Po roce a půl končí Austrálie se striktními omezeními pro přílet do země. Turisté musí stále do karantény

Boeing 787-9 přistává v Sydney po 19 hodinách a 19 minutách letu z Londýna. Foto: QantasBoeing 787-9 přistává v Sydney po 19 hodinách a 19 minutách letu z Londýna. Foto: Qantas

Na návrat do země čeká 44 tisíc lidí. Qantas pustí na palubu jen plně očkované cestující.

23 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dzejejc

Kamarád musel z Austrálie přiletět před měsícem a půl (nutně z rodinných důvodů) a po návratu zpět musel na 2 týdny do karantény do placeného hotelu (3000 AUD) – domů nelze. To vše do zcela lockdownem uzavřené země. Nehledě na to, že musel letět byznysem za 100k+ CZK, protože economy prostě z důvodu omezené kapacity nebyla. A my tady brečíme, že musíme mít v tramvaji respirátor… 😀

axon

luxusní hotel, byznys třída, no když na to má, proč ne, já mu to přeju 😀

Dzejejc

Asi jste nečetl, co jsem psal. Musel sem nutně z rodinných důvodů (úmrtí v rodině) a toto byla jediná cesta, jak se sem dostat. Narážka byla k porovnání toho, co musel absolvovat a zaplatit a našemu nářku, jak nás tu covid dusí v respirátorech v MHD. Co jste napsal vy je zcela mimo a jen to o vás něco vypovídá.

axon

mně nic nedusí, MHD nejezdím, a hadr na hubě jsem měl za ty 2 roky jen párkrát na úřadě, takže pohoda

Miroslav Zikmund

Vy ne, ale statisíce musí ….

Ibragim z Bastru

Proc máte potřebu diskutovat s omezeným trotlem?

axon

ano jakmile má někdo vlastní názor nazvěme ho hne trotle že, ubožáčku

Dzejejc

Jestli to, co jste napsal prezentujete jako svůj názor, tak je to hodně smutné. Moc názoru v tom není, spíše jen balast.

Slosor

60% obyvatel Rwandy nemá přístup k elektřině a my tady brečíme, že ještě nemáme vysokorychlostní železnici a dokončenou dálniční síť.

Dzejejc

Pokud vás správně chápu, tak s vámi souhlasím.

Roman osobně

To je sice asi i pravda, ale raději bych se srovnával s jinými ¨destinacemi než je Rwanda.

Miroslav Zikmund

Rozdíl je v tom, že ten tramvajový náhubek není k ničemu …. před kým a čím chrání, pokud bylo vědecky prokázáno, že vozidla MHD jsou „neinfekční“ …

Zdenek

Austrálie je případ extrémně vybicovane megahysterie kvůli tzv.pandemii…..

Jan

Já bych to nenazval megahysterií, prostě věřili že se dá izolací zbavit se infekce, tedy aspoň než budou skoro všichni naočkovaní. Mě by zajímalo jak to jde Číně, protože ti taky tvrdě razili politiku zákazu vstupu cizinců nebo přísné karantény a nějak jim od minulého roku nerostou případy. Nechce se mi věřit že zrovna u nich se to nešíří. Zároveň se ale neobjevují žádné zprávy o plných nemocnicích, ty ututlat nejdou, jak bylo vidět před rokem a půl.

Slosor

Nemocnice nekolabovaly ani v Bělorusku, které covid vůbec neřešilo a „experti“ mu věštili apokalypsu. Pokud někde nemocnice kolabovaly, svědčí to hlavně o poddimenzovaném zdravotnictví dané země. Krásný příklad je Itálie, kde nemocnice kolabují i při silnější chřipkové epidemii.

mgr.pavel

Tak v Česku třeba nemocnice skoro kolabovaly (zaříznutá veškerá péče mimo urgent, byli jsme na hraně kapacit, a třeba Chebsko za). Ale zrovna my máme naddimenzované zdravotnictví, co se plicních oddělení i lůžkového fondu týče.

Sch

Rušení jiných výkonů ještě nebyl kolaps. Kyslíkové lahve domů a jako v Brazílii to je kolaps. Naše naddimenzované zdravotnictví a obětavý personál to zvládli řádně.

Miroslav Zikmund

Když jistý Julínek (ODS) jako ministr kázal o nadbytku akutních lůžek a nutnosti snižování jejich počtu, aby se ušetřilo – tak mu jeho soudruzi tleskali …. podobně mlel o tom, jak lidé chodí zbytečně k lékaři – jen tak si pokecat s MUDr. – o ničem, protože stařenka se nudí … tak prosadil regulační poplatky …. škoda, že Babiš nepovolal Julínka jako náměstka ministra pro řešení nedostatku akutních lůžek …

Růža

Nejsou turisté, nejsou peníze.

Adam H

To, co provedla australská vláda vůči vlastním občanům je neuvěřitelné … více méně zakázat desítkám tisíc lidí návrat do vlasti. Wow.

Lubox

Naprosto souhlasím, tohle nikdy nepochopím, ale nepřekvapuje mě to u Austrálie.

Miroslav Zikmund

Oni se bojí, aby se neopakovala situace, když se tam namnožili – tuším králíci, co neměli přirozeného nepřítele, když tam byli dovezeni …. Na Nový Zéland taky nesmíte dovézt rostlinu, která tam neroste ….

Ibragim z Bastru

Ano, pro mne pouze další důvod, proc bych zrovna tam nechtěl žít.