LOT 3a leaderboard

Air Berlin naplánoval poslední let, Lufthansa převzetím upevní post evropské jedničky

Boeing 747 v barvách Lufthansy nechybí ani v hamburském modelovém světě Miniatur Wunderland. Foto: Jan SůraBoeing 747 v barvách Lufthansy nechybí ani v hamburském modelovém světě Miniatur Wunderland. Foto: Jan Sůra

Let AB6210 v pátek 27. října z Mnichova do Berlína bude úplně posledním v historii společnosti Air Berlin. Poté značka

Let AB6210 v pátek 27. října z Mnichova do Berlína bude úplně posledním v historii společnosti Air Berlin. Poté značka zmizí definitivně na seznamu padlých aerolinek. Většinu letadel převezme Lufthansa, která transakcí upevní post evropské jedničky podle počtu letadel.

Spoj s odletem ve 21.35 z Mnichova je už téměř vyprodaný, tomu odpovídají i ceny. Aktuálně se jedna letenka prodává za 320 euro, zatímco na jiné časy jsou letenky ten samý den k mání běžně pod sto euro.

Největší část flotily Air Berlin končí podle očekávání v rukou skupiny Lufthansa, která tím upevní post největší evropské letecké skupiny. Dosud se o prvenství těsně přetahuje s Ryanairem: loni všechny aerolinky patřící pod Lufthansu přepravily 117,4 milionů cestujících, Ryanair 116,4 milionů. I letos těsně skupina Lufthansa vede.

Lufthansa od Air Berlin kupuje 81 letadel (resp. jejich leasing) za 210 milionů euro. Převzít má i přes tři tisíce zaměstnanců.  Flotila míří hlavně do nízkonákladové dcery EuroWings. Investoři přijali zprávu dobře: akcie stouply na nejvyšší cenu za 17 let. Transakci ale ještě musí potvrdit Evropská komise, kde se očekávají stížnosti hlavně od Ryanairu.

Tagy air berlin Lufthansa
Žádné komentáře