CENDIS varuje před neoficiálními prodejci dálničních známek, účtují prý zbytečné poplatky

Vizuál k elektronickým vinětám. Pramen: MDČR/CENDISVizuál k elektronickým vinětám. Pramen: MDČR/CENDIS

Neoficiální prodejci si účtují poplatky a řidičům podle státu hrozí i další rizika.

25 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
eon

Já na tuto praktiku narazil při nákupu rakouské známky. Hned první odkaz při googlení… Naštěstí se mi cena nezdála a našel jsem si správnou stránku.

Docela past 🙁

Pinďa

Janek Rubes na to upozornil uz pred jakou dobu. A Cendis se probudil az ted.

mlokXCM

Cendis na to upozorňuje od začátku. Je dobré si nevymýšlet.

RHh

https://www.youtube.com/watch?v=0QNVkKDRF2w
„Okrádají“ cizince hned za hranicema, jsou na státním pozemku, kterej před nima teď ještě varuje místo aby jim vypověděl pronájmy.. kocourkov hadr

David

A je při vstupu do Česka někde informace o tom jediném správném oficiálním eshopu? Je možné si koupit dálniční známku na poslední pumpě v zahraničí? Pak se nedivte, že lidé neznalí situace prostě naletí. Chyba je obvykle ale v systému.

Jiří

Doteď jsem nepochopil, proč dálniční známky nemohou prodávat všechny benzinky. Minule jsem potkal cizince, který chtěl koupit známku na MOLce a obsluha mu řekla, že oni nemůžou a musí na EuroOil (který samozřejmě ve 12 večer má zavřeno).

Kubrt

Asi se nedohodli s SFDI na oboustranně přijatelné provizi. Samozřejmě je to pro uživatele dálnice zbytečná komplikace.

bkv

Asi díky tomu, že EuroOil patří pod státní Čepro…

Jiří

Tomu já rozumím, že EO spadá pod stát. Jde mi o to, že dřív si každý mohl koupit lepící známku na téměř každé benzince. Takže to asi spíš naráží na tu provizi, kterou zmiňoval Kubrt, což je ale bohužel škoda.

Huh

Jaká provize? Jsme v 21. století, téměř 100% lidi má v kapse telefon a platební kartu. Pokud jsou svepravni, tak…. si to doplníte sám. Problém je s tím kdo si to chce koupit za Cash u přepážky, ono to opravdu něco stojí, zadarmo to nikdo distribuovat a prodávat nebude.

Jiří

Jasně, mobil a kartu má dneska hromada lidí. Ale taky třeba nemusí mít internet (tak jako třeba ve Švýcarsku, může být drahý) a v tu chvíli stejně musíte zastavit někde, kde je Wi-Fi, tedy po cestě asi na benzince. A není jednodušší přijít na pokladnu, říct že chci známku na auto s SPZ takovou a makovou, než pak řešit platbu přes internet atd?

Pak by přesně nevznikaly takové šmeliny…

M19

No, prý. Prostě si manipulační poplatek účtují. Zatím co první odkaz tvrdí na co jde a pak by bylo záhodno ověřit zda je to skutečně pravda, ty další odkazy po letmém shlédnutí moc důvěry nevzbuzují.

Radim

Taky jsem při nákupu jedné „viněty“ při cestě na dovolenou naletěl. Ale pak jsem si toho všiml a další už jsem nakoupil na ofiko stránkách.

Stan

Já taky, před lety na Slovensko. Zadal jsem do vyhledávače „Slovensko dálniční známka“, vyběhlo několik odkazů, já kliknul na první, cena v eurech mi nic neřekla a až později na výpisu z účtu (už po přepočtu na koruny) mi ta cena přišla nějaká vysoká… 🙁
Oni ti hajzlové dobře vědí jak se dostat na první místo ve vyhledávačích!
Další roky jsem si už dal samozřejmě bacha, nejen SK, ale i AT.

Poudy

To první místo mají normálně zaplacené, může si to zaplatit i stát, zase tolik to nekoštuje. Zajímavé že si neumíte v hlavě přepočítat eura.. ještě že jste necestoval někam mimo eurozónu

Leinad

Zaplacená místa jsou ve vyhledávačích označená. Pak existuje různé praSEO.

Air Traveller

fakt je, ze kdyz jsem kupoval rakouskou dalnicku (kterou jde pres online koupit uz delsi dobu), tak kdyz clovek googlil, a hledakl eshop asfinagu, tak nasel taky spoustu “alternativnich” webu, kde tu dalnicku preprodavali s prirazkou …

ale kdyz to lidi kupujou … proc ne. jejich blbost.

Michael

Mám stejnou zkušenost se slovenskou dálniční známkou. Oficiální web za desetidenní (10e=250-260Kč dle kurzu), neoficiální prodejci 466,-, ve směnárně kde prodávají i známky je to podobné, hrubo přes čtyři stovky, všiváci!

Pivlis

Ono když googlite, že chcete koupit známku SK, AT nebo SLO, tak nejdřív vylezou tihle přeprodejci a až potom oficiální prodejce. Omyl nebo nepozornost bych úplně blbostí nenazýval. Taky jsem málem koupil známku AT s přirážkou, vše se tvářilo jakože oficiálně, až cena mě zarazila a donutila dál hledat ofiko prodejce.

Air Traveller

Já vím .. je to problematické .. ale v tomhle zastávám ten .. řekněme velmi liberální pohled.

M19

Nejjednodušší řešení je tento rozcestník. https://www.tolls.eu/european-countries

Mysel

Blbosti to nema smysl nazyvat zcela urcite. Proste ne kazdy dokaze pouzit spravne vyhledavace (google, bing,..) a neklikat na reklamni odkazy. To je vse.

Michael

Stačí znát cenu známky v místní měně a kurz vůči koruně, rozdíl cen pak poznáte velmi lehce..

Aleš K.

Já bych si na cokoliv co říká nějaký Paroubek dal radši bacha… 😉 🙂