LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Vlak do Banátu bude mít přes půl kilometru, povezou ho tři brejlovci

Banát Express 2018, foto: Zdopravy.cz/Josef PetrákBanát Express 2018, foto: Zdopravy.cz/Josef Petrák

Do rumunského Banátu se v úterý znovu po roce vydá z Prahy rekordně dlouhý vlak. Poveze návštěvníky hudebního Festivalu Banát,

Do rumunského Banátu se v úterý znovu po roce vydá z Prahy rekordně dlouhý vlak. Poveze návštěvníky hudebního Festivalu Banát, který se koná v české vesnici Eibentál. Oproti loňskému roku bude mít souprava trochu jiné složení.

Vlak bude mít délku 501 metrů a hmotnost 1035 tun. Do pohybu ho uvedou tři lokomotivy brejlovec. Vpředu bude podle sdělení dopravce KDS dvojice 753 + 750, vzadu vypomůže jeden stroj 750. Mezi bude celkem 18 vagonů (6xBc + 1xBR + 2xBDs + 9xB).

Vlak vyjede v úterý v pět hodin odpoledne ze Smíchovského nádraží, do rumunské Oršavy dorazí druhý den krátce po poledni. Na zpáteční cestu se vydá v neděli v 13:45 a do Prahy dorazí v pondělí 26. srpna ráno (Smíchov 8:02).

Zvláštní vlak pojede do Banátu už potřetí, poprvé jej měl v režii RegioJet, loni a letos jej zajišťuje kladenská KDS. Dle oznámení organizátorů je vlak vyprodán, poveze 1200 lidí. Dopravu mezi Oršavou a místem konání festivalu zajišťují autobusy.

V Banátu v šesti vesnicích žije od první poloviny 19. století česká komunita, která si dodnes uchovala český jazyk.

Jízdní řád

Zvl. Ex 10055 v úseku Praha-Smíchov – Kúty

dopravna příj. (pob.) odj.
—————————————–
Praha-Smíchov 17:00 NVC
Praha hl.n. +17:07 (4) 17:11 DD
Praha-Libeň 17:18
Praha-Běchovice 17:23
Úvaly 17:29
Český Brod 17:35
Poříčany 17:38
Pečky 17:42
Velim 17:46
Kolín 17:53
Kutná Hora hl.n. 18:02
Čáslav 18:11
Golčův Jeníkov 18:20
Vlkaneč 18:29
Leština u Světlé 18:35
Světlá nad Sázavou 18:46
Okrouhlice 18:53
Havlíčkův Brod +19:01 (2) 19:03 DD
Pohled 19:10
Přibyslav 19:15
Sázava u Žďáru 19:22
Žďár nad Sázavou 19:28
Ostrov nad Oslavou 19:34
Sklené nad Oslavou 19:41
Křižanov 19:50
Vlkov u Tišnova 19:59
Řikonín 20:06
Tišnov 20:11
Kuřim 20:19
Brno-Královo Pole 20:26
Odb Brno-Židenice z 20:35
Brno dolní n. 20:39 (12) 20:51 NVC
H.Heršpice modř.zhl. 20:56
Modřice 20:59
Hrušovany u Brna 21:04
Vranovice 21:10
Šakvice 21:15
Zaječí 21:19
Podivín 21:23
Břeclav os.n. +21:32 (2) 21:34 DD
Lanžhot 21:40
Lanžhot st.hr. 21:42
Kúty 21:47

SEZNAM POZNÁMEK K BODŮM
Praha-Smíchov: DOPRAVNÍ OPATŘENÍ:
Návoz doupravy trs Praha jih (odj.cca 13 hod) – Praha hl.n. (úvrať) –
Praha-Smíchov (zde odstavit cca do 16 hod, pak přistavit pro nástup a
výstup cestujících.

SEZNAM POUŽITÝCH ÚKONŮ
NVC – Nástup a výstup cestujících (komerční zastavení)
DD – Zastavení jen z dopravních důvodů
—–
2)
26.VIII.2019
v trati (Štúrovo) Kúty – Praha-Smíchov (Štúrovo) vlak: Zvl. Ex 10056 v úseku Kúty – Praha-Smíchov

dopravna příj. (pob.) odj.
——————————————
Kúty 03:04
Lanžhot st.hr. 03:10
Lanžhot 03:12
Břeclav os.n. +03:17 (7) 03:24
Podivín 03:32
Zaječí 03:37
Šakvice 03:40
Vranovice 03:46
Hrušovany u Brna 03:50
Modřice 03:56
H.Heršpice modř.zhl. 03:57
Brno dolní n. 03:59 (6) 04:05 Výst
Odb Brno-Židenice z 04:10
Brno-Královo Pole 04:16
Kuřim 04:23
Tišnov 04:31
Řikonín 04:38
Vlkov u Tišnova 04:48
Křižanov 04:56
Sklené nad Oslavou 05:01
Ostrov nad Oslavou 05:07
Žďár nad Sázavou 05:14
Sázava u Žďáru 05:19
Přibyslav 05:24
Pohled 05:29
Havlíčkův Brod 05:34 (5) 05:39 NVC
Okrouhlice 05:48
Světlá nad Sázavou 05:53
Leština u Světlé 06:04
Vlkaneč 06:10
Golčův Jeníkov 06:20
Čáslav 06:28
Kutná Hora hl.n. 06:35
Kolín seř.n. 06:45
Kolín +06:46 (6) 06:52 DD
Velim 07:01
Pečky +07:09 (13) 07:22 DD
Poříčany 07:28
Český Brod 07:32
Úvaly 07:39
Praha-Běchovice 07:47
Praha-Libeň 07:52
Praha hl.n. 07:56
Praha-Smíchov 08:02 Výst viz níže

SEZNAM POZNÁMEK K BODŮM
Praha-Smíchov: Po ukončení jízdy a výstupu se souprava rozdělí na dvě části
a obě dále odvezou.

SEZNAM POUŽITÝCH ÚKONŮ
Výst – Zastavení jen pro výstup
NVC – Nástup a výstup cestujících (komerční zastavení)
DD – Zastavení jen z dopravních důvodů

Tagy Banát Expres Kladenská dopravní a strojní (KDS) Top
156 komentářů