Wizz Air se do Ruska prozatím nevrátí, aerolinka ustoupila tlaku veřejnosti

Premiéra Wizz Airu v Abu Dhabi. Foto: Wizz AirPremiéra Wizz Airu v Abu Dhabi. Foto: Wizz Air

Provoz linky z Abú Dhabí do Moskvy měla od října obstarat emirátská pobočka aerolinky.

Nízkonákladová letecká společnost Wizz Air po rozsáhlé kritice ze strany veřejnosti prozatím neobnoví lety do Ruska. Dopravce plánoval spustit od října linku z Abú Dhabí do Moskvy, po oznámení svých plánů se na něj však okamžitě snesly negativní reakce. Někteří cestovatelé dokonce vyzývali k bojkotu aerolinky, která se rozhodla podpořit ruskou ekonomiku.

V prohlášení o pozastavení plánů na obnovení letů do Ruska ovšem zmínka o odporu na sociálních sítích nepadla. Wizz Air se odvolává pouze na „omezení dodavatelského řetězce v leteckém průmyslu.“

V posledním půl roce dopravce několikrát testoval náladu veřejnosti a opakovaně proklamoval svůj návrat na ruský trh. Na začátku dubna například zavedl do rezervačního systému lety z Maďarska do Ruska. V červnu se mělo začít létat z Budapešti do Moskvy, Petrohradu a Kazaně. Spojení s ruským hlavním městem měl získat také Debrecín. Pod tlakem tehdy oznámením rozhořčené veřejnosti však letecká společnost opět ustoupila ze svých plánů.

Do Moskvy i nadále létá Emirates. Linku z Dubaje provozu dvakrát denně Airbusem A380. Spojení s Moskvou mají i další tradiční partneři Ruska, Turecko a Srbsko.

Tagy sankce vůči Rusku Wizz Air
45 komentářů