LOT 3a leaderboard

Wizz Air končí v Brně, po Eindhovenu skončí i s lety do Londýna

Airbus A320 v nátěru společnosti Wizz Air. Foto: Wizz AirAirbus A320 v nátěru společnosti Wizz Air. Foto: Wizz Air

Po více než sedmi letech ukončí letecká společnost Wizz Air své působení v Brně.  K 8. lednu skončí s provozem

Po více než sedmi letech ukončí letecká společnost Wizz Air své působení v Brně.  K 8. lednu skončí s provozem linky na londýnské letiště  Luton a z letiště v Tuřanech zcela odejde.

Konec v Brně je patrný z rezervačního systému aerolinky a potvrdila ho mluvčí Wizz Air Sorina Ratz. „V leteckém průmyslu je běžné, že se lety mění podle sezóny nebo výkonnosti trasy. Wizz Air neustále monitoruje vytíženost na svých linkách, aby byl schopen nabídnout ty nejpopulárnější služby za ty nejnižší ceny. Lety mezi Brnem a Londýnem proto naposledy poletí 8. ledna 2018,“ řekla Ratz.

Podle ní kapacitu přesunou na linky s vyšší poptávkou. „Zákazníci, kteří kvůli těmto změnám přišli o své rezervace, v tuto chvíli kontaktujeme a nabízíme náhradní lety nebo kompenzaci, konkrétně 120 procent původní ceny letenky,“ dodala.

Wizz Air začal do Londýna létat z Brna před Vánoci 2010. Už letos na podzim skončil s linkou do Eindhovenu. Jihomoravský kraj to tehdy komentoval slovy, že dopravce přišel s požadavky na dotaci, kterou mu odmítli dát.

Wizz Air v zimním letovém řádu létá z Brna do Londýna třikrát týdně. Na trase zůstane ještě Ryanair, který létá šestkrát týdně na londýnské letiště Stansted.

Konec Wizz Airu v Brně a linky do Londýna může být překvapivý i kvůli tomu, že firma nedávno ohlásila velkou expanzi právě v Lutonu.  Mezi nově oznámenými linkami je nedaleká Bratislava.

Tagy Letiště Brno luton Wizz Air
6 komentářů