umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Letecké společnosti Letectví

Věřitelé podrželi Norwegian, dluhopisy může splatit později

Boeing 787 společnosti Norwegian. Foto: Norwegian
Boeing 787 společnosti Norwegian. Foto: Norwegian

Letecká společnost Norwegian Air Shuttle získala od svých věřitelů klíčový souhlas k další restrukturalizaci. Majitelé dluhopisů firmy dnes na setkání schválili posun jejich splatnosti o dva roky.

Jde o dvě emise dluhopisů dluhopisy v celkového hodnotě téměř devět miliard českých korun, které měla splatit letos v prosinci a v srpnu příštího roku.

Posun splatnosti oznámila společnost ve zprávě pro burzu v Oslu. „Rozhodnutí věřitelům nám dá dostatečný finanční prostor pokračovat v naší strategii návratu hospodaření firmy do zisku,“ řekl šéf Norwegian Geir Karlsen. Podle něj se hospodaření aerolinek díky restrukturalizaci a zeštíhlení výrazně zlepšuje. Firma dala do zástavy své sloty na letišti v Londýně – Gatwicku.

Norwegian posun splatnosti krok vysvětluje tím, že aktuálně nemá dostatek provozního kapitálu, například kvůli uzemnění letadel Boeing 737 MAX, zmiňuje také dopady problémů s motory Rolls-Royce Trent u dreamlinerů. Tyto vlivy podle Norwegian způsobily firmě škody ve výši přes 1,5 miliardy norských korun (3,9 miliardy Kč).

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Přemek

Sázka na Boeing se začíná silně nevyplácet. Bez provozního kapitálu nelze nejen splácet úvěry, ale ani platit personál. O stategických investicích do konkurenčních strojů a o zdrojích na ně ani slovo, takže očekávejme brzký konkurz…

Letec

Doufám, že přežijí. Cestuje se s nimi velmi příjemně. A wi-fi je skvělá!

alex

Norwegian si zaslouží podržet, je to skvělá společnost.

Y.K.

Z pohledu investorů to není jestli si někdo něco zaslouží, ale jestli něco vydělají, něco prodělají, nebo prodělají kalhoty. Poslední možnost se stává dost často.

Přemek

Mohu poprosit o uvedení parametrů skělosti podniku? Děkuji. Jeho řízení učebnicově selhalo. Doufám, že si z toho ostatní vezmou poučení.

Nekdo

to byl i NE, sveho casu… 🙁