AirBaltic bude poprvé létat s A320, očekává silnou poptávku po létání

A320 společnosti AvionExpress. Foto: Maarten Visser from Capelle aan den IJssel, Nederland, CC BY-SA 2.0 / Wikimedia CommonsA320 společnosti AvionExpress. Foto: Maarten Visser from Capelle aan den IJssel, Nederland, CC BY-SA 2.0 / Wikimedia Commons

Čtyři letadla na ACMI pronájem budou umístěna v Rize, Tallinu a Vilniusu.

Letecká společnost airBaltic si na letošní sezónu pronajme poprvé v historii letadla Airbus A320. Lotyšský dopravce, který přešel na výhradní provoz s letouny Airbus A220, to vysvětluje očekávanou silnou poptávkou po létání v letošním létě.

Pronájem čtyř letadel A320-232 oznámil airBaltic v tiskové zprávě. Letadla dodá společnost AvionExpress. Má jít o takzvaný ACMI pronájem, kdy AvionExpress poskytne i posádky. Kapacita letadel je 180 cestujících.

Dvě letadla umístí dopravce do Rigy, jedno ve Vilniusu a jedno v Tallinu. Kontrakt je naplánován od konce března do konce října.

Letecká doprava se stabilizuje a poptávka po létání roste. Současně ale celý obor čelí nedostatku personálu či náhradních dílů. Pokud se chceme vyhnout v létě rušení letů, musíme navýšit kapacitu,“ řekl šéf airBaltic Martin Gauss.

Jde o letadla registrací 9H-AMI, 9H-AMK, 9H-MLY, 9H-MLX. Vyrobena byla v letech 2008-2011. Čtyři letadla doplní flotilu 39 letadel A220-300. Část ale nemá společnost pro léto k dispozici, i s posádkami si část flotily pronajaly letecké společnosti Swiss a Eurowings.

Tagy A320 airBaltic AvionExpress
7 komentářů