Z Bratislavy se opět létá do Dubaje, letiště M. R. Štefánika je za říjen na 61 % provozu před pandemií

Letiště Bratislava Foto: Facebook Letisko Bratislava / Airport BratislavaLetiště Bratislava Foto: Facebook Letisko Bratislava / Airport Bratislava

Zajímavostí budou během zimy na Letišti Bratislava charterové lety do exotiky, všechny obslouží Smartwings.

Bratislavské letiště M. R. Štefánika odbavilo za prvních 10 měsíců tohoto roku 1 268 859 cestujících. V říjnu pak prošlo jeho branami téměř 100 tisíc pasažérů, což je 61 % z předpandemického roku 2019. V září bylo cestujících o 6 % více. K nejpopulárnějším destinacím patřil v rámci pravidelné dopravy jednoznačně Londýn, solidně zastoupeno bylo také Miláno a Dublin. Leteckým dopravcům dominuje v Bratislavě trojice Ryanair, Wizz Air a Smartwings.

Na konci října stejně jako na všech letištích začal i na tom bratislavském platit zimní letový řád. Po několikaměsíční přestávce obnovil své lety z hlavního města Slovenska do Dubaje Smartwings, linka bude provozována dvakrát týdně Boeingy 737 MAX 8. Stejná společnost nabídne v zimě také charterové lety z Bratislavy na Kapverdy, Zanzibar a do Ománu.

Během zimy budou v Bratislavě nejpočetněji zastoupeny lety Ryanairu. Nízkonákladový dopravce vypraví z letiště M. R. Štefánika pravidelné linky na Lanzarote, Maltu, dále do Dalamánu, Říma, Bergama, Sofie, Soluně, Dublinu, Edinburghu, Manchesteru, Leedsu, Bruselu, Kodaně, Eindhovenu, a na londýnské letiště Stansted.

S dalším londýnským letištěm, Luton, stejně jako se Skopje, spojí Bratislavu Wizz Air, který pochopitelně na rozdíl od minulé zimy nenabízí lety na Ukrajinu. Do Hurghady se zase cestující dostanou s Air Cairo.

Tagy Air Cairo Bratislava BTS BTS-DXB Letiště Bratislava Ryanair smartwings Wizz Air zimní letový řád
6 komentářů