Letecké společnosti Letectví

Belavii ubývá možností, jak létat do Evropské unie. Stopku mají nově od Poláků i Litevců

Druhý Embraer E195-E2 pro Belavia Airlines. Foto: Belavia
Druhý Embraer E195-E2 pro Belavia Airlines. Foto: Belavia
Na čtvrtek dopravce zrušil všechny lety do zemí EU.

Běloruská státní letecká společnost Belavia bude mít od zítřka velký problém obsloužit většinu svých evropských destinací v letovém řádu. Ze sousedících zemí mohou její letadla využívat již pouze ruský a ukrajinský vzdušný prostor.

Od dnešních 22 hodin nesmí běloruská letadla používat polský vzdušný prostor, od půlnoci pak litevský. Obě země tak následovaly jiné státy, které zakázaly běloruským letadlům přelet nebo přistání. Důvodem je nedělní únos letadla Ryanairu na lince Atény – Vilnius a následné zadržení novináře a odpůrce běloruské vlády Ramana Prataseviče, který byl na palubě letounu.

K blokádě se kromě Česka dnes přidalo například i Slovensko. „Toto rozhodnutí je projevem solidarity a vyjádřením nesouhlasu s bezprecedentním aktem, který se před několika dny stal ve vzdušném prostoru Běloruska,“ napsal slovenský ministr dopravy Andrej Doležal na Facebooku.

Belavia na svých stránkách zatím neuvádí, jaké lety zruší, z rezervačního systému je ale patrné zrušení linek například do Milána, Amsterdamu nebo Varšavy. Nelétá ani na sousední Ukrajinu, ta dovoluje běloruským dopravcům nadále využívat její vzdušný prostor, nesmí zde však přistát.

Dvouhodinové vyčkávání a návrat zpět

Zákazy přeletů v některých evropských zemích vedly dnes ke kuriózním situacím. Piloti Belavie na trase z Minsku do Barcelony krátce po startu obdrželi informaci, že se pro ně uzavřel francouzský vzdušný prostor a dvě hodiny vyčkávali na další pokyny. Nakonec se vrátili zpět do Minsku. Belavia ve své zprávě uvedla, že jakékoliv pokusy o získání jiné trasy byly neúspěšné.

Mluvčí běloruského ministerstva zahraničí označil postup Francie za letecké pirátství. Prezident Alexander Lukašenko a řada českých trollů v diskuzích dnes uvedli, že nedělní únos byl naprosto v pořádku a v souladu s mezinárodními předpisy. Postup Běloruska dnes pochválil na půdě Sněmovny také poslanec Lubomír Volný, odborník na letecký rozstřik koronaviru nad Brnem.

Evropské řízení letového provozu Eurocontrol doporučilo aerolinkám, aby se po nedělním incidentu Bělorusku vyhýbaly. Pro Bělorusko může jít o citelný výpadek příjmů. Podle údajů Eurocontrol činily v roce 2019 příjmy Běloruska od leteckých dopravců za využití vzdušného prostoru a tamních letišť celkem 85 milionů eur, z toho zhruba čtvrtina připadla na dopravce ze zemí EU.

Odebírat
Upozornit na
guest
84 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
dopravopat

„Prezident Alexander Lukašenko a řada českých trollů v diskuzích dnes uvedli, že nedělní únos byl naprosto v pořádku a v souladu s mezinárodními předpisy“

LOL. Díky za pobavenie. 🙂

kakov

psalo se v souladu se zákony, to klidně může být pravda 😀 pokud má zákony uzpůsobené pro svoji potřebu

Jarda

Jsem zvědav, jak dlouho zápaďákům to trucování vydrží. Doplatí na to ekonomicky totiž mnohem víc zase Západ.

Y.K.

Je tohle normální? Píše to česky, asi to žije v ČR, ale mentálně je v (Bělo)rusku. Mluví o nás jako o nich.

Facepalm

Ano, západ se samozřejmě kvůli oblétání Běloruska zhroutí, o tom nemůže být sebemenších pochyb. A na celinách zatím vyrostou klasy jak telegrafní tyče a půlka produkce mléka bude pocházet od rozdojených kozlů.

Miloslav

Ekonomika by neměla mít za každých okolností prioritu. To by měla trestná činnost na vrch.

Tvoje Máma

Jardo,
drž hubu a vytáhni počítač ze zdi, blbče. A rovnou si dej hlavou o zeď, když v ní už stejně nic nemáš.

Rarach 12

To je zase mudrců! Přečtěte si,prosím,přepis komunikace pilotů s řázením let.orovozu. Nikdo nikoho nenutil. Piloti dostali infirmaci a sami se rozhidli. Že ta informace byla účelová,je možné. Kdyby to ignorovali a letěli dál,měli by máslo na hlavě. Ono v 10ti kilometrech nad zemí a při rychlosti 800km/hod jnení tak velký rozdíl jestli vám na letiště zbývá 80 nebi 180 km! Že je doprovodila stíhačka je v takové situaci normální. V Americe by to řešili podobně! Akorát by je vyhnali někam do pouště,nebo sundali ještě nad mořem.

Y.K.

Prosím vás. Tahle stébácká „but (ale)“ metoda vás ještě nepřešla? „Trochu nám to čudí v Černobylu, nic co by vás mělo znervóznit, ALE imperialisté vedou lživou kampaň a připomeňme útok na Hirošimu a tragickou nehodu Three islands … Skutečnou událost porovnáváte s fiktivní. Pokud letadlu tvrdíte že je v něm bomba která v plánovaném cíli vybuchne, tak to není nátlak? Nátlak by to nebyl jedině v případě, že by ATC volal: „Ryanair, our dear beloved president kindly ask you to give us that awful person you have the board, well including his GF and three Russian secret agents creeping him.… Číst vice »

Karlod

😂😂😂

bohyn

Byl tam na dovoleny 😀

Lakomar

Blbej není nikdo schválně…ale i blbec o sobě ví, že je blbec. Takže to vás neomlouvá. Evidentně nerozumíte psanému textu /přepisu komunikace, v tomto případě/. Čest !!!

M19

Když někomu dáte falešnou informaci, jejímž účelem je přimět ho k něčemu, co by jinak neudělal, tak je to prostě podvod. Když někoho přimějete podvodem k tomu, aby jednal tak jak jednal, není to svobodné rozhodnutí, i když to tak navenek vypadá. Je to nátlak. Obětí je ten, kdo na základě té informace jednal. Nevšiml jsem si, že by tu někdo vinil piloty. Jak je to s mírou zavinění konkrétních osob na běloruské straně, je na samostatné vyšetřování. Jestli někam letíte šest nebo skoro čtrnáct minut není rozdíl? Myslíte, že by američani sestřelili letadlo, jen proto, že přišel nějaký e-mail,… Číst vice »

Gwann

a když při té příležitosti „vyložíte“ některé pasažéry za součinnosti policie, tak i kreténovi musí být jasné, že tohle náhoda být nemohla…

Facepalm

Normálnímu kreténovi samozřjmě ano, ale tady je řeč o českém kreténovi… 🙂

Facepalm

Piloti dostali naprosto vylhanou informaci a sami se rozhodli… Ok, v týhle logice byl v pořádku i útok na Polsko, páč Vůdce přece dostal tu informaci o incidentu v Glivicích…

Libor

Buď neumíte číst, nebo jste lhář.

Leoš Konečný

Mluvčí běloruského ministerstva zahraničí označil postup Francie za letecké pirátství.

No tak to mám dost, že vůbec něco takovýho můžou vypustit – stejně mě překvapuje, že toho zmetka běloruskýho fakt někdo nesejme

Y.K.

To je promyšlená klasika u úplně všech autoritativních režimů. Rusko, Čína, Bělorusko… Vůči oponentům nemají servítky, chovají se brutálně, vůči zahraničí se chovají pasivně agresivně, ale když je někdo plácne přes prsty, tak si stěžují a uplačtěně si stěžují na to jak je západ nenávidí.

Není to nic jiného než rétorika dovnitř, posílit nacionalismus, pocit křivdy. To diktátorům dává sílu, vnější nepřítel je ideální odklon nespokojenosti mimo.

A A

Koukál, že let 2869 udělal nad Běloruskem podobný tvar, jako nedávno loď čeakající před Suezem. 🙂

Esme

Normálně subjektivní výlevy p. Sůry úplně nemusím, ale předposlední odstavec fakt pobavil (y)

Tady na Moravě

Tak to já si komentáře p. Sůry přečtu vždy rád, většinou jsou trefné pěkně na bednu.

Kamui

Účinnou sankcí by bylo, kdyby evropské země zakázaly vstup svých občanů na území Běloruska, aby tam nemohli utrácet a poskytovat tak režimu žádané valuty. Stejný postup aplikovat i v případě KLDR.

Tomas

kolik tak myslite, ze vstipuje obcanu eu na uzemi beloruska?

Leoš Konečný

Já taky myslím, že se tam moc nikdo nehrne

DrFj

Nahodou, KFC v sovetskem stylu v Minsku je velka atrakce!

Nicmene s navrhovanym zakazem by nesouhlasili ani v Rusku (viz dovolenka v Turecku), v civilizovanych zemich se vydavaji doporuceni.

-TR-

Mně je úplně jedno, že Bělorusko je totalitní zemí. Ať je. Celá řada států na světě je totalitních a je to dáno většinou místními kulturními specifiky, které my nedokážeme pochopit. Kdyby se v takových zemích zaváděla demokracie, tak by to mohlo dopadnout ještě hůř.

Ovšem donutit k přistání cizí civilní letadlo prolétající přes vzdušný prostor pomocí vojenských stíhaček a tahat z něj cestující je prostě prasárna nejhrubšího zrna. To se nedá nijak omluvit. Proto je reakce západních zemí na tento incident naprosto správná, i proto, aby se tím neinspirovaly jiné země na světě.

Cyklista

„Kdyby se zavadela demokracie, tak by to dopadlo ještě hůř???“ Děláte si srandu? Vy byste zasloužil za tento výrok exportovat do nějaké té Číny nebo Ruska, abyste si na vlastní kůži vyzkoušel, jak se žije bez svobody názorů a v právu udávaném korupcí. Rušení lokalek by tam byl váš nejmenší problém, pokud byste veřejně komentoval vše co se vám nelíbí a nějaký místní oligarcha by si usmyslel, ze se zbaví otravneho stourala. Já bych teda každému z polototalit přál, ať se má aspoň jako my u nás a má stejnou volnost v názorech a činnostech. Poslyste, vy toho Lukašenka kritizujete… Číst vice »

-TR-

Milý pane, jste opět úplně mimo. To, že u nás je demokratický systém, je samozřejmě jedině dobře, já si to pochvaluji a neměnil bych. Ovšem jsou země na světě, kde to z důvodu místních kulturních specifik a odlišné mentality obyvatel fungovat nemůže. Takový pokus nastolit demokracii v Sýrii skončil válkou, která trvá 10 let, během ní vznikla jedna z nejhorších teroristických organizací v historii lidstva a také byla spáchána genocida na nemuslimském obyvatelstvu (křesťané, jezídi apod.). Ve výsledku se ukazuje, že Asadova diktatura je asi nejvíc přívětivá z hlediska tolerance jiných náboženství než islámu. Je to zlo, ale je to… Číst vice »

Cyklista

Asadova diktatura jako menší zlo? Víte o tom, že s vysokou pravděpodobností minimálně 2x použil chemické zbraně a to i vůči dětem, které ani nemohli mit politické postoje? Hele, já tu nechci dělat pozera, který ví jak řešit Sýrii, ale tohohle dobytka hájit nebudu ani vteřinu. Sýrie měla být řešena invazí, co se tam stalo je šílené. A prosím, nepokracujte, nechci tu číst o tom, že Egypt kde se toleruje ženská obřízka je relativně fajn atd. Nějaká menší zla si řešte jinde. Zjevně se vyznáte fakt ve všem a z pohodlí někde na gauči máte odvahu určovat kdo má větší… Číst vice »

Vít Jůza

Však Sýrie byla řešena invazí …. .

kakov

kdy a kým?

-TR-

Provedl ji jeden náš nejmenovaný spojenec v NATO, který také vyhrožuje např. Řecku.

Gwann

turecko část sýrie okupuje, UAE a tuším i Katar a Saúdská Arábie dodávaly povstalcům zbraně. v Sýrii působily zvláštně americké jednotky. na straně Asada pak íránské a libanonské milice a ruska armada

Fany

A co Libye,proc byla resena invazi,je to tam ted lepsi?A co Irak,proc byl resen invazí pro neexistujici chemicke zbrane,diky USA vznikl IS ty troubo.Nikdo nema pravo silnejsiho resit spor uvnitr Syrie.

Gwann

v sýrii je obtížné vybrat nějakou stranu konfliktů, která není značně problematická az nepodporovatelna.

nemám recept na řešení sýrie, ale ta hrůza posledních 10let udělala z alespoň nějak snesitelné země peklo na zemi. právě i kvůli vnějšímu zasahování.

M19

Vy byste provedl invazi do země, kde má svoji stálou vojenskou základnu Rusko? Mělo ji již před vypuknutím konfliktu. V jiné diskuzi na tomto serveru jste varoval před třetí světovou válkou. Teď ji chcete rozpoutávat? Těžko tomu rozumět jinak.

Jan

Cyklista – ano, toto je spravny nazor. Jem ten, kdo zna svet je schopen to spravne pochopit – jezdim do ruznych zemi sveta jiz 30 let, takze opravdu predstavu mam … Syrie je totalni katastrofa a Asad je naprosto stejny kalibr hromadneho vraha, jako byl Stalin. Kdyby se do toho nepletli diletanti z totalitni federace Ruska, bylo by davno vyreseno. Co se tyka absolutniho zla dnesniho sveta, je to bezprecedentne Rusko a Cina … Syrie sice byla resena invazi, ale bohuzel, invazi bolseviku … takze asi to nejhorsi co se teto zemi mohlo stat. Mimo jine – v Syrii jsem… Číst vice »

fous55

Takže současné Rusko je bolševický stát?

Gwann

mentálně ano. bolševismus je způsob přemýšlení a konání neodvislý od ideologie. ale prostě ono…kdo není s námi (a má třeba odlišný názor a nechce nás poslouchat), ten je proti nám…a musíme ho zničit.

Erik

Asadovi nebyla nikdy prokazana.. to mate stejny jako s Husajnem.. Kadafim..atd..dobra zaminka, ktera se nepotvrdi, ale uz zanecha spustosenou zem.. a odpovednost nikde.. btw.nechapu zduraznovani umrti deti.. to ma jako vyvolat co? Emoce sympatii nebo jako co? Kazdy zivot stoji stejne, tecka. A ano.. nemusi se mi to libit, ale porad bylo za Asada lepe.. To, co se deje nyni a kolik bolesti za 10let.. nechutny. A pokud nedokazete objektivne posoudit, ze tomu opravdu tak bylo.

Tom

Přesně

xyz

Směšujete evropský stát (Bělorusko) s možností mít normální standardní demokratický režim (srov. např. se sousední Litvou!) se státem ve většinově islámské oblasti, kde to je celé složitější (aneb relativně sekulární vrah Saddám Husajn vs. po jeho svržení tak jako tak vražedný chaos mj. vlivem náboženských fanatických skupin).

Tzn. sečteno podtrženo: specifické islámské případy nemají na případ Běloruska vůbec žádný vliv.

Vít Jůza

Když už chcete rozlišovat, tak Sýrie je kolébka civilizace a křesťanství, zatímco Bílá Rus barbarská severní pralesní země …

kakov

ta kolébka civilizace a křesťanství, tím myslíte islámský stát??

Luboš Beneš

U náš je demokratická systém? Dobrý vtip v téhle polooligoaruchii.

Tomas

ano, je.

tu polooligarchii jsme si sami, svobodne zvolili v realnych a nezmanipulovanych volbach.

a nqvzdory tomu, tu tu demokracii porad mame.

Y.K.

Ano je. Demokracie neznamená „ideální svět“.

Jaaaa

Pardon, ale jenom sedáte na lep ruské propagandě, která rozplizává realitu tak, V Sýrii stejně jako třeba v Egyptě demokracie být může. Demokracie je totiž základní uspořádání lidské smečky. Totalita vzniká až z těchto dvou příčin: – Vlastnictví půdy, – přebytky (Do tohoto stavu se společnost dostala v době označované někdy jako „neolitická revoluce“). Krásně je to ukázáno například v Orwellově Farmě zvířat. Kulturní specifika potom v tomto případě znamenají to, jakým způsobem se nakládá s vlastnictvím nemovitostí a právě s přebytky. Kmenové uspořádání muslimských států ani zdaleka neznamená, že uvnitř kmenů není nějaká forma demokracie. Problém je pouze v… Číst vice »

Leinad

V Sýrii udělal B. Assad při demokratizaci několik chyb.
Nechával si v ústavě omezení, kdo může kandidovat na místo prezidenta, takže měl stejně zařízlou reálnou opozici.
Prakticky došlo hlavně k povolení Syrských tajných služeb, vznik teroristů nebyl sledován a už vůbec nedošlo k zásahu včas.

kakov

pane cyklisto, sesedněte z kola a zjistěte si, jak dopadl vývoz demokracie na blízký a střední východ, místo fungujících diktatur, desítky let trvající krvavé boje….

Tomas

ale on ma pravdu.

jo, demokracie je fajn. je super, ze ji tu mame.

ale predstava nekterych politickych elit, ze vyexportuji demokracii (vicemene nasilim) do asijskych ci africkych zemi je mylna.

ukazuje se to uz cca 40-50 let. porad dokola. a nepovedlo se to nikde. jen to stalo dalsi statisice zivotu

Jaaaa

Export demokracie je totiž jen zástěrka.

Ostatně nebýt darebáků z Ruska a Číny, kteří se infiltrují kamkoli, tak by mnohde tato demokracie byla.

Nebo snad chcete tvrdit, že v ČR být demokracie nikdy nemůže? Být tady občanská válka, tak lidi jako Zeman, Volný nebo Foldyna budou prodlouženými rukami Ruska, Hamáček a jemu podobní Číny, a vzhledem k materiální síle těchto dvou velmocí nebude prodemokratická většina scholna boj s nimi vyhrát.

Tak jako dnes třeba na Ukrajině nebo v Barmě.

Leipaer

Povedlo se to například v Německu.

Gwann

jak dopadlo zavádění demokracie za v některých zemích můžeme vidět v přímém přenosu v Turecku, Iráku, Afganistanu, Egyptě a jinde. v iráku to skončilo v zásadě občanskou válkou, afghánistán dtto, Turci a egypťané si zvolili agresivní a poněkud konzervativní islamisty, kteří pak tě demokracii měli tendenci zakroutit krkem.

naše „západní“ pojetí demokracie je podmíněno nějakou strukturou společnosti, zvyky aj. a i u nás to chvílemi má sklon k orientální despocii než západní demokracii.

v Bělorusku by něco na způsob ukrajinského chaosu mělo jít zavést, ale privadet čínu k demokracii…myslím, že dost fantazie…

a ano, jsem hodně rád, kde žiju.

Leipaer

Ale pánové, není to tak dávno, co jsme u nás měli režim velmi podobný tomu běloruskému…

fous55

O tom, jaký režim je momentálně v Bělorusku, víte kulové. Mám odtud blízkou část rodiny a to, co se tady o Bělorusku dozvídáme z médií, je jen velmi slaboučký odvar skutečnosti. Rusko a Čína jsou proti tomu vzory svobody a demokracie. Bohužel se to u nás začíná vyvíjet přesně tak, jak v prvních letech za Lukašenka: pomalé nenápadné utahování šroubů. Tam už jsou zatažené. Nás to asi čeká.

Jaaaa

Vždycky se dá něco dělat. Ale není to zadarmo.

Půlroční totální generální stávka by odstranila i Lukašenka. Akorát se lidi nesmí bát.

Bohužel se bojí i lidé tady. I eufemismy jsou autocenzurovány, obyčejní lidé jako pan Sůra už se dopředu strachují, co by to na ně mohlo mít za dopad. Takhle funguje totalita.

Zatímco papaláši si servítky neberou a otevřeně říkají, že novináři by se měli střílet. A nestane se jim nic. Takhle funguje totalita.

Totalita začíná v hlavě každého z nás. Kdo ale holt nechce riskovat, ztratí svobodu.

Jan

Možná by bylo v článku zajímavé upozornit i na obdobný incident v roce 2013 v Rakousku…
https://zahranicni.ihned.cz/c1-60185100-letadlo-bolivijskeho-prezidenta-necekane-pristalo-ve-vidni-byly-obavy-ze-je-na-palube-snowden

VíKo

Snowden vyzradil státní tajemství. Sice hnusný věci, ale vyzradil je. Nebyl to novinar, ale jen vyuzil možnosti člena CIA k tomu, aby získal citlivé údaje. Lukašenko stáhl na zem letadlo kvůli novináři, kterej jen nemá rád jeho rezim. Přístup k tajným informacím nemá. Jen poukazuje na dění BLR.

Cyklista

Vaší logikou by mělo Rusko právo na ty otravy bývalých agentů Novicokem. Také asi něco vyzradili. Schvalovat stíhání Snowdena je kruté. Stejnou logikou byste mohl obhájit, že se nacisté pomstili těm, kteří zbehli na západ. Nezlobte se, ale tudy ne. Vyhradit nemoralni státní tajemství je naprosto v pořádku a kdokoli to udělá je hrdina. Státy nemají páchat prasarny, jedno zda jsou na východě nebo západě. Padni komu padni.

VíKo

Ja je poukazoval na rozdíly důvodu. Ať jsou jakékoli, Snowden byl a je ve všech ohledech vlastizradce se znalostí citlivých dát. V Bělorusku šlo o novináře. To prostě srovnávat nejde.

Leipaer

Je třeba rozlišovat mezi režimem, kde se kritizovat smí a mocní se na základě kritiky mohou vyměnit, a kde se to nesmí a kritici jsou systematicky umlčování. Buďme rádi, že patříme k těm prvním. Je to i díky těm zlým Snowdenovým utlačovatelům. Svět není tak černobílý. Je dobré rozlišovat…

Honza

Pro lety státních letadel a jejich povolování platí jiná pravidla než pro pravidelný civilní let. Srovnáváte hrušky s jablky.

Gwann

na zem je stáhli nepovolení vstupu do leteckého prostoru dalších zemí, ne? nikoliv výhovorkou o bombě.

cituji? „Francie, Portugalsko, Španělsko i Itálie Moralesovu letounu náhle zrušily povolení k přeletu nad svými územími v podezření na to, že na palubě je bývalý technik amerických tajných služeb a uprchlík před americkou spravedlností Edward Snowden.“

máte podezřele podobnou argumentaci jako kucííí z východu

bohyn

Tohle ma noty z Aeronetu. On je neuzemnil ani ten uzavreny prostor, porad mohli pokracovat divertem pres stredozemni more a Afriku. Nouzove pristani bylo na zadost pilota, protoze se porouchal indikator stavu paliva. https://en.wikipedia.org/wiki/Evo_Morales_grounding_incident#Forced_landing

Alexandr

Koukám, že mezi EU a Běloruskem vyrostla podobná dopravní blokáda jako mezi Ruskem a Ukrajinou. Běloruský stát se s tím asi celkem popasuje, max. přijde o příjmy na poplatcích, ale Belavia bude mít velký problém. Ze sousedních států zůstalo Bělorusku otevřené jen Rusko, Belavii tak zůstanou jen linky do Ruska, Kazachstánu a dalších zemí SNS. A i ty navíc přijdou o tranzit ze zemí EU, čímž se sníží jejich rentabilita. Letiště Minsk také přijde o tranzitní cestující mezi Ruskem a „nepřáteli Ruska“ (Gruzie, Ukrajina). U předchozího článku jsem řešil možné dopady zákazu letů do EU na obyčejné Bělorusy. K tomu… Číst vice »

Cyklista

Musím dát minus. I když s většinou toho co jste napsal souhlasím a poslance Volného a stejně tak každého kdo bagatelizuje koronavirus, mám za idiota, tak je proti mým hodnotam, zesmesnovat veřejně poslance, který jen háji názory svých voličů. I lidé, o kterých si myslíme, že se mýlí, mají právo na politické zastoupení. A ne proto, aby ve sněmovně byli klauni, ale protože tudy vede cesta k diktature. Když začneme zesmesnovat názory části voličů, potom brzy začneme říkat, že lidé s nedostatečným iq by neměli mít volební právo atd. Demokracie je demokracii jedině tehdy, pokud umožňuje volit i lidem, kteří… Číst vice »

tom the second

no já si fakt myslím že v zájmu blaha státu by někteří voliči neměli mít volební právo

Jirka F.

Lež není názor. A že poslanec Volný opakovaně a účelově lže, není nijak složité prokázat.

Gwann

a to co cyklista tvrdí…končí známým výsměchem zpotvořené mediální nestrannosti…tzv. 5 minut pro Žida, 5 minut pro Hitlera.

lež není názor, to je zcela přesné

David

„Postup Běloruska dnes pochválil na půdě Sněmovny také poslanec Lubomír Volný, odborník na letecký rozstřik koronaviru nad Brnem.“
Ani jsem nečekal, že se při čtení článku takhle navečer i pobavím. 🙂

Jenda

Mně se taky líbí „Prezident Alexander Lukašenko a řada českých trollů“ 😀

Šejdr

Velké štěstí, že B2869 kroužil nad západním Běloruskem, a ne nad jižní Moravou. 😀

-TR-

Volný není hloupý. Ten se zviditelňuje čistě pro peníze. Doufá, že jeho směšný Volný blok dostane víc než 1,5 % od státu a bude tak zajištěn na státních příspěvcích, až nebude poslancem.

-TR-

Pardon, víc než 1,5 % ve volbách, což dává nárok na příspěvek od státu za volební výsledek.

Tomáš V.

Já vám úplně nevím. Že by ze sebe dělal většinu dne imbecila a poté by za zavřenými dveřmi přepnul?

Všichni dokážeme pro peníze (nebo jiné věci) hrát všelijaká divadla, ale třeba v případě Volného nebo jeho bývalého kámoše Okamury věřím tomu, že to není jen maškaráda a mimo podnikatelského záměru tomu i sami věří. A teď je otázka, jestli tomu věřili na začátku, nebo jim to vlezlo na mozek až pak. 🙂

Ondřej

Okamura tomu nevěří (soudím an základě jeho vyjádření z dob předtím, než vstoupil do politiky a chvíli po tom), Volný asi jo.

Gwann

Okamura jde po pěnězích a vlivu. Když nebyl v politice, tak hájil jak jsme krásně duhově tolerantní

Marek Janík

Jsem si při čtení poprskal mobil. Toto mi už nedělejte…… nebo vám dám flákanec.