Automobily

Benzin je nejlevnější za 11 let. Jen někde, Tank ONO zlevnilo na 23,90 Kč za litr

Čerpací stanice Tank-Ono. Foto: Tank-Ono
Čerpací stanice Tank-Ono. Foto: Tank-Ono

Ceny ropy spadly tento týden na nejnižší hodnotu od roku 2003, Tankování pohonných hmot v Česku je tak nejlevnější od roku 2009, kdy se v Česku dal koupit litr benzinu či nafty za dvacet korun. V Česku je možné tankovat pohonné hmoty už za 23,90 Kč za litr, ceny se ale v posledních dnech výrazně liší.

Na úroveň 23,90 Kč dnes odpoledne zlevnila síť čerpacích stanic Tank ONO. Za tuto cenu se naposledy tankovalo na jaře roku 2009. Od začátku letošního března cena benzínu jen u této firmy spadla o více než pět korun za litr.

Nákupní ceny jdou stále dolů. Držíme stále stejnou marži,“ řekl spolumajitel firmy Jiří Ondra. Rychlý pád cen ale není zdaleka vidět na jiných čerpacích stanicích: průměrná cena podle společnosti CCS v Česku stále u benzinu i nafty přesahuje 29 korun. Ondra nevyloučil, že dojde k dalšímu zlevnění.

Podle Ondry se zatím neprojevuje nijak na zájmu lidí, že by zůstávali doma. „Dokonce nám poslední týden objem prodaných pohonných hmot mírně vzrostl. Může to ale být i tím, že rozdíl mezi cenou u nás a jinde je už větší než obvykle,“ dodal Ondra. Bez všech daní je nyní cena benzínu z rafinerie na úrovni kolem čtyř korun za litr.

Podle Borise Tomčiaka ze společnosti Finlord  je za poklesem cen extrémní zlevnění cen ropy Brent, ta spadla až na 26 dolarů za barel. Důvodem je i cenová válka ropných producentů, zejména mezi Saudskou Arábií a Ruskem. „1. dubna skončí dosavadní dohoda ohledně těžebního limitu. Pokud se situace do té doby nezmění, tak Saudi Aramco zvedne produkci z 9,7 mbd na 12,3 milionu. Rusko uvedlo, že zareaguje zvýšením produkce ropy minimálně o 500 tisíc barelů. Spojené Arabské Emiráty také zvýší produkci. Na globálním trhu s ropou tak vznikne obrovský přebytek ropy, což ještě může mírně zatlačit cenu dolů,“ uvedl Tomčiak. Upozornil, že cena 26 dolarů je pod produkčními náklady. Během pátku cena stoupla nad 30 dolarů, vzápětí ale opět klesla.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Anonym
Host
Anonym

Tak to je asi stále ropy dost, když se s ní může takhle plýtvat. Chápu ale, že slovní spojení udržitelný rozvoj šejkové v Emirátech nikdy nepochopí.

Alda
Host
Alda

a kolik na onu stojí LPG?

dada
Host
dada
AAA
Host
AAA

to moc dolů nešlo

dada
Host
dada

ono vliv ceny ropy na produkci lehkých frakcí moc velký není

Pavel
Host
Pavel

Nemají LPG.

dada
Host
dada

maj, ale ne na všech pumpách. Např v Jindřichovým Hradci jsem si ho všiml, v Brně nemaj.

dada
Host
dada
dada
Host
dada
Růža
Host
Růža

Po odečtení různých daní je cena benzinu levnější než litr balené vody v marketech.Při složitosti výroby,dopravy atd benzinu až do nádrže, je ta voda pěkně předražená. Dřív by mě to nenapadlo.

dada
Host
dada

předražená jen kvůli nenažranosti a neefektivitě hospodaření státu. To jsou ty „neviditelné“ daně.

dada
Host
dada

jednoduše. Při cene benzínu 23,9 je dph 4,15 a spotřební daň 12,84 Kč,
Tj 17Kč z 23,9 je stát. zbylých necelých 7Kč je benzin, doprava marže prodejce.
pěkné, žeáno!

Jiří Kocurek
Host
Jiří Kocurek

Jo, příjem ze spotřební daně je cca 80 miliard kč. Plus k tomu DPH a překročí se 100 miliard Kč. No a pak musí přijít exernalisté a externalitami vysvětlovat, že silniční doprava (mimo jiné potravin) je pro stát vysoce ztrátova. Přímé náklady státu a krajů jsou cca 50 až 60 mld. kč ročně vč. investic. Stát z toho má naopak těžké peníze.

Mirvald
Host
Mirvald

Soudruzi, s tím by se mělo něco udělat! Možná při příštích volbách.

Mirvald
Host
Mirvald

Omlouvám se za oslovení. Rozčílil jsem se, neuvědomil jsem si, že nejsem na půdě strany, i když mnozí z vás jistě straníky jsou.

Jiří Kocurek
Host
Jiří Kocurek

Tak pijte vodu z kohoutku. Ta je 5 haléřů za litr.

dada
Host
dada

mám svou studnu, takže ještě míň.

Jiří Kocurek
Host
Jiří Kocurek

Jo, dokud nepřijde někdo z úřadu s povinností vodoměru. S dálkovým odečtem, aby to bylo fest. A pak už tady byly i nápady, že nic jako soukromá studna neexistuje a každý bude povinen dát pitnou vodu k dispozici. Takže přijede vodocuc vodárenský a studnu vycucne i se samotížným přivaděčem, ve kterém bylo 100 litrů vody. Máte nárok na 50! Hlavně že jede městský akvapark.

dada
Host
dada

no jestli padne nafta pod 20Kč doplním své strategické rezervy…

Anonym
Host
Anonym

Tak to ty rezervy musí po pár letech hezky vypadat.

dada
Host
dada

tady je vidět, jak na palivech rejžuje stát a prodejci. Přičemž prodejci podstatně méně než stát. Cituji: „Bez všech daní je nyní cena benzínu z rafinerie na úrovni kolem čtyř korun za litr.“

Řidič Eda
Host
Řidič Eda

?

Honza D.
Host
Honza D.

Sorry, ale dnes dopo jsem tankoval na Onu za 24,90 a současná cena je 24,50. Viz http://www.tank-ono.cz/cz/index.php?page=cenik

Luděk S.
Host
Luděk S.

A teď?

Walt
Host
Walt

Natural 95 za 23,90, přesně jak se píše v článku. Co tam máte dál?

Jiří Šrámek
Host
Jiří Šrámek

Tank ONO, Cvikov, benzín 23.90 a nafta 24.50Kč. Čas 9:50h SEČ / 21.03.2020.

Luďka
Host
Luďka

Zpevňovali se ale odpoledne. Sorry, pracuji na ono

Honza D.
Host
Honza D.

Omlouvám se a sypu si popel na hlavu, jsem naftový a že se jedná i benzín jsem v rychta přehlédl. 😉

Nicky
Host
Nicky

Elektromobily sešrotovat, nebo v elektrárnách spalovat benzín.

dada
Host
dada

Dobře že je zveřejněna i cena obvyklá na výstupu z rafinerie. Čtenář si pak udělá obraz o nenažranosti státu. Cena kolem 23 Kž za litr je podle mne odpovídající, jak byla cena kolem 33 považoval jsem ji za dost „nemorální“.

Arimatejsky
Host
Arimatejsky

Co to plakáty, kde je cena na na výstupu z rafinerie?

dada
Host
dada

umíte číst? Cituji: „Bez všech daní je nyní cena benzínu z rafinerie na úrovni kolem čtyř korun za litr.“

Mirvald
Host
Mirvald

To je dobře i špatně. Jízdu autem si bude moci dovolit skoro každý, problémem je zase více aut na silnici a tím snížení bezpečnosti. I když současné korovinová krize to trochu zabrzdí.

Jiří 2
Host
Jiří 2

Pokud se podíváme na silnice, aut příliš neubylo. Důvod je prostý: kancelářské pracovníky (nyní na home office) totiž nahradili ti, jejichž profesi z domova vykonávat nelze a zároveň chtějí přijít do kontaktu s co nejméně (potenciálně nakaženými) lidmi.

Jiří Kocurek
Host
Jiří Kocurek

Aut možná neubylo, ale velcí odběratelé paliv (v Evropě např. Lufthansa, Air France…) značně omezili poptávku. To se taky projeví na prodejní ceně paliv.

Hanzi
Host
Hanzi

A co je spatneho na tom že si skoro každý může dovolit jizdu autem? Nebo žijeme v nějaké nadřízené společnosti kdy se určuje kdy a kdo smi čím jezdit?

petr766
Host
petr766

Žádný problém to není.