Letecké společnosti Letectví

Věřitelé podrželi Norwegian, dluhopisy může splatit později

Boeing 787 společnosti Norwegian. Foto: Norwegian
Boeing 787 společnosti Norwegian. Foto: Norwegian

Letecká společnost Norwegian Air Shuttle získala od svých věřitelů klíčový souhlas k další restrukturalizaci. Majitelé dluhopisů firmy dnes na setkání schválili posun jejich splatnosti o dva roky.

Jde o dvě emise dluhopisů dluhopisy v celkového hodnotě téměř devět miliard českých korun, které měla splatit letos v prosinci a v srpnu příštího roku.

Posun splatnosti oznámila společnost ve zprávě pro burzu v Oslu. „Rozhodnutí věřitelům nám dá dostatečný finanční prostor pokračovat v naší strategii návratu hospodaření firmy do zisku,“ řekl šéf Norwegian Geir Karlsen. Podle něj se hospodaření aerolinek díky restrukturalizaci a zeštíhlení výrazně zlepšuje. Firma dala do zástavy své sloty na letišti v Londýně – Gatwicku.

Norwegian posun splatnosti krok vysvětluje tím, že aktuálně nemá dostatek provozního kapitálu, například kvůli uzemnění letadel Boeing 737 MAX, zmiňuje také dopady problémů s motory Rolls-Royce Trent u dreamlinerů. Tyto vlivy podle Norwegian způsobily firmě škody ve výši přes 1,5 miliardy norských korun (3,9 miliardy Kč).

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Přemek
Host
Přemek

Sázka na Boeing se začíná silně nevyplácet. Bez provozního kapitálu nelze nejen splácet úvěry, ale ani platit personál. O stategických investicích do konkurenčních strojů a o zdrojích na ně ani slovo, takže očekávejme brzký konkurz…

Letec
Host
Letec

Doufám, že přežijí. Cestuje se s nimi velmi příjemně. A wi-fi je skvělá!

alex
Host
alex

Norwegian si zaslouží podržet, je to skvělá společnost.

Y.K.
Host
Y.K.

Z pohledu investorů to není jestli si někdo něco zaslouží, ale jestli něco vydělají, něco prodělají, nebo prodělají kalhoty. Poslední možnost se stává dost často.

Přemek
Host
Přemek

Mohu poprosit o uvedení parametrů skělosti podniku? Děkuji. Jeho řízení učebnicově selhalo. Doufám, že si z toho ostatní vezmou poučení.

Nekdo
Host
Nekdo

to byl i NE, sveho casu… 🙁

Partneři



CSCARGO
RSD
czechtoll

Krátce