LOT 3a leaderboard

Praha bude mít po šesti letech přímé letecké spojení do Florencie

Letadlo Airbus A320 společnosti Vueling na pražském letišti. Autor: Letiště PrahaLetadlo Airbus A320 společnosti Vueling na pražském letišti. Autor: Letiště Praha

Praha získá příští rok přímé letecké spojení do Florencie. Zavedení nové linky od 15. září potvrdila společnost Vueling. Letadlo Airbus

Praha získá příští rok přímé letecké spojení do Florencie. Zavedení nové linky od 15. září potvrdila společnost Vueling. Letadlo Airbus A319 pro 144 cestujících v jediné třídě bude z Prahy startovat čtyřikrát týdně, vždy v pondělí, ve středu, v pátek a v neděli.

Letiště Praha mělo pravidelné přímé letecké spojení do Florencie naposledy v roce 2013 (Darwin Airlines pro ČSA). Od té doby do této destinace mířily pouze speciální vánoční lety, které provozoval právě Vueling. Podle odhadů letiště by staronovou linku mohlo využít za rok více než 40 tisíc cestujících v obou směrech.

„Dlouhodobě vidíme velký potenciál u letů do Itálie a oznámení další nové linky do oblasti Toskánska tento trend potvrzuje. Linka podpoří také příjezdový turismus do České republiky, která je velmi oblíbenou destinací pro italský trh,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Itálie obecně patří k destinacím, po kterých v poslední době výrazně roste poptávka na letech z Prahy. Pokud jde o Toskánsko, létá už Ryanair do Pisy. Prodej letenek do Florencie byl zahájen na stránkách Vuelingu.

Letový řád linky:

Florencie – Praha* Praha – Florencie*
Pondělí, středa, neděle 14:55–16:30 17:10–18:45
Pátek 8:55–10:30 11:10–12:45

* Uvedené časy jsou místní

Tagy Florencie Itálie letiště praha Toskánsko Vueling
1 komentář