Zprávy

Vueling skončila po roce a půl s linkou z Prahy do Curychu

Letadlo Airbus A320 společnosti Vueling na pražském letišti. Autor: Letiště Praha
Letadlo Airbus A320 společnosti Vueling na pražském letišti. Autor: Letiště Praha

Letecká společnost Vueling patřící do skupiny International Airlines Group (IAG) skončila s provozem své linky z Prahy do Curychu. Vyplývá to z rezervačního systému i vyjádření aerolinky.

Firma aktuálně prodává jen letenky z Prahy do Curychu s přestupem v Římě, tato možnost zmizí 6. ledna. Linka létala třikrát týdně od června 2017. Spojení z Prahy do Curychu ovládá plně Swiss, od letošního roku přibyla ještě možnost dvakrát týdně letět do Curychu a zpět z Prahy se Sichuan Airlines.  Jejich letenky bývají obvykle levnější, nevýhodou je ale malá nabídka spojů. 

Vueling nekomentoval důvody konce linky, nepřímo ho potvrdil ale ve svém vyjádření k nové lince z Prahy do Florencie. „Současně s přiblížením Prahy našim zákazníkům z Itálie, Španělska a Francie si mohou cestující z České republiky vybrat také z konkurenční nabídky tarifů z Prahy do čtyřnejoblíbenějších a nejžádanějších destinací v Evropě, tedy Barcelony, Paříže, Říma a Florencie,“ řekl Krassimir Tanev, ředitel pro mezinárodní trhy Vueling Airlines. O Curychu není v jeho citaci už zmínka.

Upozornění: Text obsahoval původně nesprávnou informaci, že přímá linka je stále v provozu, ve skutečnosti šlo o možnost spojení s přestupem. Za chybu se omlouváme. 

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
David

V rezervačním systému jsem si nikdy této linky nevšiml a to létám tuto trasu poměrně často. Když se dívám teď na konec prosince tak ani žádné spojení z Curychu do Prahy nevidím, pouze z Prahy do Curychu a to v cenách, které jsou výrazně vyšší jak u Swiss.

Walt

Informace o konci linky je nesprávná, neboť linka potichu skončila s platností letošního letního letového řádu. V systému Vuelingu se dá najít nyní najít pouze jednosměrná letenka z Prahy do Curychu, ale to je let s přestupem.
Každopádně mě překvapuje, že jste si linky nevšiml, protože létala třikrát týdně za velmi slušné ceny a z jejího zrušení nemám vůbec radost…

Martin

Přesně tak, naposledy Vueling letěl z Prahy do Curychu 27. října.