Letectví

Wizz Air končí v Brně, po Eindhovenu skončí i s lety do Londýna

Airbus A320 v nátěru společnosti Wizz Air. Foto: Wizz Air
Airbus A320 v nátěru společnosti Wizz Air. Foto: Wizz Air

Po více než sedmi letech ukončí letecká společnost Wizz Air své působení v Brně.  K 8. lednu skončí s provozem linky na londýnské letiště  Luton a z letiště v Tuřanech zcela odejde.

Konec v Brně je patrný z rezervačního systému aerolinky a potvrdila ho mluvčí Wizz Air Sorina Ratz. „V leteckém průmyslu je běžné, že se lety mění podle sezóny nebo výkonnosti trasy. Wizz Air neustále monitoruje vytíženost na svých linkách, aby byl schopen nabídnout ty nejpopulárnější služby za ty nejnižší ceny. Lety mezi Brnem a Londýnem proto naposledy poletí 8. ledna 2018,“ řekla Ratz.

Podle ní kapacitu přesunou na linky s vyšší poptávkou. „Zákazníci, kteří kvůli těmto změnám přišli o své rezervace, v tuto chvíli kontaktujeme a nabízíme náhradní lety nebo kompenzaci, konkrétně 120 procent původní ceny letenky,“ dodala.

Wizz Air začal do Londýna létat z Brna před Vánoci 2010. Už letos na podzim skončil s linkou do Eindhovenu. Jihomoravský kraj to tehdy komentoval slovy, že dopravce přišel s požadavky na dotaci, kterou mu odmítli dát.

Wizz Air v zimním letovém řádu létá z Brna do Londýna třikrát týdně. Na trase zůstane ještě Ryanair, který létá šestkrát týdně na londýnské letiště Stansted.

Konec Wizz Airu v Brně a linky do Londýna může být překvapivý i kvůli tomu, že firma nedávno ohlásila velkou expanzi právě v Lutonu.  Mezi nově oznámenými linkami je nedaleká Bratislava.

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš

To snad není pravda?! Po novém roce odjíždím do Londýna pracovat a chtěl jsem se díky levnějším letenkám od Wizzairu pravidelně vracet na prodloužené víkendy… Alespoň čtvrtky, nebo pátky a neděle měli zachovat. Tak teď beztak Ryanair vyšponuje ceny letenek maximálně. To se nemohli dohodnout nějak? Podle mě mohli zkusit oslovit další dopravní společnosti a potom třeba jednat. Turistů v Brně a obecně na Moravě přibývá, kraj se má snažit rozšiřovat tyto linky, ne se podílet na jejich rušení…

Petra

Úžasná zpráva, takže teď můžu očekávat už jenom email o tom, že mi pokazí vánoční dárek a já budu muset hledat jinou zpáteční letenku. Letenku na cestu tam už mám zakoupenou u Ryanair a nehrozí vrácení ani přesun termínu…. Opravdu by mě zajímalo, jak se k tomu společnost vyjádří a hlavně KDY.

Marty-t2

Tak to je skvělá zpráva – ale bohužel jen pro Ryanair… Ten si teď ze Stanstedu může za letenky naúčtovat víc a linku bude mít mnohem ziskovější než dosud.

Škoda jen, že pro ostatní zúčastněné to tak pozitivní není. Asi jsme v Brně navždy odsouzeni dojíždět do Vídně… Osobně mne hodně mrzí ten zrušený Eindhoven.

Filip Chocholatý

Darebáci. To už nám tam z toho našeho prďo letiště skoro nic lítat.

Petr

Tak musíte víc lítat, no. Dotovat to dopravce nebude

Adam Hrnčiřík

Létalo se dost, jen kraj nechtěl dotovat linku, která vydělává. Wizzair nikdy nedokázal opodstatnit, proč by měl dostat dotaci a neřekl, zda vůbec, nebo kolik prodělává.