umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Letecké společnosti Letectví

Qantas obnovil po více než čtvrt roce mezinárodní lety na Nový Zéland, zítra se po dlouhé pauze chystá do Londýna

Boeing 787-9 před odletem z Londýna. Foto: Qantas
Boeing 787-9 před odletem z Londýna. Foto: Qantas
Návrat na pravidelné dálkové linky plánuje australský dopravce až v červenci příštího roku.

Letecká společnost Qantas po čtyřech měsících obnovila mezinárodní lety, zítra se chystá k prvnímu dálkovému letu s cestujícími po téměř půlroční pauze.

V pátek Qantas vypravil první let na Nový Zéland do Aucklandu. Lety zatím nabízí pouze dvakrát týdně. Obě země pomalu uvolňují opatření proti šíření koronaviru.

Od zítřka se Qantas vrací i do segmentu dálkových letů. Jde ale o dočasný návrat: kvůli repatriaci australských občanů do země. Provoz pravidelných dálkových linek dopravce chystá až na příští červenec.

Speciální lety vypraví po dohodě s australskou vládou, do své vlasti mají dostat až 1315 občanů země, kteří se měsíce marně snaží dostat domů. Austrálie má stále přísná karanténní opatření, která omezují počet cestujících na každém letu ze zahraničí, a proto je pro řadu lidí nemožné se do země dostat.

Qantas chystá celkem osm letů: čtyři z Dillí, tři z Londýna a jeden z Johannesburgu. Zamíří do Darwinu na severu země, kde musí všichni cestující zůstat dva týdny v karanténě. Cestující současně musí podstoupit nejpozději 48 hodin před odletem test, zda nejsou nakaženi koronavirem, jinak nemohou do letadla nastoupit. Celou dobu letu musí být v roušce.

Cena letenky nebude nízká: jednosměrná z Londýna vyjde na 2150 australských dolarů (35 tisíc korun), tedy za vyšší cenu, než běžně stály zpáteční letenky mezi Evropou a Austrálií. První let je naplánován na pondělí.

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Marťas

Podle sdělení Qantas je cena za letenku na úrovni pokrytí nákladů. Každý z letů pojme 175 cestujících a uskteční se letadly Boeing 787-9 Dreamliner. Letadlo do Londonu odlétá ze Sydney s mezipřistáním v Perthu a letenky by měly jít koupit i pro tento směr.

GPGP

To mají mezi sebou lidi volná sedadla, 175 míst je na B 787 opravdu málo 🙂

Partneři


Czechtoll
podcast