Zachránili jsme most, pochlubil se Liberecký kraj. Radní ho před pár měsíci chtěli zbourat

Most přes Jizeru v Poniklé. Foto: Liberecký krajMost přes Jizeru v Poniklé. Foto: Liberecký kraj

Most místo demolice čeká oprava.

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Lenka

Jsem ráda že most zůstane vždyť jak by se lidé z Roprachtic a okolí a záchranné složky dostávali do Jilemnice atd.. Kdyby ten most zbourali.

Petr

…..ten pán Půta to je ten odborník na dopravu a budoucí možný ministr dopravy?

Tomáš Gottschalk

Jak někoho vůbec mohlo napadnout takový most zbourat? V Reichenbergu úřaduje major Terazky?

Jiří Kocurek

No on nevyhovuje dnešnímu provozu. Ordinovat žebřiňáky asinebudeme. Má z něj být most pro pěší, aby se nemusel teď hned zadraho opravovat stejným postupem jako Negrelliho viadukt. A i tam některým vadilo zesílení konstrukce…

Tomáš Gottschalk

Jeslti si to ten most zaslouží, ať se za draho opraví jako Negrellák.

Vít Jůza

Jistě, prostě se odněkud opisuje, ale podívejte se jaky by kamenný most v Poniklé byl součástí jaké císařské silnice spojující jakou Slezskou silnici s Harrachovem.

Vít Jůza

Jinak kdysi kdesi jsem četl o silnici tuším Trutnov – Frýdlant, jejíž součástí by současná silnice 290 měla být … snad jen mám podezření, jestli to v Kořenovské oblasti původně nebylo z Tesařova nějak přes horní Polubný, ten úsek kolem přehrady asi také bude nově vedený.

VS

Dobrý den,

nevím, co znamená červená čára na mapě z 19. století, ale znamená-li císařskou silnici, tak jsem ji zvládl jedním směrem sledovat až do Rokytnice (pak se asi větví), což už není od Harrachova tak daleko, takže možná ano. 🙂

Následuje odkaz, ale nevím, zobrazí-li se, zadám-li jej jen tak prostě (zkouším tři postupy+ snad alespoň jeden vyjde):

https://mapy.cz/s/lakodatolo

Přeji hezký den.

VS

A na druhou stranu jednou větví přímo do Harrachova, nepletu-li se.

Přeji hezký den!

Vít Jůza

A od jaké „Slezské silnice“? Je-li myšlena „Liberecká“ (to je jen jeden z výsledků), pak to bylo už podle té mapy do Harrachova přímo z oblasti Polubného/Tesařova, Poniklá je mimo. Slezská silnice z Vídně k Opavě asi myšlena není. Ještě nejspíš by mohla být myšlena Slezská silnice z Prahy přes Jičín a Trutnov … z té by to tenkrát mohlo být přes jmenovaný most, Vysoké a Příchovice (dnešní silnice podle Jizery asi ještě nebyla) , pokud by se nezdály dost komfortní cesty přes Rezek a Studenov, ale stejně mi ta charakteristika „jako součást císařské silnice spojující Slezskou silnici s Harrachovem“… Číst vice »