Letecké společnosti Letectví

Malta Air. Ryanair rozšíří svůj byznys o další značku, jedná s tamější vládou

Boeing 737-800 společnosti Ryanair na Maltě. Foto: Peter Bakema / Wikimedia Commons
Boeing 737-800 společnosti Ryanair na Maltě. Foto: Peter Bakema / Wikimedia Commons

Letecký holding Ryanair rozšíří s velkou pravděpodobností portfolio svých značek o další: nově založenou společnost Malta Air.

O plánu na vznik nové společnosti za podpory maltské vlády informovaly Malta Times. Nová společnost Malta Air má převzít všech 61 linek, které Ryanair provozuje ze středomořského ostrova. Součástí vyjednávání s tamější vládou má být i závazek Ryanairu zdvojnásobit počet letadel na Maltě z pěti na deset a registrovat je pod maltskou značkou. Mluví se i o přechodu registrace až dalších šedesáti letadel na Maltu. Jednání pro server LovinMalta potvrdil maltský ministr cestovních ruchu Konrad Mizzi.

Podle listu je podpis dohody mezi vládou a Ryanairem na spadnutí. Malta má mít v novém projektu Malta Air takzvanou zlatou akcii a bude mít možnost například vetovat prodej aerolinek někomu jinému. Aerolinky mají zaměstnávat zhruba 350 lidí.

Chceme zajistit, aby na Maltě Ryanair zůstal dál, je tu největším dopravcem a ekonomika je na něm značně závislá,“ citovaly Malta Times vládní zdroj. Podle něj by nemělo dojít ke zdražení letenek. Kontrakt s jednou z největších leteckých skupin v Evropě má být podle představ maltské vlády i signálem pro příchod dalších investorů.

Ryanair oznámil před několika měsíci změnu své struktury na holdingové uspořádání. Kromě původního Ryanairu je ve skupině Laudamotion a polský charterový dopravce Ryanair Sun, který se přejmenuje na Buzz. Vzhledem k zásobě hotovosti na účtech Ryanairu se mluví i o dalších akvizicích, které firma chystá.

Malta už vlastní leteckou společnost Air Malta, která s Ryanairem spolupracuje už několik let. Vláda ji hodlá dál držet, aerolinky se mají více zaměřit ale na byznysové klienty.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Zbyněk
Host
Zbyněk

Divím se, že projde ten název. Malta Air a Air Malta se zamění snadno, navíc když budou létat na stejná letiště.

PartneřiCSCARGO
RSD
czechtoll

Krátce

Nadcházející akce

  1. Vánoční Nalaďte se v metru

    12. prosince
  2. Zážitková turistika v pražském metru

    14. prosince
  3. Křivoklátský expres

    14. prosince - 15. prosince