu a za rok ještě nikoho neodhalili…… Veřejná doprava tímto směřuje do zadnice a silniční doprava jen bují. No když to tak naše… Číst vice »

Tomáš

Připadá mě to tady jako za socialismu, lži, propaganda, zastrašování, perzekuce a přitom skutečná podstata se neřeší. Jen divadýlko pro vystrašené obecenstvo. No mám chuť cestovat vlakem nebo jakoukoliv VHD čím dál tím míň. A nejsem zdaleka sám.

Už chápu proč jsou plné nemocnice.
Omlouvám se za OT.

Vnější pozorovatel

Jsou, protože touhle dobou bývají podobné plne skoro každý rok

Tomáš

Asi moc do zdravotnictví nevidíte.
Nebo nechcete.
Omg

Vnější pozorovatel

No hlavně že Vy ho máte v malíčku. Tak šup na novinky.

Pája

Každý rok bývají touhle dobou nemocnice plné lidí s Covidem? To jako fakt? Každý rok se kvůli tomu odkládá plánovaná péče? Máte vůbec tušení, kolik lidí kvůli Covid čeká na operace úplně jiných potíží?

Kalanis

A co další nemoci? Na ty se dost sere. A že už to občas začíná být znát. Protože na JIP za virového mají 600k a za normálního jen 150k. A jako 3000 lůžek JIP na 10 000 000 obyvatel?

Jaaa

Takže ty státní nemocnice účelově vykrádají stát?

Jaaa

A kolik byste si jako těch lůžek představoval? Drtivá většina zemí, včetně těch západních, jich má na 100 000 lidí o dost méně, obvykle tak polovinu toho, co máme my.

Y.K.

Ne, to fakt nejsou. Takhle plné ještě nikdy nebyly, to samé krematoria.

jan

Já zas jezdím autem, abych tam nepotkal podobné.

Xyz

tu umrtnost znacne precenujete, v cesku bolo radovo potvrdenych cca 1 milion pripadov a cca 18000 potvrdenych obeti s COVIDom, co by vychadzalo zhruba na 1.8% avsak 92% obeti je nad 65 rokov, 98% nad 55 rokov, umrtnost pod 55 rokov je prakticky nulova, pod 45 rokov zomrelo s COVIDom 136 ludi za cely ten rok co tu s nim sme vlada miesto aby obmedzovala a sustredila sa na rizikove skupiny bude radsej buzerovat kazdeho ja osobne by som bol radsej za opatrenia, ze 2x do tyzdna bude zakaz vychadzanie nech si mozu dochodci nad 65 rokov nakupit a tito… Číst vice »

Jaaa

Ti důchodci 65+ se totiž nikde a v žádném případě nestýkají s lidmi mladšími, že. Žádní mladší lidé se o ně nestarají, žádní mladší lidé s nimi nebydlí ve společné domácnosti, žádní mladší lidé s nimi nechodí do práce.

Hlavně omezovat ty druhé, ale vy sám nic, že. Tohle by určitě nebylo protiústavní, že. Moct si koupit co mi doma došlo jen 2x týdně. Nevidíte si do pusy.

Vnější pozorovatel

Honza Blatny považuje dvě rousky za přípravu na nové opatření, kdy bude na výběr. Plynovou masku nebo igelitový pytel

Jaaa

Myslíte si, jak strašně jste vtipný.

Spíš z vás čpí morální ubohost třetiny tohoto národa.

Panda

Jestli pak Blatný a uživatelé vědí, že by se respirátor měl po pár hodinách vyměňovat, což nedělá a nebude dělat prakticky nikdo (mimo zdravotnictví). Mimochodem poslední dobou jsem jezdil mimořádně autem a na pumpách, na krytých parkovištích, u výdejních míst (IKEA) či v obytném domě nemají řidiči v polovině případech ani tu jednu roušku.

Umělec

Někteří roušku nosí jako náhubek. Jen na puse. Nos jim kouká.
Bude to se dvěma rouškama jinak?
Asi si vláda myslí že ano: jedna dole na puse a druhá najhoře na nose.

Jaaa

A tak co chcete dělat? Zrušit to úplně?

Y.K.

Spíše bych řekl, že zásadní problém je v tom, že z relativně jednoduchého a dodržovatelného pravidla (každý den převařená rouška nebo i více) se dělá opatření, které je mnohem nesnadněji dodržovatelné a není zrovna zadarmo. To bude mít dopad na procento úspěšné aplikace. Respirátor, který se používá špatně (netěsnicí, dlouho nasazený, špatná manipulace po použití) je úplně k ničemu a vyhozené peníze. A že si někteří roušku sundavají či hodí pod bradu, tak to budou s respirátorem také.

Jaaa

Netěsnící rouška je přinejmenším stejně špatná. Nebo rouška, na kterou si saháte. A málokdo vůbec ví, jak správně roušku nosit. Je to vidět i v metru, kde si lidi nedovolí mít roušky pod nosem, protože to je snad jediné místo, kde to policie skutečně hlídá.

Přesto roušky statisticky zabraňují 70 % přenosů.

Respirátor je tvarovaný, jeho chybné nasazení je poněkud obtížnější. Stejně jako švejkování s nezakrytým nosem.

Průšvih je u dlouhodobého používání, jde-li o jednorázovou roušku. Člověk se musí zajímat, aby nakoupil sterilizovatelný kus.

Zapa

Tak jsme se tu dostali na úroveň Novinek. Jak říkám, asi je potřeba si to vyžrat až do konce. Ovšem co se dá v této zemi čekat jiného, když i sám plukovník si jde na fotbal. Chápu nasranost a neochotu se teď něčemu podřizovat, když i „oni to nedodržují“, jenomže stav v nemocnicích je takový, že prostě tohle nejde hodit za hlavu.

Šejdr

Jenže přesně tohle ta včerejší papalášská akce způsobila. Ještě horší než nasranost je, že jsem dneska hned od několika lidí slyšel názor ve smyslu: „Podívej se na ty fotky, vedle Prymuly dítě bez roušky nebo respirátoru, za ním Tvrdík s holou hubou. Jasný důkaz, že se covid vzduchem vůbec nepřenáší, kdyby se přenášel, tak si na to dají bacha.“
No a dnešní fotky z dalších tribun, kde nemá žádnou ochranu dýchacích cest snad třetina lidí, to už je úplný konec. Moc těžko se teď bude lidem vysvětlovat, že mají kupovat respirátory.

Zapa

Ale přenáší, jen někdo má snahu to nosit kvůli jiným a někdo, pro své vlastní pohodlí, na to dlabe a na ostatní kašle. Upřímně, jen kvůli sobě bych to také nenosil. Je jasné, že po akci „Slavie“ to lepší nebude.

Jaaa

Opravdu je tohle tragédie morální důvěry.

Tvrdík, Prymula a tihle exoti papalášští jsou už jistě všichni „přednostně“ naočkovaní a tak se nebojí.

Je potřeba po nich tvrdě jít a vymést je.

Šejdr

Morální důvěru zajisté zvýšil nejmenovaný politik z Řeporyjí, který na FB jasně vysvětlil, že na fotbale byly celebrity (mezi které počítá i sebe) a pro ty pochopitelně platí jiná pravidla. A samozřejmě na fotbal půjde zas, protože on zkrátka chce a může. Zatímco my ostatní jsme lůza, máme sedět doma a šoupat nohama.
Tihle lidé žijí v paralelním vesmíru, vůbec jim nedochází, že lidi rok trpí pod restrikcemi, přicházejí o příjem a o práci, a fakt teď není správná doba na to, aby (j)elita národa dávala veřejně najevo, že pravidla platí jen pro plebs.

Jaaa

Kdybych byl konspirátor, tak si myslím, že to dělají schválně, aby tento národ rozvrátili. Už nikdo nebude chtít nikomu pomáhat, všichni budou jen říkat, ať se o sebe každý postará sám. Když ale lidé dobrovolně nespolupracují, tak se společnost zákonitě rozpadne.

Ale spíš jde skutečně jen o hloupost a malost těchto lidí.
Tenhle národ to má každopádně dost nahnuté…

Vnější pozorovatel

Rousky už nefrci, takže dvě aby se podařilo zasoby vyprodat

Vnější pozorovatel

A při souloži dva prezervativy!

BND 30

Ty se musí také nosit na hlavě ? 🤔

Honza

Tak jsem procetl celou diskuzi tady. Myslel jsem, ze na tyto stranky chodi inteligentni lidi, ale mylim se. S timhle myslenim budem dlouho ve srackach. Jdete se bodnout.

Jerry

A myslíte si že naše vláda nám pomáhá? Pí. Sere na nás

Honza

Ne, to si vubec nemyslim. Je to banda nymandu. Ale tim, ze budeme na vsechno dlabat tomu fakt nepomuzem.

Vnější pozorovatel

Je neuveritelne jak si dokážete odporovat v jedné větě. Takže banda nynější něco vymyslí a většina lidí co nejsou nymandi to má dodržovat, protože nymandi mají pravdu? Uf. Divoka teorie

Honza

To je opravdu neuveritelne, ze? Co je na noseni respiratoru spatneho? Nosim ho bez ohledu na vladu. Proc? Protoze to ma smysl. Nerikam ze maji pravdu. Je to vase intepretace.

DJ TRAIN

Da sa len suhlasit respirator nenosis kvoli vlade, ale kvoli sebe a svojmu zdraviu a hlavne kvoli tvojmu najblizsiemu okoliu. Tiez ho nosim hodne dlho.
Na nazor vlad v CR i SR mentalne zdravy clovek kasle. Pre mna je rozhodujuci nazor rozumnych zdravotnikov, co maju doveru u mna a nie vlad…. nemyslim tym hviezdy typu Šmucler v Cesku, Bukovsky v SR a kryplovia s titulom im podobny, co nemaju co kecat do epidemiologie a podobnych disciplin (jedna sa o moj sukromny nazor)

Y.K.

Protože epidemie tu bude vláda nevláda a lidi by měli mít dost rozumu (bohužel ne), aby sami pochopili, že to je potřeba zastavit, protože to je svinstvo a čím více nakažených tím hůře (a děkujeme za mutace co s velkou náloží v populaci souvisí) a tím že to budete osobně ignorovat se to nikterak nezlepší ani nevyřeší. Druhá věc je naprostá neschopnost vlády to nějak kormidlovat, být pár kroků napřed a ne ve vleku událostí s Mr. Ego uřídím vše Best In Covid v čele a udělat opatření logická, přehledná a vysvětlitelná. My tu zatím máme, co já vím, kadeřnice… Číst vice »

Jerry

Dlabat .. vždyť opatření vlády jsou nelogická a někteří fakt nejdou blbi

Vnější pozorovatel

Tak a hlavně nikam nevedou. Lidi už jim to nezerou.

Jaaa

Co je nelogického na nošení roušek nebo respirátorů a nechození chlastat?

Hezky česky

Rozdíl v úrovni pandemie je mezi ČR a Německem asi 2000%, strašně záleží na těch kdo vede. To je hlavní alfa omega všeho.
Se ptali německého novináře na jeden z excesů v ČR, jestli co by ten politik jako pak měl udělat, on vůbec nechápal, prostě takový politik by ani být nemohl v té funkci, takže Babiš na prvních deseti flecích a až pak je to ostatní. Dneska je opravdu jedno co dělá jedinec, vakcinace a volby jsou jediné faktory co budou měnit, tedy věci z vnějšku.

Jakub

Ale němci počítají nakažené jiným způsobem.

robert

Za určitých okolností bych s tebou souhlasil. Ale konat měla vláda. Co se stalo za poslední půlrok? Nic. Absolutně nic. Kteří imbecilové tuhle vládu zvolili? Odpověď najdeš mezi námi, v českém národě. Chtěli zmatkujícího grázla Babiše? Tak ho mají mít. Já se chráním nezávisle na tom, co ta vláda zmetků nařídí.

Jaaa

Já tomu taky nerozumím.

Ti lidi prostě nedovedou odlišit Babiše od nemoci. Abych se pomstil Babišovi, klidně nechám umřit nevinné.

Jak moc se to liší od „táta utekl za hranice, tak se pomstím na dětech“? Morální dno na úrovni nacismu a komunismu.

rsp

Nedávno jsem někde (už nevím) četl rozhovor s končícím velvyslancem některé evropské země v ČR (možná portugalským, ale ruku do ohně za to nedám) a ten v něm dostal (klasický) dotaz, co ho v ČR nejvíc zaujalo. Podle něj jednak to, že v ČR jsou velké přehrady mezi generacemi, jednak to, že Češi mohutně brblají nad tím, co je špatně, ale neudělají nic, aby se to pokusili napravit.

Tomáš

Naprosto souhlasím.
Češi budou vždy brblat.
Ale i obcházet nařízení, to je náš národní sport.

Jakub

Jeďte do španělska a ptejte se místních na politiku, ti by vraždili.

www.milosvillage.com

Dobrá zpráva pro Rohlík.

Vrtak

Tak na to by sem mohl asi jedem vykaslat jezdit za takovych podminek MHD, aneb IAD vitezi, bohuzel….Nahubek je uplne k nicemu uplne stejne, jako nouzovy stav a podobne omezovani svobod.Ale vykladej to stadu…

Test

Aaa, vidím, za pan je idiot co vystudoval vysokou školu života 😉

Jerry

No a ty další věci?

jan

A já zas tím autem jezdím, abych tam nepotkal nezodpovědně covidioty.

Joseph

Teď jsem hodně cestoval Arrivou i ČD. Plno cestujících roušky pod rypákem, někteří při odchodu průvodčího si tu roušku sundalo. Můžeme si za to jen my, ojebávání v přímém přenose. Raději už ve vlaku nosím respirátory. Nejsem z toho nijak odvázaný, ale když pár spoluobčanů je sobců a hlupáků, musím se aspoň já chránit.

Joseph

Myslete si co chcete, ale je to tak. Jestli máte někdo zájem, dohodím brigádu na patologii, u hrobníků. Stačí se jen ozvat.

Joseph

medvedcl75@seznam.cz – kontakty rád předám…

Lukáš F.

A vy myslíte, že s respirátory to bude jiné?

Joseph

Tak to už je na každém. A jestli ne, tak pak si každý sáhne do vlastní svědomí nebo spíš nevědomí.

švestka

Tím ojebáváním myslíte jako když pan premiér si lítá za naše prachy po světě, místo aby dřepěl v karanténě, protože se za prvé setkal s nakaženou osobou a za druhé v zahraničí strávil víc než 12 hodin z posledních 14 dnů? Nebo paní Monika, t.č. v Dubaji? Nebo jak velký Miloš neměl v Polsku roušku? Byť v posledním případě platí, že osoby s mentální retardací ji nosit nemusí.

Pezos

A ministr zdravotnictví tiskovku za tiskovkou s respirátorem pod nosem, že už i novinářům to přišlo blbé a jeden se ho zeptal, jestli si ho neumí nasadit pořádně…

Jaaa

Ano. Ti lidé tam nemají co dělat. Ale to už víme přes 5 let.

Ale když může zabíjet premiér, tak já můžu taky?

Jerry

To myslíš vážně?

Samo

Ale veď presne tak to má byť. Chráňte sa ak máte takú potrebu, napr. nosením respirátoru s ventilom a ostatných nechajte na pokoji. Hneď by bolo po probléme.

robert

Víš, problém je v tom, že lékaři to chytí taky. A to se chrání víc než běžný člověk. Nemám problém jít k tobě na brigádu, ale kdo za mě udělá moji práci? Uděláš to ty? Je zrovna pátek 10 hodin večer a já už od rána pracuju. Stejně jako posledních 5 měsíců. Možná i déle. Jsem projektant a moji práci nemá kdo jiný udělat.

Bob

V Bulharsku nenosí ani v narvaném vlaku roušku téměř nikdo (kromě průvodčího) a nemají takové problémy s šířením koronaviru. Čím to asi je?

Samo

Detto Švédsko. Tretinový počet úmrtí oproti ČR, dvojtretinový oproti SR a rúška sa tu nenosia prakticky vôbec. Teraz trochu začali v špičke.

Jaaa

A kolik je tam nakažených? 😉

Jaaa

Lidi umírají sami bez pomoci doma.

Frantík

Teplo, vitamín d…

Jaaa

Ano, jen a pouze kvůli dementům v tomhle národě, kteří nejsou schopni samostatně myslet, musím nosit drahé FFP3 respirátory a nechat se 2x testovat, než můžu jet s klidným srdcem za svými rodiči, které by Covid nejspíš zabil.

Ale opravdu nemám jistotu, že ti to nechytnou jinde.

A samozřejmě, že za to může I vláda.

Hezky česky

Víte prd dokud nezkusili, máme doma 5 druhů respirátorů – od vlády z Berlína přišel KN95, dobře se přes něj dýchá, starším lidem nehrozí kolaps. Pak od bavorské vlády turecká FFP2, která nepřišla přímo poštou, ale fasovala se v lekárnách – ta už je těsnější, ale proti těm dalším je vidět nižší hmotnost i tloušťka, pak tu máme dvě čínské FFP2 s certifikátem, jedna šla z Amazonu, když to tu na rychlo spustili, velká zásilka z Číny později, o něco neprodyšnější je Amazon. Tam už je to horší, lidé při těle s nižší kondicí, či vyššího věku maj problém prodýchnout,… Číst vice »

Hezky česky

Vidím dva rozdíly, stát vás tady opravdu zazásobí, že to můžem nyní prodávat plus ty vlastní toho máme na roky a druhá postupně jsem přešel z lepších až nyní pojedu na KN95 😀 , ale riziko si musí každý vyhodnotit, tady opravdu 60 nákaz na 100.000 za týden (půlka padá na domovy seniorů) a 3% pozitivita testů, taková čísla tu byla někdy loni touhle dobou, když pandemie začínala. Pravda čekám zdvojnásobení čísel s mutacema do dubna, ale to je pořád nula cela nula nic.

Tomáš

Díky za příspěvek i z druhé strany barikády.

Drtikol

Klídek pánové, jestli je handr nano rouška je orgánem nedokazatelné. Už je vidím, jak to posílají na expertýzu.

Ondra

Roušku pošlou na rozbor a dostaneš pokutu, že nemáš roušku nebo respirátor… 😀 🙂

jan

Ano vy jen přemýšlíte, jak to ojebat.. To je ten základní rozdíl ve smýšlení bezi banánistátem, kde si všichni serou pod nohy. A státy, kde táhnou za jeden provaz.

rtep

Ministrant zdravotnictví Blatník: „Jedna z věcí, kterou je potřeba nyní při změně stávající epidemické situace, je standardizace ochrany,…“
Něco mi to připomíná – https://youtu.be/YR5ApYxkU-U

julio

Čítam, že sa tu zišlo kopu ľudí zo sekty svedkov kovidových, ale aj tých, ktorí celú plandemiu chápu správne, ako bezbrehý biznis banko-farmamafie. Je len na nás, ľudoch z oboch brehov rieky Moravy dokedy budeme tolerovať túto genocídu. Svedkovia kovidoví, nezaškodilo by aj trocha porozmýšľať, myslíte si, že by naše fašistické vlády neboli zalezení v dobre filtrovaných bunkroch, keby tu nejaký extrémne smrteľný vírus bol? Zatiaľ čo sa oni pretŕčajú bez náhubkov, nám kážu nosiť dva.

Jaaa

Svědku fašistický, nezaslúžilo by trochu porozmýšľať, či všetky impaktované časopisy ako Lancet, Science a Nature naozaj klamú?

Tie naše „vlády“ sú už isto „prednostne“ očkované a tak sa nám smejú.

DOPRAVAK 01

Myšlení naší vlády odborníků: …. FFP2 + FFP2= FFP4

rtep

Oni mají po ruce hezčí rovnici:
FFP2 + FFP2= slušný kšeft pro jisté nejmenované

Honza446

Spíš KN95=FFP2 (kdy už pochopí, že je to čínská osekaná norma)

Pezos

Kromě toho polovina čínských respirátorů nesplňuje ani to KN95

Jaaa

Jj, čínské nebrat!

Jakub

Ještě vzpomínám na Henychova procenta :-)))

Roman G.

To jsem zvědavý, jestli mi stát proplatí, když se nedostanu do práce, protože jsem nesehnal respirátor. Ony už nejsou teď, co potom. A dvě roušky je stejně to samé, co jedna.

Honza446

No 2 roušky vyráběné za koronakrize jsou pořád slabější, než 1 rouška vyráběná před koronou

Y.K.

Fakt? A kolik jste těch roušek před koronou unosil?

Tomáš

Jste typický český příklad. Zabrblám si, napíšu to. Stejně do práce půjdete.

Roman G.

Tu radost Vám neudělám, nebudou respirátory, nejedu.

Zbyněk

Když je to teda povinné, tak to mají v pokladně nebo u průvodčího prodávat také ne? I když v některých případech stojí certifikovaný respirátor FFP 2 více než celá jízdenka. Co kdyby hrozilo vyloučení z přepravy?

Dominik

Místo místenky zdarma se bude dávat zdarma respirátor k jízdence.

Kajman

A na eshopu jeho obrázek.

Štěpán

Pokud bude někdo stát na zastávkách a respirátory cestujícím rozdávat, tak nebudu mít žádný problém je nosit. Ale takto se každá cesta MHD dost prodraží, což bude mít za následek další podporu IAD ve městě.

Frantisek

On se snad dá použít po dobu 4 hodin. Ovšem, během přerušení se s obsahem bude dít leccos, ale na každou jednotlivou cestu tedy „načínat“ další respirátor nemíním; nehledě k tomu, že smrtelný bordel bude z jejich spalování vznikat podobně, jako z „náhrady“ hromadné dopravy auty.

5.0 V8

Byl bych naprosto v klidu, protože NIKDO na světě mi nedokáže, co mám na tlamě za hadr. Takže pokud řeknu, že je to třeba nanošátek, tak mi orgán musí dokázat, že to tak není, neboť důkazní břemeno leží VŽDY na orgánech státní moci. A jelikož to orgáni nemají jak zjistit, stává se toto stupidní nařízení naprosto směšným a nevymahatelným, stejně jako je třeba zákaz nočního vycházení apod. nesmysly, které taktéž nelze přistiženým lidem nijak prokázat, pokud se sami nepřiznají 🙂

Drtikol

Přesně, jakejkoliv handr se dá nazvat nanosatkem a nasrat!!!

Jarek

Já bych nestresoval, jelikož nehrajeme hru na podvod s pandemii, i pro tuto příležitost máme připravené fake nano roušky a prodyšné respirátory.Těch příležitostí na nošení u nás ale moc nebude, dlouhodobě nakupujeme v PL a MHD naštěstí k životu nepotřebujeme a vnoci z pařby se necháme odvést.život jde dál, a s totalitní zvůli se musí bojovat.A jelikož to tu je o dopravě, tak protože hodně cestujeme autem, tak stav silnic je katastrofa, a to zima ještě nekončí.Čau lidi, zítra v Polsku v aquaparku

Průtah ne

Aby vám ten PL brzy nezavřel hranice, pane Jarku.

Karek

Pro mě za mě klidně budu nosit na tlamě deset roušek. Stejně to k ničemu nevede ale když to někomu udělá radost. Odjakživa v nemocnicích nosí lékaři roušku jednu a stačí jim to.

liposh

No počkat, vy říkáte „pro mě za mě“, ale tak smířlivý bych nebyl. Je rozdíl mít v zimě na hubě šátek z domu a je rozdíl jet v 35°C v létě např. Honeckerem s respirátorem FFP2 na hubě . …A tam nás budou tlačit. …takže nas.ááát

Jaaa

Ano, pro vaše vlastní pohodlí holt tisíce lidí přijdou o práci. No, typické čecháčkovství. Já já já jenom já.

liposh

V poloprázdném vlaku se Covidu vážně člověk bát nemusí…ale v poloprázdném vlaku to taky nikdo nebude kontrolovat…mrk, mrk 😉

Průtah ne

Bacil se šíří i aerosolem, stačí jedno prsknutí nakaženého plus brzy převažující britská mutace a chytíte přesně to, čeho se tak nebojíte.

Jackub

Bu Bu Bu! 😇😂

Frantisek

Ono záleží i na tom, jak se ve voze bude vířit. Zajímavé, že nám dají na ústa několik roušek s účinkem podobným látce, jen jednorázových…, ale způsob větrání vozidel a čekáren (alespoň veřejně) neřeší nikdo.

Jaaa

Přitom to větrání je pro ten nebezpečný aerosol nejdůležitější.

Raději snad jet B a na chvíli otevřít okno. Pokud jste v kupé sám, pak nepotřejete žádnou roušku.

Akorát pak před výstupem opět nezapomenout vyvětrat.

Adam

Ale tam bylo řečeno v MHD, nikoli ve veřejné dopravě, čili vlak tam nepatří

nebo je vlak MHD? Městká hromadná doprava?

Milan

To je pod rozlišovací schopnost Blatnýho a jeho kumpánů. Oni znají jen svoje auto a pak tu tramvaj co se plete v provozu při jízdě po Praze. Nějaký regionální autobusy nebo vlaky…

rsp

Jezdím pravidelně dvěma regionálními autobusovými linkami IDS JMK a potkat na nich řidiče s nasazenou rouškou je výjimečné.

Petr

Záleží jestli odbavuje cestující, pokud ne, tak jí mít nemusí… Protože výjimka zní: Že řídici verejnych dopravních prostředků nemusí mít ochranu, pokud nepřichází do přímého styku s cestujícím při odbavení. Takže řídiči pokud neodbavují, tak jí mít nemusí. Strojvedoucí taky ne, ani mezi lidma, pokud nejsou kasičkáři.

Petr

Jinak nechápu za co mínus, když je to pravda. Stačí si přečíst nařízení ministerstva zdravotnictví… Pokud řidič prodává jízdenky, tak už jí mít samozřejmě musí.

rsp

Jistě, nařízení si stačí přečíst. Jenže ti řidiči si ho zjevně nepřečetli, protože roušky nemají vůbec nikdy (až na ojedinělé řidiče).

Petr

Tak to pak už ano.. to by mít samozřejmě měli, pokud odbavují.

M M

Mám stejnou zkušenost, a to i když cestující odbavují.

Dominik

A vadí vám to nebo to jen konstatujete?

rsp

Já kolem řidiče projdu za vteřinu (jízdenku mám předem) a pak jdu do zadní části autobusu, takže mi to újmu asi nezpůsobí. Ale vybaví se mi to pokaždé, když někde čtu, že jak podle vlastní zkušenosti toho či toho lidé nařízení dodržují.

Embrosil

Kladno to same a ano, vydavaji listky cestujicim. Takze bych si hlavu s nejakym respiratorem fakt nedelal.

Gouďas

Efektivnost dvou chir. roušek je již nespočetněkrát vyvrácena. Je jedno jestli máte jednu nebo deset roušek, protože otvory po jejich stranách nezamezují vdechnutí kapének Respirátory ano. Dokonce i ty čínské KN95 bez atestu (za předpokladu, že jsou alespoň trochu dobře zpracované). Vidím to jako správný krok, nicméně se obávám, že si lidé z různých důvodů nebudou respirátory měnit denně, ale budou je nosit déle. Efektivita respirátoru strmě klesá s jeho opětovným používáním. Nejvíce to platí pro KN95, které by měly být skutečně používány jednorázově a to na max. 2 hodiny. Vláda by tímto nařízením měla správně zajistit požadované pomůcky, aby… Číst vice »

Standa

Tak to jako jestli čekáte že lidé budou utrácet prachy. aby za den použili více respirattor tak jste velice naivní… jeden budou používat týdny ne-li měsíc…

Miloš 2

I méně inteligentí lidé pochopí,že respirátor chrání nositele i ostaní cestující.Při dnešních cenách respirátorů stačí odpustit si jedno pivo a máte na dva.

Miloš 2

Respirátor FFP 2 má účinnost cca. 95%.Pivo/čepované/ stojí kolem 30 Kč. Balení 3 ks. respirátorů/Lidl/ stojí 30 Kč.Co z uvedeného není červenopalečníci pravda?

none

Tady musi trochu vypomoci stat. Treba jejich podporou, dostupnosti na kazdem verejnem miste..
Spis ale premyslim, jak se zde projevi nase lidova tvorivost a schopnost vsechno obejit. Skoro bych se snad i sel pristi tyden podivat ke vstupu do Alberta, jak tam nepousti lidi nez respiratoru.
Snad se jeste vsude daji koupit, u nas je zatim maji. Ale je fakt, nestoji par korun.

Gouďas

Souhlasím, stát by se měl angažovat. Ne každý si bude moci dovolit do svého rozpočtu připočíst desítky respirátorů za měsíc a respirátory si již na koleni neušijeme.

Milan

Na roušku si vyšiju nápis FFP2 a nazdar.

none

Podivej se na netu jak vypada respirator at pak nejsi za hlupaka 😉

Havel

Samozrejme ze si je nebudou menit denne a je to v poradku. Rok je nam vtloukano do hlavy jak rouska staci a najednou ne. To uz ani neni komedie tohle to 😷🤮

Kalina

Zdůvodnění je jednoduché: agresivnější forma nákazy, tzv. britská mutace, přišla až v posledních týdnech.

Hajnej

To je uvažování jako „celej rok jsem to fpoho sešel v polobotkách, tak mi tu nic neříkejte o ledovce a zimních botách“…

Jerry

I ten respirátor vyrobíme za pár supů.. ale to by nesměli nahoře myslet na prachy . Kdyby byla vláda co k čemu tak už tady firmy flakaji tisíce respirátorů denně a zadarmo je rozdávají

Gouďas

Tak průměrná výrobní cena respirátoru je o cca 2,5 Kč vyšší než na výrobu roušky. To zase tak strašné není (více vrstev, jiný zákl. materiál, energeticky náročnější postup), nicméně u respirátorů si výrobci rádi říkají vyšší marže. Zvlášť pak pokud mají atest FFP2.
Se zprovozněním darovaných linek z Tchaj-wanu jsem očekával, že se stát zasadí o markantní snížení cen, ale bohužel se nekoná nic jiného než osvobození od DPH, ale marže si pořád může účtovat výrobce jaké chce.

Frantisek

Jo. A taky zadarmo vybírají a likvidují. Potom budeme nosit respirátory proti bordelu ze spálených respirátorů. 🙂 Inu, není nad chrlení jednorázových věcí. Omyvatelná varianta jen s výměnným filtrem by byla lepší.

Jerry

Likvidace je to nejmenší.. vemte si kolik bordelu se vyrobí zbytečně z jedné rodiny.

Jaaa

Můžete koupit! Mrkněte na net, jsou k dostání. Používají se i v laboratořích, kde se testuje Covid.
Akorát jsou poměrně těžké. Nicméně se v nich obvykle díky velkým filrtům dýchá mnohem lépe než v jednorázových.

František Novotný

Jeden respirátor teda s nechutíkoupím a snad vystačí do konce roku.
Stejně jako loni rouška.

Gouďas

Nebudu Vám zde klást na srdce, že je to nesmysl, je to Vaše svobodné rozhodnutí, jen Vás chci varovat, že vzhledem k nižší propustnosti respirátorů se v nich mnohem snáze kultivují bakterie a plísně (vlhkost a relativní teplo při dýchání fungují jako ukázkový inkubátor). Pokud hodláte používat na protest jeden jediný respirátor po celý rok, tak uškodíte jen sám sobě. Měli jsme ve společnosti jednou reklamaci od stavaře na „vadný“ prachový respirátor (v podstatě klasický FFP2, jen jiný tvar), který mu způsobil těžké astma a záchvaty dusivého kašle. Při šetření vyšlo najevo, že respirátor používal denně něco málo přes měsíc.… Číst vice »

mezera

Není respirátor jako respirátor.
Vypadá to, že budou povoleny jen respirátory bez výdechového ventilu.

Milan

Astmatikům a alergikům zakážou projistotu dýchat úplně 🙁

Jaaa

Musí si holt koupit ty kvalitnější, které lze mnohem lépe prodýchnout.

Mezi různými typy jsou markantní rozdíly, v některých jde skoro i běhat.

medvěd

Takže lidi se budou dusit – vyrobí více marodů a byznys jede dál. Tím ale nevyřešili podstatu – jak se sem ta prašivina dostala a kde je zalezlá a za jak dlouho zase vyleze ven. Byly ozdravovny – tam se mohli nemocní COVID umístit dále od zdravé populace. Potom by se mohlo chodit zase normálně. Nemocnice přestaly plnit svoje poslání. Proč je očkování dobrovolné a občan musí podepsat souhlas s ………. se náhrady na poškození jeho zdraví !

none

Tohle je u nas naprosto nepruchodne, odvazet lidi po pozitivnim testu rovnou do izolace nekde v hotelu.

asdfsfgdhjfghng

No nic, no. Tak eko elefant v Moravskoslezském kraji s 3 spolucestujícími označený jako tzv. místo s vysokou koncentrací lidí vyměním za neeko auto. Co se dá dělat, no. Ať žijí nesmysly!

Frantisek

Jo, paušalizace. A pak abychom nosili respirátory, protože tu nebude k dýchání. Zajímavé, že bordel z nadměrného spalování se posledních 20 let řeší jen okrajově…

Frantík

Elefant (vlak) asi není moc MHD…

Jerry

Uz Před rokem se mnelo zavést nošení respirátorů .. rouška je na dvě věci

ABC

před rokem nebyly ke koupi ani ty roušky

none

Ale pred par mesici uz ano a doted nosime kus hadru. A nekdy ani to ne.

Jerry

A sklady státních rezerv je co?

ABC

co je s nim? loni na jaře tam nebylo nic.

Jerry

Ale ale bylo

Jerry

Sklady státních rezerv mají už dlouho respiratory .. no a pak se s toho udělal kseftik

Y.K.

Začíná být dost iritující, že tam kde se opatření dodržují poměrně striktně se to neustále utahuje a přitom evidentně k šíření dochází jinde. Ve spoustě firem vůbec roušky nenosí a koronu si vesele předávají a jinde najednou FFP respirátor. To přece nemá logiku. Navíc respirátor ochranu nezvýší pokud se nepoužívá správně.

Kamui

Protože nošení roušek ve firmě nebo dělání koronapárty doma nejde nijak kontrolovat. Ani jedno na rozdíl od vlaku není veřejný prostor

Havel

Myslim ze si ztratil pojem s casem, komunismus uz tricet let neni ty kontrolore…

V.N.

Zaměstnavatel by to měl svým zaměstnancům nařídit a kontrolovat dodržování…

Frantisek

Hlavně nastavit správně větrání/klimatizaci a zajistit odstupy, kde to jde. Osm hodin v respirátoru je na padnutí.

Y.K.

Ale šlo. Firma kde by se vyskytly pozitivní případy (nastavit nějaké kritické množství na celkový počet) by musela na dva týdny zavřít brány a věřím, že by to každé vedení začalo brát vážněji.

Šejdr

Je vám jasné, že když tohle zavedete, nebudou zaměstnanci chodit na testy, dokud jim nebude skutečně hodně zle? Kdo by chtěl být tím, co šel s lehkými příznaky na test a připravil tím kolegy o práci, v lepším případě jen na 14 dní. V horším případě nafurt, protože firma výpadek a nesplnění nasmlouvaných termínů neustála.

Y.K.

Takže je lepší na test nejít a roznosit to? Existuje zákon o ochraně zdraví a vědomé šíření nakažlivé nemocí je trestné (neučinění potřebných opatření – povinnost test podstopit). Pochopitelně by někdo musel lovit data z nemocenských atp. a tady se raději ještě více omezí to omezené, než aby se našli díry v plotě.

Je to pak extrémně nespravedlivé, že spousta služeb a podnikání nemůže dělat vůec nic, ztrácí živobití už čtyřměsíčním zákazem činnosti a to kvůli laxnosti jiných, na která opatření nedoléhají a lockdown prodlužují.

Šejdr

Takže je lepší, aby stát firmám pomohl s pravidelným testováním, a ne jim vyhrožoval, že se při určitém počtu nakažených zaměstnanců zavře celá fabrika. Klidně by ty testy stát mohl i platit, koneckonců jeho příjmy přicházejí právě z firem a z mezd jejich zaměstnanců, tak proč jim aspoň zlomek nevrátit ve formě podpory při testování.

Y.K.

To nikterak nerozporuji, stát by jim pomoci měl ve vlastním zájmu, a testy jsou cesta.

Na druhou stranu prvotní odpovědnost zůstává na jednotlivcích.

Y.K.

Navíc se nedodržují karantény a nikdo to nekontroluje. Tenhle stát je mistr ve vydávání vyhlášek a zákazů, čím více tím lepší vládnutí, ale kašle na jejich funkčnost a vynucení dodržování.

Lépe málo funkčních než hormada nefunkčních opatření.

V.N.

To je pravda. Jsou firmy , které se této problematice věnují (taková ŠKODA AUTO a.s.) a poté jsou firmy , které na to totálně dlabou. A to dlabání jim prochází, i když je v rozporu se zákonem. Stát opět totálně selhává. Dle ZP musí zaměstnavatel vytvořit zaměstnancům bezpečné pracovní prostředí. Pokud by se prokázalo, že někdo ze zaměstnanců se ve firmě nakazil a díky tomu zemřel , poté odpovědnost za tuto smrt leží na bedrech statutárního orgánu . A ten se své odpovědnosti může zprostit pouze jenom tehdy, pokud prokáže , že ze své pozice udělal pro prevenci maximum… Dále… Číst vice »

V. K.

Blbé je, že 99% firem na to úplně dlabe. V řadě firem to lítá ve velkém, ale preventivně do izolace nejde nikdo. Zaměstnavatelé vysloveně zakazují hlásit kontakty. Na oddělení jsou třeba tři nemocní zaměstnanci, ale zbytek dál v klidu chodí do práce. A to mluvím o kanclech. Na ty korejské montovny radši ani nepomyslet.

Martin Votava

Tahle absurdní komedie už opravdu není k smíchu a opakovaný vtip není vtipem. To je jako když se slepice snaží prolézt plotem a zkouší každé oko v pletivu, kam nemá šanci strčit ani hlavu, a když to nejde, zkusí postupně všechny. Když nařídí opatření, které nefunguje, snaží se ho ještě zpřísnit nebo nesmyslně posilovat místo aby si přiznali chybu a zrušili ho. Všechno je to jen o boji o zachování židle pod vlastním zadkem a zneužívání totalitní moci a vyvolávání paniky, místo aby se snažili lidi uklidnit a udržet v psychické pohodě, která je pro zdraví nejdůležitější.

Filias

Mám radikální návrh. Co takhle vyžadovat dodržování těch stávajících pravidel, před tím než se začnou vymýšlet nová.
Tímhle stylem nebudete smět dělat nic, ale bude záležet jen na policii, kdo a jak bude potrestán.

Jaaa

To by Babiš přišel o preference.

robert

Ale já nevydělávám na to, abych si měl na každý den nějaký respirátor, nebo dokonce dva. Tihle trotlové zaměstnávají svůj nemocný mozek kravinama a následky je vůbec nezajímají. Každý týden se nechávám testovat jsem zcela zdravý.

Kamui

Já respirátor nosit nebudu, dokud mi zdarma nepřijde do schránky. I za korunu je pro mně drahý.

none

Neni povinny. Jen pri vstupu do urcitych mist. Takze muzete byt v klidu a pravidelne kontrolovat schranku.

V. K.

A zadek si sám utřete? A nebo stále čekáte než stát pošle toaleťák do schránky?

„Neptej se, co může udělat tvá zem pro tebe. Ptej se, co ty můžeš udělat pro svoji zem.“

Frantisek

Pro zem jo. Pro zvůli psychopatů už trochu váhám. Co má smysl, to bez obtíží dodržuji. Co je horší než lepší, tomu se pokud možno vyhnu. Na jaře snad začnu jezdit do práce na kole, možná ušetřím za „lítačku“ a uvolním místo v už tak poloprázdné MHD (tam, kam jezdím).

Jaaa

Respirátory v MHD jsou za této situace zvůle?

jan

Tak nepůjdeš do obchodu, to je jednoduché:-)

Xyz

vela stastia s analyzou rusky, ci je nano alebo nie je nano, ostatne sa tak predavali aj falosne obycajne, kde clovek bude mat uctenku ze kupoval nano

Dominik

Určitě budu 2 měsíce sebou tahat účtenku, abych mohl říct, kupoval jsem si nanoroušku.

none

Pesne tohle nas dostalo tam, kde ted jsme.

Liposh

Týjo, svahilština a ještě bez háčků a čárek. To člověku dá zabrat, přeložit do civilizované řeči. Už vím, jak se cítili ti lidé, co překládali egyptské hieroglyfy.

Iveta

Hm to zase nějakej dutej panák má firmu na výrobu respirátorů.Ano situace je nepříznivá ,ale pro občany .Jo pokud by lidé dodržovali opatření asi by klesla čísla nakažených .Ale ono už to nikoho nebaví ,vlaky omezené ,stejně jako autobusy a nastávají situace ,kdy je tam hlava na hlavě.A mohu jen do práce a domu a to ještě jen tam kde se to někomu hodí ,jinak firmy stojí a tohle jde ,ale v přírodě na horách otevřít vlek ne ,živnostníci krachují a Babiš si mastí kapsu,Prymula byl na VIP fotbalovém zápase a normální člověk si nedá pivko v hospodě.No a k… Číst vice »

Jaaa

Firmy jedou. A bez roušek.

Zdenek

No tak to národní dopravce a určitě nejen ten, přijde kvůli tomuto nesmyslu o další cestující…..

Samo

Križiacka výprava proti verejnej doprave pokračuje? Mal som pocit že dopravcovia už trpia dosť.

Kalanis

Ne, je to křížová výprava proti normálním občanům.

Papaja501

Dobrý den…ono se hezky nařizuje..sám jsem zvědav, jak to bude na tom vlaku vypadat…jen, aby byl taky někdo k ruce, když to budu na tom vlaku vyžadovat. .Ono je třeba normální, když se vám na vlaku oběvěj socky z ne jen Hradeckýho nádraží, který jsou ti největší machři a nic s nima neuděláte, naopak se musíte stranit, aby jste nepřišli k úrazu….A teď máte na výběr, buď to zasekat a těm fajn cestujícím nechat ujet přípoj, nebo naopak….Mě osobně na tuhle sračku odešli během posledního měsíce tři fajn blízcí lidé…Moc si vážím našich cestujících, ale, jestlu se vyskytne na vlaku… Číst vice »

Dominik

Navíc stačí, aby cestující tvrdil, že ta rouška na ústech je nanorouška (i to je přípustná varianta) a není šance poznat, zda to tak skutečně je nebo dotyčný lže.

Papaja501

Je to šaškárna, dost lidí má na háku..vidím to dnes a každý den…stačí vejít do velkoprostoru..v ten momement vidíte, jak si 60 procent lidí ten hadr dává na pusu…Nejhorší případ, co jsem měl, že paní v důchodovém věku si v Praze rozdělala krabičku hroznového vína a že jí…mohl jsem ji desetkrát upozorňovat, ale že jí a vydrželo jí to až do Hradce, kde jsme střídaly a vyhrožovala stížností, že jí omezuju.

Dominik

Tak to je to, že ve vlaku mohu pít třeba i pivo, jelikož to zakázané není.

kom

pivo zrovna ne, jen nealko, ale chápu kam míříš

Dominik

Neříkám, že stíhám sledovat vše, a že se za ten čtvrt rok něco nezměnilo, ale pokud vím, konzumace i piva (nejen nealka) byla ve vlacích povolena, i když na veřejnosti byl jinak zákaz, vyjádřily se v tomto duchu samotné ČD a bylo k tomu i x článku různě na internetu a právěže jsem nečetl, že by se něco změnilo.

Zdenek

Rouškofil v uniformě modré armády z kterého mají jistě nadřízení radost:-(

Papaja501

Asi takhle, hochu….taky mi v tom nejni nijak zvlášť fajn..Už jsi přišel díky tydle čínský sračce o někoho fajn známéhó?…Jsi neohroženej druh?…Držím ti palce, aby si se s tím nemusel setkat.

Zdenek

Neříkej mi hochu, ty umělče od modré armády vím asi kdo jsi a kdo mě kontroluje lístek

Zdenek

Předpokládáš ty šašku okroužkovanej žes tu anonymní to teda ani náhodou

Zdenek

A navíc normální chlap který má něco dole tu normálně argumentuje ne že tu jen vyštěkne jako ty

Dominik

Ono to nemusí být o tom jestli je rouškofil, ale proč riskovat, že přijdu o peníze, když to je nařízení a někdo mě pak nahlásí, že jsem nevyžadoval jeho dodržení?

Koloušek

A já zase umřu z Vaší obecné zprzněné češtiny.

Papaja501

Nikdo vám v tom nebrání

Zdenek

Papaja je ovoce, docela chutné ale nesmí mít číslo 501 pak je lepší ho vyhodit do popelnice

Zdenek

Klasický cynik tolik typický pro zaměstnance modré armády

Petr 78

Ono to bude tím, že drtivá většina lidí nosí ten hadr proto, že je to nařízený a ne proto, že by to mohlo fungovat jako ochrana, já se přiznám, že jsem jedním z nich, protože to není přirozená věc, která se dá nosit delší dobu.

Jakub P

Nekteri doktori a sestry nebo lidi ve vyrobach vyzadujicich cisty prostredi takovy veci nosej celodenne uz mnoho desitek let.

Jaaa

Přirozená věc není ani jezdit vlakem. Opravdu chcete „přirozenost“ požadovat jako měřítko všech věcí?

Zdenek

Jenom papaya 501 má ježdění vlakem s náhubkem a sprostým napomínáním cestujících jako životní úkol:-((

Medvěd

Vážený pane Blatný, jděte už s temi vašimi nápady tam, kde zada ztrácejí své jméno. Děkuji.

kulhán

Myslíš do zadele?😂

Medvěd

přesně to jsem měl na mysli! 🙂

Jerry

Blatný ,Blatný pí.. platný

Dominik

No co, tak holt lidé vymění doma ušité roušky, které pravidelně prali, za 1 respirátor na 14 dní až měsíc.

none

Mel by nejak reagovat na vlhko a za 24 hodin treba zmodrat 🙂

Dominik

Tak lidé začnou o obyčejných domácích rouškách, že jsou nyní.
Za 24? Navíc ho dáte vysušit a můžete jet znova.

Dominik

Oprava nano

Jakub P

Jsem jeden z těch, kdo látkový roušky pravidelně pral a žádnou neměl bez praní dýl než den, spíš o hodně míň. Už dávno jsem přešel na nanošátek na procházky, když neplánuju jít nikam dovnitř a do obchodů nebo veřejný dopravy (když potřebuju tak daleko, že to nedojdu v pohodě pěšky) respirátor, protože se stačilo podívat kolem – podnosáci, plexi štítky na bradě neřešící naprosto nic, ušmudlaný několikaměsíční roušky, krajkový roušky. Samozřejmě ne všichni, ale dost na to, abych začal řešit svoji ochranu víc než jen klasickou rouškou. Protože na ohleduplnost lidí kolem se spoléhat zkrátka nedá. Je blbý, že vláda… Číst vice »

Dominik

A k čemu pomůže certifikovaný výrobek, když nebude vypraný, či jinak ošetřený, nošený měsíc?

Měl jsem i respirátor, ale vrátil jsem se k roušce, protože, z respirátoru mě boleli uši, roušku mám uvázanou za hlavou.

Jakub P

Proti aerosolu, kterej je nejrizikovejsi, IMO furt lepsi mesic nosenej respirator (taky je otazka, jestli ho tak dlouho nosit vydrzej, on se casem ucpava prachem a dycha se pak pres nej obtizneji) nez stejnej mesic nosena krajkova rouska. Idealni to nebude, to si iluze nedelam, pokrok byi to v nekterych pripadech bohuzel byt mohl.

Jakub P

Kvuli odlehceni usim jsem si k tem respiratorum koupil spony za hlavu.

Milan

Jenom měsíc? Snad do konce opatření.

Dominik

To se dřív utrhne ta gumička, za kterou to drží.

K.S.

Trochu smutné je že za celý rok nebyly do všech vozidel dosazeny filtrační jednotky s ozařováním filtru UV světlem. Možná by to mohlo redukovat dopady případné chyby která může nastat ze strany lidí, nikdo nejsme neomylní.

kuna

Kolik je věrohodně doložených případů nakažení se ve veřejné dopravě? Místo vymýšlení komplikovaných zbytečností by měly pohnout s očkování, to jediné spolehlivě ochrání ohrožené skupiny a to i po první dávce. Ale to česká kreténokracie nedokáže zvládnout, narozdíl od buzeračních nařízeních.

Pavel Q

To nikdo neví, mám známou, která to chytla přes Vánoce, kdy se s nikým neviděla, leda používala MHD a občas byla někde nakoupit.

Petr Šimral

Věrohodně doložené případy nebývají, protože VHD je anonymní. Nicméně znám pár případů, které nemají jiné vysvětlení, například RG jízda strojvedoucího v přecpaném rychlíku z Kolína do Ostravy…

Y.K.

S tím souhlasím, ale na druhou stranu mám silné podezření, že denní přírůstky kolem 10 000 kusů + jednou tolik nediagnostikovaných nenejsou kvůli VHD. Už kvůli tomu, že některé postižené okresy často ani pořádnou VHD nemají.

Petr

Já jsem se v MHD s největší pravděpodobností nakazil, jelikož před tím než jsem lehnul jsem krom práce a MHD jinde nebyl.

Frantisek

Pořád to jsou tři možnosti, ale ano, i ve veřejné dopravě k tomu přijít lze. Ovšem, asi hlavně v těch plných spojích anebo (někdo) při horší hygieně. Záleží také na délce cesty.

K.S.

Zálež na mnoha faktorech, zejména na virové náloži. Byl třeba případ kde tím onemocněl skoro každý kdo jel výtahem. Takováto opatření, kombinace UV a filtrace by to množství viru ve vzduchu a tedy i dávku, snížilo.

Jakub P

Dobrý filtry ve vzduchotechnice samozřejmě pomůžou, ale spíš ve spolupráci s dobrejma a důsledně používanejma osobníma pchrannejma pomůckama, bez nich to fakt filtry ve vzduchotechnice nezachráněj.

švarc

toto opět vyžene další cestující z veřejné dopravy….očekávám v následujících dnech velké omezování veřejné dopravy

FenyAMG

To je dost možné…

švarc

to si myslím, že je téměř jisté

Jerry

Lidi s tím vydrbou

Vlakvedoucí

Ať si to někdo z vlády zkusí nosit respirátor 12 hodin v kuse a chodit s ním po vlaku.

Jan Sova

Kdyby jen plo vlaku. Už po peróně se musí mít něco na hubě, leckde vlakové navazuje na nádraží autobusové. Člověk to půl kilometru nesundá a to ještě dobíhá spoj. Z tohoto nařízení jen čouhá, že papaláše vozí přidělený řidič, takže tito se nezadýchají a neví co nařizují….

Petr

Jo to Vám nezávidím.. Naštěstí jako nekasickovy firove jsme ve výjimce i mezi lidma, ale tak aspoň že si vlakvedoucí někdy může skočit do zádu na stanoviště, aspoň chvíli být bez toho. A nikdo naštěstí nenadává.

Jaaa

Záleží jaký. Třeba 3M lehké skládací jsou pohodlné a 12 hodin v pohodě.

Nekdo

Hmm, to říká ten Blatný, který ještě nikdy před kamerou neměl žádnou OOP nasazenou správně? Jako laboratorní krysa musím říct, že žasnu jak blbě lidé manipulují s ochrannými pomůckami a zdravotnickým materiálem a prakticky žádná osvěta v tomto není. Když si uvědomím jak dlouho nám trvá, než naučíme studenty si správně natahovat a stahovat rukavice, mýt ruce zejména před použitím záchoda, nepřesouvat věci v laboratoři zbytečně, nebo si nesahat na vlasy a brýle, otevírat dveře loktem nebo nohou, tak je jasné, že běžná populace má pouze malou šanci, i kdyby bylo nařízeno nošení pěti roušek najednou…

K.S.

Pořád je to lepší než drátem do oka, ne? Co se dveří týká, to je tím že dveře jsou dost pitomě navržené, mnohdy a lidem vysokým, nebo malým nevyhovuje běžná výše kliky pro tento účel.

Další věc že bereme OOP ber kde ber a ne každému každý model sedí. Mě třeba jeden typ respirátoru nesedí pro to jak mám rostlý nos a celou hlavu,známému naopak sedí naprosto dokonale a pohodlně. Jiný mi sedí dobře, ale jeho nasazení je trochu problematické.

Samo

Nemusí to byť lepšie ako drátom do oka a súdiac podľa dát ani nie je. Nevidno že by štáty s povinnými rúškami/respirátormi mali lepšie čísla ako tie bez nich a rovnako nevidno zlepšenie situácie po ich zavedení. Rovnako v Česku v 7/2020 v krátkom čase po ich zrušení k žiadnemu citeľnému nárastu nedošlo. Dáta z reálneho sveta naznačujú že v labáku preukázané benefity sa u všeobecnej populácie veľmi neprejavujú. Dá sa špekulovať o tom prečo to tak je (napr. tá nesprávna manipulácia), ale javí sa mi to pomerne jednoznačné. A keďže je to veľmi invazívne opatrenie, môže ľudí unavovať a… Číst vice »

Jaaa

Spíš je tu jiný problém, a to problém nesprávné interpretace dat.

Pokud v 7/2020 nebyla díky dodržování opatření žádná virová nálož v populaci, mohly se roušky sundat. Nebylo nebezpečí.

Podobné chyby zanedbáním kontextu děláte opakovaně.

mezera

Je to jako se spodním prádlem. Musíte si kupovat správnou velikost.

Mimochodem, o tom že existují různé velikosti roušek a respirátorů se moc nemluví. Neboť všichni jsou rádi, že se dá koupit/prodat alespoň univerzální velikost.

mezera

Ano, je to jako se milovat s propíchnutou gumou.

Vojtíšek

Stačila by i jedna, kdyby lidi dodržovali co mají. Tímto budou zase biti ti poctiví.

Adam K.

Je to přesně tak, no. A chápu, že se průvodčí nebo řidič nechce pořád s někým o tom dohadovat, ale jak to vyřešit jinak, když prostě část lidí tu individuální zodpovědnost postrádá?

Fučida

Ale nestačila. I kdyby jezdili cestující v atombordelu, na situaci by to prakticky nic nezměnilo.

Jaaa

A důkaz? Nebo zas jenom dojmy?

kuna

Stačí mít vousy a respirátor vůbec netěsní a neplní funkci, to bude vládo požadovat hladce oholenou tvář a depilaci obličeje o obou pohlaví? Je to jen placebo podobně jako sbírání víček.

tecka

Ale depilace nebo holičství je uzavřeno. Takže Hlava XXII.

Jaaa

Vy se neumíte oholit sám? 😀

Jaaa

Lepší něco než nic.

Jaaa

2 roušky nebo respirátor, který netěsní, je k ničemu.
Čínské respirátory s propustností vyšší než klasická hadrová rouška jsou taky k ničemu.

Myslím, že by dopravci měli povinnost k jízdence vydávat respirátor. 🙂

Xyz

ja si pockam na presnu formulaciu toho nariadenia a bud budem nosit moju terajsiu chirurgicku rusku z ktorej sa pondelkovou polnocou stane nanoruska (vela stastia v labaku) alebo ak bude v nariadeni ze ma ochrana zakryvat horne dychacie cesty tak si pripravim krasne vykrojeny respirator, kde bude na bokoch prudit cerstvy vzduch lepsie nez do chirurgickej rusky

Pája

A kvůli takovýhle vyčůránkům se zpřísní pravidla všem. Fakt dík.

Jaaa

Kvůli takovýmhle vyčůránkům hlavně se stále protahuje tenhle špatnej stav.

Xyz

mozno by ste sa mali zamysliet nad zmysluplnostou nariadeni keby vam slo o ochranu rizikovych skupin, tak sa postarate o izolaciu ludi nad 65 ktori tvoria 92% obeti (nad 55 rokov 98%, ale tam to nie je asi ekonomicky priechodne kedze su stale ekonomicky aktivni, narozdiel od vacsiny dochodcov nad 65) s tym, ze pekne obmedzene vychadzanie 2x do tyzdna, vyhradne s FFP2 respiratorom a zvysok nechate zit a premorit so vsetkym otvorenym bez obmedzeni co by napachalo rozhodne menej skod (ci uz ekonomickych alebo na zivotoch a spolocenskom zivote) nez co vlada predvadza mesiace je zaujimave ze v USA… Číst vice »

Pája

Zase USA?

kom

státní šikana pokračuje…

Asdfg

Spíš buzerace těch, kteří opatření poctivě dodržují. Mě osobně nejvíc vadí lidé s rouškou pod nosem. Tak buď to bojkotuji, a pak ji nenosím. Nebo ji budu nosit poctivě.

kom

za příklad jim jde sám ministr zdravotnictví, který nosí respirátor pod nosem 😀

Frantisek

Nu, třeba při mluvení je i to mnohem lepší než nic, na druhé straně zbytečné vykecávání se přes roušku také není optimální. Ovšem, pro mlčící je hadr přes ústa prakticky zcela k ničemu, to je pravda.

K.S.

Tak, tak. Další je že nám vyhasla snaha inovovat v ochraně a nemáme třeba nějaké UV ozařování povrchů ve veřejném prostoru které jsou s lidmi ve styku stále, musejí být.

MadarskaSova

Přenos přes povrchy v zásadě neexistuje, to nemá cenu řešit
A zabudovat nejakou vysokokapacitní cirkulaci a filtraci do autobusu nebo obligátní 810…i kdyby by to šlo, tak naklady budou mimo

Nekdo

ta velkokapacitní cirkulace vzduchu se jmenuje „otevřená okna“

Petr 78

Rouška pod nosem není zásadní problém, dle odborníků 90 procent svinstva pochází z úst.

Jaaa

Kde to píšou?

Adam K.

Nemyslím si, že to je státní šikana… Pokud má veřejná doprava fungovat a být bezpečná i v době pandemie, je prostě potřeba, aby v ní lidé dodržovali nastavená pravidla, jinak zbytečně vystavují riziku zejména všechny spolucestující i personál. Dnes a denně potkávám ve veřejné dopravě lidi, co mají roušky pod nosem, případně nemají vůbec. Jsou to sice jednotlivci, ale kvůli takovému člověku je pak zbytečně vystaven riziku celý autobus/oddíl ve vlaku. Samotnou kapitolou jsou řidiči autobusů, a teď nemyslím ti, co jsou za sklem a s cestujícími prakticky nepřijdou do kontaktu, ale ti, co se podílí na odbavování. Ti na… Číst vice »

Frantisek

Pokud jsou ta pravidla nastavena přiměřeně, nemám problém. Ale brát každý den čistý respirátor a starý vyhodit (co asi plicím druhotně způsobí další odpad?) jen proto, abych se mohl svézt často téměř prázdným vozem veřejné dopravy, kde by stačila pořádná výměna vzduchu (která by byla dobrá i normálně, přece při dýchání nejde jen o teplotu), mi připadá na hlavu postavené. Natož vyhnat lidi do aut, jejichž emise (logicky vyšší než při hromadné přepravě) také druhotně zabíjejí…

Jaaa

Respirátor způsobuje plicím problémy?

Zdenek

Supersikana bohuzel