Velká úklidová zakázka. SŽDC hledá firmy na čistá nádraží

Nádraží v Českých Budějovicích před rekonstrukcí, odjezdová hala. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářNádraží v Českých Budějovicích před rekonstrukcí, odjezdová hala. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Správa železniční dopravní cesty vypsala jednu z největších zakázek v oboru úklidových služeb. Za 130 milionů korun hledá firmy, které

Správa železniční dopravní cesty vypsala jednu z největších zakázek v oboru úklidových služeb. Za 130 milionů korun hledá firmy, které se postarají následující tři roky o čistotu vnitřních prostor na nádražích.

Podle zadávací dokumentace zveřejněné na profilu zadavatele  je důvodem soutěže vypršení starších smluv, které SŽDC vypsalo na konci roku 2016. Smlouvy mají být na tři roky. SŽDC sice soutěží všechna nádraží najednou, současně ale umožňuje podat i nabídky jen na některé oblasti.

Samostatně ale dál zůstane úklid venkovních prostor. „Vyžaduje jinou technologii úklidu a jiné úklidové stroje, nežli vnitřní úklid železničních stanic a zastávek,“ vysvětlil náměstek generálního ředitele zodpovědný za správu majetku SŽDC Tomáš Drmola.

Podle něj se kvalitativní standardy, například četnosti úklidu, průběžně aktulalizují. „Mohou být upravovány podle potřeb zadavatele i v průběhu plnění dodavatelských smluv. Standardy kvality úklidu jsou aktualizovány podle potřeb zadavatele,“ dodal Drmola.

Zakázka je rozdělena do šesti částí podle regionů, největší objem prací je pod Správou osobních nádraží v Hradci Králové.

Tagy nádraží SŽDC úklid
4 komentáře