Výstavba D35 se zdrží. Antimonopolní úřad zrušil tendr na úsek Opatovice – Časy

Budoucí D35 Opatovice - Časy. Autor: ŘSDBudoucí D35 Opatovice - Časy. Autor: ŘSD

Rezort dopravy dostal v krátké době už druhou nepříjemnou ránu od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Po nedávném zrušení tendru

Rezort dopravy dostal v krátké době už druhou nepříjemnou ránu od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Po nedávném zrušení tendru na provozovatele mýtného systému nyní antimonopolní úřad zrušil i soutěž na dálniční úsek D35 Opatovice nad Labem – Časy. Informaci přinesl server iDnes.cz a potvrdil ji mluvčí ÚOHS Martin Švanda.

„Důvodem byl netransparentní postup zadavatele, konkrétně pak poskytování dodatečných informací k zadávacím podmínkám netransparentním způsobem, který mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky,“ sdělil Švanda. Rozhodnutí není zatím pravomocné, ŘSD proti němu může podat do 15 dnů rozklad k předsedovi úřadu, což také chystá.

Na ÚOHS se obrátila firma Porr a také italsko-turecké sdružení Astaldi a IC Ictas Insaat Sanay ve Ticaret. Nejnižší cenu přitom nabídli právě Italové s Turky (2,883 miliardy korun), na druhém místě skončila skupina Porr s cenou 3,142 miliardy korun, třetí pak je konsorcium Metrostav, Eurovia, Swietelsky (3,167 miliardy). První dvě nabídky ale byly z tendru vyřazeny. Předpokládaná hodnota činila 4,6 miliardy korun.

Třináctikilometrový úsek patří mezi prioritní stavby státu a měl se začít stavět už loni. Nyní to vypadá, že se poklepání základního kamene nestihne ani letos.

Antimonopolní úřad zároveň řeší i navazující čtrnáctikilometrový úsek Časy – Ostrov.

Tagy Časy D35 Opatovice ŘSD ÚOHS
13 komentářů