cargo

Belavia převzala první Embraer E195-E2

Nový Embraer E195-E2. Foto: BelaviaNový Embraer E195-E2. Foto: Belavia

Další dva letadla má dopravce převzít na jaře.

Běloruská letecká společnost Belavia se stala druhým evropským provozovatelem brazilského letadla Embraer E195-E2. První ze tří kusů převzala včera v hlavním závodě Embraeru v São José dos Campos.

Belavia si pořizuje celkem tři letadla nové generace E2 formou leasingu přes AerCap. Létat s ním bude v konfiguraci pro 125 cestujících, z toho devět v byznys třídě. Nasadí ho na linky z Minsku do Londýna, Barcelony, Mnichova, Paříže, Soči, Amsterdamu a Nur-Sultanu.

Dopravce si od nasazení nové generace letadla slibuje nižší provozní náklady i větší komfort pro cestující. „Jde o ideální letadlo do současné situace, kdy se letecká doprava postupně rozbíhá,“ řekl šéf divize obchodních letadel Embraeru pro Evropu Cesar Pereira.

Další dva zatím největší embraery mají do flotily Belavie přibýt příští rok. Jde o další modernizaci flotily běloruského dopravce. Firma během loňského roku pořídila tři nové Embraery E195 a jeden E175. „Cestující jsou s embraery spokojeni pro jejich komfort. Pořízení nových strojů nám umožní dál zvýšit nabízenou úroveň služeb a současně díky nižší spotřebě snížit náš vliv na životní prostředí,“ uvedl šéf Belavie Anatolij Gusarov.

E2 je nová generace předchozího typu E-Jet. Belavia je šestým dopravcem, který s novým modelem létá. V případě Evropy a většího modelu E195-E2 dokonce teprve druhým po španělských Binter Canarias.

Nový Embraer E195-E2. Foto: BelaviaNový Embraer E195-E2. Foto: BelaviaNový Embraer E195-E2. Foto: Belavia
Tagy Belavia Embraer Embraer E195-E2 seznam
7 komentářů