Letectví

Video: Qatar Airways převzaly nový Airbus A350-1000 za strhující světelné show

Galavečer a světelná show u příležitosti předání prvního A350-1000 pro Qatar Airways. Foto: Jan Sůra

Zatímco ve většině případů bývá dodávka nových letadel zákazníkům pro Airbus rutinní záležitostí, jakých v toulouském závodě zvládnou několik za den, úterní předání nového letadla A350-1000 pro Qatar Airways bylo výjimkou.

Není divu: šlo o předání úplně prvního stroje tohoto typu prvnímu zákazníkovi, navíc aerolince, která si zakládá na svém pětihvězdičkovém hodnocení. Tomu odpovídala i velkorysá, do každého detailu promyšlená show, která proběhla v Airbus Delivery Center v Toulouse.

Qatar Airways jsou pro Airbus jedním z klíčových zákazníků, proto ani nepřekvapily dlouhé děkovné řeči končícího provozního šéfa Airbusu Fabrice Bregiéra i šéfa výrobce motorů Rolls Royce Warrena Easta. Pro Bregiéra to byl poslední den v Airbusu.

To hlavní ale přichystali organizátoři po projevech: velkolepou světelnou show, kde hlavní roli hrálo nové letadlo. Vidět ji můžete na videu v čase od 29:09.

Organizátoři pojali velkoryse i samotnou večeři pro více než tři sta hostů: před každým jídlem se hostům na stole objevila světelná animace, která oznamovala, co se bude dál podávat. Před každým chodem navíc obsluha srovnala talíře tak, aby světelná projekce mířila přesně.

Airbus A350-1000 odletěl ráno z Toulouse na první let do Dohá, kde předvede ještě speciální průlet katarskou metropolí.

A350-1000, jehož katalogová cena je 359 milionů dolarů, je zatím nejmodernějším letadlem Airbusu, firma s ním chce konkurovat hlavně modelům Boeing 787 a 777.

 

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Lucy

Já teda nevím, ale ceremoniál mi přišel lepší, když Travel service vítal novýho supr Maxe.

Marek Turnovec

No to byl jen ten nízký průlet, ne? Nebo bylo i něco víc? Tady mají videomapping a průlet nad Dauhá bude taky, i když asi ne tak nízko. 🙂