Železnice

Ze Zátopka je Karoq. Škoda Auto využila poprvé vlak jako reklamu

Vizualizace reklamního polepu lokomotivy 380 s reklamou na Škoda Karoq. Foto: Škoda Auto
Vizualizace reklamního polepu lokomotivy 380 s reklamou na Škoda Karoq. Foto: Škoda Auto

České dráhy budou na své soupravě poprvé v historii propagovat jiný dopravní prostředek, než vlak. Škoda Auto si objednala polep lokomotivy a tří vagónů s reklamou na nový model Karoq.

Reklamu na sobě poveze lokomotiva řady 380 přezdívaná Emil Zátopek, konkrétně 380.004. Fotky polepu už kolují po sociálních sítích i některých fanouškovských webech. Server Zdopravy.cz přináší kompletní vizualizace.

Škoda Auto se rozhodla využít reklamní polep pro speciální vlaky, které si u ČD objednaly. Poveze zaměstnance prodejců na produktové školení ve slovenském Šamorínu u Bratislavy. „Chtěli jsme, aby zaměstnanci našich prodejců měli klidnou cestu a nemuseli se stresovat na D1, proto jsme pro ně objednali speciální Karoq Express,“ potvrdil mluvčí automobilky Vítězslav Pelc.

Souprava má poprvé vyjet 5.10., mezi Prahou a Bratislavou pojede několikrát až do 14. října, kdy školení skončí. Škoda měla připravenou i variantu polepu na lokomotivu řady 363.

Kromě lokomotivy dojde také k polepu dvou vozů Bdmpee a jednoho jídelního vozu. „Je to vůbec poprvé, co Škoda Auto využila podobný nosič v rámci uvedení nového modelu na trh, v tomto případě souprava poslouží i v rámci přepravy účastníků na odborný seminář,“ dodal Pelc. Reklama má pak zůstat na lokomotivě i vozech zhruba půl roku.

Jde o první reklamu na lokomotivě na auto v Česku, v zahraničí nejsou takové případy ale úplně výjimkou. Například ve Švýcarsku jezdila lokomotiva s reklamou na Fiat Panda.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
ketas
Host
ketas

Je jasné, že jako odpůrdce unifikace laků to vítám! Aspoň nějaké hezké zpestření. Možná je škoda, že nemá polep i to Eso. Rovněž je zde vidět, že když se chce, tak i reklamní polep je na vozidlech ČD možný! Pevně doufám, že se toho chopí i jiní zájemci a Najbrt laky budou zase poněkud na ústupu!

František
Host
František

Ani do toho Šamorína už koleje nevedou, což se s reklamou skvěle doplňuje… Na druhé straně jsem zaznamenal výjimečně zdařilou reklamu na vlak v hlavním televizním vysílacím čase ČT, ta snad alespoň zasáhne více lidí.

Aleš Petrovský
Host
Aleš Petrovský

Vážně železniční dopravce propaguje IAD??? Super, že to poběží souběžně s kampaní Můj vlak, můj čas, která odrazuje od používání auta.

Roman Petrlík
Host

Ale no tak 😀 Škodovka si objednala sólo vlaky, na ně si objednala svojí produktovou reklamu a převeze dost lidí, kteří by jinak pravděpodobně využili IAD. Takže pragmaticky viděno, je to naprosto OK.

L. M.
Host
L. M.

Tak nejoriginálnější byla reklama na mini cooper na Br 101 DB AG:comment image