Za zpackaný výběr dopravců na Vysočině podle kraje nikdo nemůže

Autobus Setra společnosti Icom Transport na Vysočině. Foto: Icom TransportAutobus Setra společnosti Icom Transport na Vysočině. Foto: Icom Transport

Kraj chce novou soutěž vypsat do dvou měsíců.

Zpět na článek
Odebírat
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
cee

Já nechápu, proč tady má každý potřebu urážet Jihlavu a Vysočinu. Ano, tohle se nepovedlo a hlavně ty soutěže měly být už dřív. Ale navíc ÚOHS dal zapravdu kraji.

jas

ano můžou za to krajští úředníci, ale není potřeba nadávat na celou Jihlavu.

Šejdr

Vzpomněl jsem si na polovinu 90. let, kdy se chystaly nové kraje a Havlíčkův Brod intenzivně bojoval za připojení k Pardubickému kraji. Tenkrát jsem potkal známého z Brodu a nedalo mi se nezeptat, proč chtějí mít krajské město vzdálené skoro 100 kilometrů, když Jihlavu mají přes kopec. Odpověděl mi stručně: „Kdyby znal Jihlaváky, tak by ses takhle neptal.“
S odstupem let už tu jejich touhu nemít nic společného s Jihlavou zcela chápu.

Happy

To je tak, když necháte o něčem rozhodovat jihlaváky. Jihlava způsobuje u obyvatel Brodu, Třebíče, aj. těžké záchvaty smíchu. To je těžké panoptikum.

Ota

Kdyby za to někdo mohl, tak by ICOM mohl požadovat náhradu za zmařenou investici (https://zdopravy.cz/nejvetsi-dopravce-na-vysocine-sponzoroval-ods-jeji-zastupci-budou-vybirat-viteze-souteze-na-desetiletou-smlouvu-76916/). 🙂 🙂 🙂

mgr.pavel

Přece krajští radní nenapráskají sami na sebe, jak jsou neschopní, že? 😉

xyz

Z mého pohledu úplně jak přes kopírák vůči pokutovanému stavu v Karlovarském kraji – kraj věděl, kdy končí předchozí smlouvy. Nekonal.

Viz i známé podrážděné vyjádření tehdejšího hejtmana Běhounka o tom, že „soutěže zatím nebyly vyhlášeny, protože dodací doba autobusů není úplně nejkratší“ – záměna příčiny a důsledku, právě proto měly být vyhlášeny o to dříve.

I když nakonec je to zdržení způsobeno něčím jiným.

Jeňýk

lidový výklad názvu firmy Idiot COMpany je výstižný, vedení kraje patří nakopat prdel. A další tendr bude pokračováním parodie na soutěž o autobusovou dopravu?

Martin H.

Tak nevím. Na mě to působí tak, že kraje svoje role při zajišťování dopravní obslužnosti tak úplně nezvládají. Prakticky není kraj, kde by kolem této oblasti nebyly nějaké pře a kde by snad veřejná doprava fungovala ku spokojenosti obyvatel…

xyz

Jihomoravský nic?

Jestliže ty „pře“ jsou způsobeny mj. dopravci neúspěšnými v soutěži, tak na vině je objednatel?

P. S. Takové MD (i když jen u vlaků; autobusy neobjednává) má samo másla na hlavě ažaž – viz např. „selhání elektronického klíče“ při vyhodnocování soutěže na jednu z linek dopravní obslužnosti, že.

Jiří Kocurek

A ministerstvo to zvládá líp než všichni ostatní? Když ne kraje, tak zbývá ono.

Karl vB.

Můžete být prosím konkrétní?
Kraj Vysočina a Pardubický kraj nejsou celá republika.
Tak, jak jste váš povzdech obecně formuloval, to působí dost nevěrohodně, jako nějaká universální petice od „Klubu žižkovských žen“.

Aleš K.

Klasika, jako vždy za to můžou ti dva japonci – Ono Samo a Samo Sato… 🤷‍♂️😡

Granja

A čekal snad někdo něco jiného?

Aleš K.

Ano je špatná odpověď? 🙂

Jiří Kocurek

Mladým se nehce dělat. Živnostníkům se nechce dělat a pak to tak vypadá. Viděl bych to na Youtbe.

Jiří Kocurek

PS: To byla ironie…

Pavel 2

To je ten úžasný kraj co nechal russákům ve Sberbank jako dárek přes dvě miliardy? Tam je možné všechno, autobusy jsou na jejich poměry jen drobná lapálie.

Joker

„VONO se to samo…….“

Profesor

Jejdananku, tady to bude všechno čistý jak fasáda KÚ. Že oni jsou přesvědčeni že kraj je prostě jejich království a oni takový baroni s neomezenou mocí, pravomocemi a nedotknutelní vládci. Něco jako Kimové v KLDR. Akorát že místo KLDR maj KVysocina

David

Taky těm borcům pořád budou chybět ty 2mld ze Sberbank.