Letecké společnosti Letectví

Air Arabia zredukuje počty letů z Prahy do Emirátů, vysvětluje to linkou z Vídně

Letadlo Air Arabia v Praze. Pramen: Letiště Praha
Letadlo Air Arabia v Praze. Pramen: Letiště Praha

Letecká společnost Air Arabia začala škrtat v letovém řádu z Prahy do Šardžá. Na lince do Spojených arabských emirátů postupně zredukuje počty letů ze stávajících sedmi na čtyři týdně.

K redukci dochází jen krátce poté, co se firma rozhodla naopak z Prahy navýšit počty letů z pěti týdně na sedm týdně. K takovému kroku přistoupila firma krátce poté, co naopak oznámila navýšení počtu letů na každodenní spojení. To začne 1. července, ale jen na pár dní. Už v tomto měsíci jsou některé lety proškrtané, od konce srpna pak firma přechází na čtyři lety týdně: ze systému zmizely lety v pondělí, ve středu a v pátek. Na čtyřech letech týdně má zůstat i provoz v zimním letovém řádu.

Zástupce Air Arabia v Česku David Vitásek změny v rezervačním systému potvrdil. „Od konce srpna dochází k optimalizaci letového řádu z Prahy v návaznosti na spuštění nového spojení z Vídně,“ řekl Vitásek. Z Vídně bude Air Arabia létat nejprve čtyřikrát týdně, od zimního letového řádu každý den.

Novou linku spustila Air Arabia loni v prosinci, spojuje Prahu se třetím největším městem Spojených arabských emirátů v blízkosti Dubaje. Z Prahy mají cestující možnost letět s přestupem v Šardžá do dalších destinací, například do Nepálu.

14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Nicky

Tady stejně není o co stát – Air Arabia je lowcost, navíc úplně suchý a cenově není levnější než běžné aerolinky.
Šardžá je navíc letiště, kam není dovoleno importovat žádný alkohol – ani ten koupený v duty free.

Ulafme

Nikdy nebudu agitovat pro jakýkoliv low cost, ale porovnávat aerolinky a letiště podle toho, jestli se tam dá chlastat nebo chlast převážet… tohle je jak od fanclubu hlavního státního ožraly Zemana.

Nicky

Ve SAE je s alkoholem problém, proto si ho tam dost turistů vozí. V Šardžá jim ho ale seberou. A nedat si v letadle ani panáka mě také neláká, když lze letět za stejné nebo menší peníze na letiště hned vedle, kde takový problém není.

Ota

takže primárně vybíráte aerolinky podle toho kde Vám nalejou chlast? To musíte být dáreček pro letušky na palubě…

nicky

Raději vyberu správnou aerolinku, než se klepat z absťáku…

Filip

Ty budeš hodně velký zoufalec

Tom

Letět se společností, kde se musím před odletem modlit k Alláhovi mi fakt vadí, letěl jsem s nimi dvakrát a vadí mi vnucování něčeho, s čím nesouhlasím. Už aby skončili. Vybírám si raději společnosti, kde mi nic nenutí. I když platím více.

honza

Vstoupit do diskuze…Jak to myslíte? Ještě jsem s nimi neletěl, můžete být více konkrétní? díky za odpověď.

Y.K.

Také by mě zajímalo co tím myslíte. Kdo a jak vás nutil se modlit (navíc přímo k Alláhovi)? Já s nimi nikdy neletěl, ale lidi co ano nic takového nereferovali.

Jen tak

ale no tak… proc lzete?

Ota

to že pustí modlitbu v úvodním videu neznamená, že Vás k něčemu nutí… co to zase píšete za nesmysly..

Y.K.

Mě nejvíce překvapuje, že někdo s tak vyhraněnou antipatií k islámu letí s Air Arabia. To mi hlava nebere. 🙂

Tom

Koukám že tady má někdo stejný nick jako já….a já s tímto názorem taky Toma nesouhlasím…

Raddie

Nevím proč, ale nejdřív jsem četl Air Alibaba 😀

Partneři


Czechtoll

pst
podcast