Bezplatné cestování v části Pardubického kraje končí, BusLine zruší přes 80 spojů

Autobusy SOR společnosti BusLine Pardubicko. Foto: BusLineAutobusy SOR společnosti BusLine Pardubicko. Foto: BusLine

Nejvíce odřeknutých spojů zůstává na Moravskotřebovsku a Jevíčsku.

V Pardubickém kraji od zítřka končí bezplatné cestování autobusem ve čtyřech oblastech, kde jezdí jako dopravce BusLine Pardubicko. Firmě se s pomocí kraje podařilo po dvou týdnech od zahájení provozu alespoň částečně zlepšit situaci s nedostatkem spojů. Poprvé za dva týdny zítra odřekne méně než sto spojů, konkrétně 84.

Seznam zveřejnil BusLine na svých stránkách. Pardubický kraj do dnešního dne pomohl společnosti BusLine obsadit 12 turnusů, a to včetně využití řidičů Správy a údržby silnic Pardubického kraje. „V příštím týdnu by tak nemělo být obsazeno přibližně 80 spojů z 1 700, které BusLine v kraji zajišťuje,“ uvedla firma v prohlášení. BusLine je jediným dopravcem v kraji, který musí kvůli nedostatku řidičů rušit spoje. Ostatní náběh zvládli bez problémů.

Nejsložitější situace je bohužel dlouhodobě na Moravskotřebovsku a Jevíčsku. Například na Lanškrounsku by naopak měly být obsazeny všechny spoje a na Orlickoústecku řešíme poslední neobsazený turnus. Vzhledem k dílčímu zlepšení situace by dopravce počínaje pondělím 27. června opět v rámci svých spojů vybíral od cestujících jízdné. Samozřejmě za předpokladu, ze se bude situace i nadále lepšit,“ řekl hejtman Martin Netolický. Bezplatné jízdné bylo zavedeno jako kompenzace cestujícím za nezvládnutý start.

Během prázdnin by měla být situace lepší, přes léto jízdní řády počítají namísto 150 turnusů se 136 turnusy „U dalších dvou oblastí budeme mít od dopravce informaci v pondělí. Stále samozřejmě jednáme s našimi řidiči Správy a údržby silnic Pardubického kraje. Jeden řidič jezdí od středy v oblasti Chocně, další by měl po návratu z dovolené nastoupit na Orlickoústecko. Dopravce od nás dostal za úkol, aby v případě, že řidič má zájem pomoci, tak mu musí vyjít vstříc v rámci přidělených linek a časových poloh,“ řekl náměstek hejtmana Michal Kortyš.

Tagy BusLine Pardubicko Pardubický kraj
32 komentářů