egoe-plus
Autobusy

Autobusy na nejvýše položenou zastávku v Česku nevyjely. Kvůli sněhu

Zastávka Vítkovice, Zlaté návrší. Foto: IDOL
Zastávka Vítkovice, Zlaté návrší. Foto: IDOL

Společnost Busline LK nemůže zatím otevřít pravidelnou linku na nejvýše položenou autobusovou zastávku v zemi. Zatímco v jiných letech už mohly autobusy na krkonošské Zlaté návrší jezdit, letos je silnice k ní pokryta silnou vrstvou sněhu.

Odložení startu linky oznámil liberecký organizátor veřejné dopravy Korid LK na svých facebookových stránkách. Současně vydal optimistické prohlášení o tom, že by se mohlo začít jezdit o tomto víkendu. To ale v tuto chvíli při současné předpovědi není zdaleka jisté, na hřebenech je stále ještě přes metr sněhu.

Informujeme cestující, že zahájení provozu linky 991 (670991) v úseku Vítkovice,Horní Mísečky – Zlaté návrší, které bylo…

Gepostet von IDOL am Donnerstag, 9. Mai 2019

Zastávka Vítkovice, Zlaté návrší leží ve výšce 1420 metrů nad mořem, zajíždí sem přes letní sezónu autobusy z Horních Míseček. Autobusy měly podle jízdního řádu začít jezdit v sobotu 11. května.

Podle mluvčí BusLine Nikoly Bradíkové nejde o první případ, kdy autobusy nevyjely podle jízdního řádu. „Za poslední tři roky sice jde o mimořádnější situaci, ale před tím, pokud byla tuhá zima, se sníh ve větším množství objevoval na Zlatém návrší ještě i v květnu. Letos tomu napomohly nízké teploty,“ řekla Bradíková.

Na pěti kilometrech překonává autobus převýšení 400 metrů. I proto na lince cestující platí speciální tarif ve výši 40 Kč za jednu jízdu. Do konce června jezdí autobusy většinou hlavně o víkendech, poté každý den, od září se provoz opět omezuje a plně skončí 28. října. Linka je oblíbená pro rychlé cestování do vrcholových partií Krkonoš, auta za Horní Mísečky nesmí.

11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zlinak

Busline LK. To je ta firma, ktera znemoznila obyvatelum Zlinskeho kraje sanci na slusne cestovani?!

AAA

A co vlak, ten tam dojede? Prej dojede i tam kde to autobusy nezvládají….

Anonym

To by tam musel být 😉

železničář v důchodu

Tak nepřehledná tabulka jízdního řádu, to se běžně vůbec nevidí – to musel tvořit nějaký skutečný „dopravní vědec“. Jestliže výpočetní technika (nebo co asi jiného) vyžaduje, aby jednotlivé spoje měly podle omezení jízdy jiná čísla, bylo by mnohem přehlednější udělat dvě či tři samostatné tabulky pro jednotlivá období odpovídající jednotlivým omezením a platnost jednotlivých tabulek uvést do jejich záhlaví …

Jen tak

Proboha.. čemu na tom nerozumíte?

železničář v důchodu

Jak jste přišel na to, že na tom něčemu nerozumím? Já jsem přece pouze kritizoval, že je velmi nepřehledné, když se někdo snaží do jediné tabulky vmontovat všechno (protože „x“ sloupců pro stejný čas s „hafem“ složitých poznámek, navíc komplikovaně vykládaných) – a na tom trvám.

Mirek Zv.

Hlavně, že autobusáci řeší Zlaté Návrší. Absolutně nechápu, že v mimosezóně není možné se vůbec na víkend na Mísečky v pátek dostat a v neděli vrátit 🙁

Kubrt

To není problém „autobusáků“, ale objednavatele, tedy Libereckého kraje, resp. jeho organizace Korid.

Radek Janata

Je to možné, prostě v neděli v 16:45 dojedete autobusem do Jilemnice a pak vlakem, kam je libo.

železničář v důchodu

No, nevím – v pátek by tam sice měl večer dojet nějaký „Pražák“ (jako každý všední den), ale žádný MIMOSEZÓNNí nedělní spoj odpoledne zpět nikde nevidím (do Jilemnice ani jinam) …

Franta

Vzdyt se da jet ze Spindlu. Je to z Hornich Misecek kousek, jezdim tak bezne. Jednou mi ujel z Prahy posledni autobus, tak jsem jel do Harrachova a odtamtud pekne pres Rucicky, Dvoracky a Kotelni jamy na Misecky.