Letecké společnosti Letectví

Wizz Air posiluje ve Velké Británii, bude největším dopravcem na Lutonu

Airbus A321 společnosti Wizz Air. Foto: Wizz Air
Airbus A321 společnosti Wizz Air. Foto: Wizz Air

Největší středoevropská aerolinka Wizz Air znovu posílí od příštího roku svoji přítomnost na britském trhu. Na svoji základnu na londýnském letišti Luton umístí další dvě letadla. To vše v době, kdy naopak některé aerolinky plánují omezit kvůli brexitu ve Velké Británii svůj byznys.

Nové linky a umístění dalších letadel oznámil Wizz Air v tiskové zprávě. Na Luton od června umístí další dvě letadla A321ceo.

Wizz Air bude z Londýna ročně nabízet 8,7 milionu míst, což je meziroční nárůst o 22 %. Na Lutonu tak bude mít už celkem jedenáct letadel, s podílem 42% bude největším dopravcem. Jeho růst bude nechtěně sledovat hlavně easyJet, který má na Lutonu svoji centrálu a který naopak přemýšlí o stáhnutí části byznysu z Velké Británie do Evropské unie. Kvůli tomu si nechal zřídit i licenci v Rakousku.

Součástí expanze Wizz Airu je oznámení o šesti nových linkách z Lutonu do Osla, Bergenu, Turku, Soluně, Catanie a Porta. Celkem bude firma z Londýna létat už do 60 destinací.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Eda

Nemá to být A321neo? 🙂

JOHNNY GOMEZZ

jupíííí – tp se v komentech pod tímhle článkem očekává… Mně to ale zas tak úžasný nepřipadá – jedná se jen o subdodávku – je to tom nejnáročnější a zároveň nejhůř placený v porovnáním platy v domovské zemi kompletní kompletace.. KDY UŽ NĚKDO KONEČNĚ OTEVŘE OČI A UVĚDOMÍ SI, ŽE TU VYRÁBÍME SOUČÁSTKY A KOSTRY AUTOBUSŮ (U PLZNĚ PRO SETRU) A VLAKŮ (V Č.LÍPĚ PRO BOMBARDIER) PRO TÉMĚŘ CELOU EVROPU – PROČ SE TEDY Z TECH DÍLŮ NEDĚLÁ KOMPLETNÍ VÝROBEK V ČR??? PROČ NĚKDO NEZALOŽÍ FIRMU NA KOMPLETNÍ PRODUKT, KDYŽ TU MÁME MRAKY PRODUKČNÍCH KAPACIT NA VÝROBU SOUČÁSTEK, KTERÉ SE… Číst vice »

Petr

Nechtělo by to komentář vložit k článku, ke kterému patří? Jestli to tedy někam patří.