LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Wizz Air spouští velkou expanzi z Londýna, obavám z Brexitu navzdory

Airbus A320 v nátěru společnosti Wizz Air. Foto: Wizz AirAirbus A320 v nátěru společnosti Wizz Air. Foto: Wizz Air

V době, kdy se easyJet a Ryanair obávají dopadů Brexitu na svůj byznys, středoevropský nízkonákladový obr Wizz Air naopak ve

V době, kdy se easyJet a Ryanair obávají dopadů Brexitu na svůj byznys, středoevropský nízkonákladový obr Wizz Air naopak ve Velké Británii výrazně rozšíří svůj byznys.

Firma dnes v tiskové zprávě  oznámila přidání dalších čtyř airbusů A320 na svoji základnu na letišti Luton od června příštího roku. Dosud má na Lutonu jedno letadlo, jinak letiště obsluhuje stroji z jiných základen.

Přidání čtyř nových letadel bude znamenat navýšení kapacity v Londýně o 15%. Z Lutonu bude dopravce nabízet už 46 linek do 20 zemí. Firma současně oznámila start nových linek. Ty opět potvrzují model aerolinky na propojování západoevropských zemí se Střední a Východní Evropou. Z Londýna spustí linky do Bratislavy, Larnaky, Tirany, Tallinu a Lvova. Nová letadla umožní navýšení počtu spojů do Tel Avivu, Prištiny a rumunské Šučavy. Wizz Air současně oznámil navýšení počtu zaměstnanců v Londýně o dalších 150. Zpráva o expanzi ve Velké Británii přichází jen pár dní poté, co firma oznámila obří nákup nových airbusů.

Z Brexitu mají naopak velké obavy tradiční nízkonákladoví hráči na britském trhu, easyJet a Ryanair. easyJet si kvůli tomu už udělal licenci i v Rakousku pro případ, že by padly dohody o jednotném evropském nebi.

Tagy luton Wizz Air
Žádné komentáře