V Úpořinách vykolejil nákladní vlak, předběžná škoda je 30 milionů

Vykolejení nákladního vlaku v Úpořinách. Foto: Pavlína VeseláVykolejení nákladního vlaku v Úpořinách. Foto: Pavlína Veselá

Provoz na dvou tratích je zastaven.

Provoz ve stanici Úpořiny je od 8:36 zastaven kvůli vykolejení pěti vozů nákladního vlaku. Drážní inspekce nejprve škodu odhadla na 10 milionů, později ji výrazně navýšila na 30 milionů korun (25 milionů trať, 5 milionů vlak)

Fotografie v plném rozlišení jsou ke stažení na webu Drážní inspekce u krátké tiskové zprávy k mimořádné události.

Odhad školy je deset milionů korun. Zahájili jsme vlastní šetření mimořádné události,“ řekl generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera. Při nehodě neměl být nikdo zraněn. Šlo o vlak společnosti SD – Kolejová doprava. K nehodě došlo na přejezdu, vagóny byly plně naložené.

Správa železnic uvedla na svém twitterovém účtu uvedla, že škody na železničním svršku jsou značné, je mimo jiné stržená trakční brána.

Kvůli nehodě je zastaven provoz: omezení se týká vlaků RegioJetu ÚK mezi Ústím nad Labem a Bílinou. Podle stránek ČD mimořádnosti https://www.cd.cz/jizdni-rad/omezeni-provozu/mimoradnost/28325/ se zavádí na trati do Radejčína náhradní autobusová doprava. Správa železnic počítá s obnovením provozu v pondělí.

Vykolejení nákladního vlaku v Úpořinách. Foto: Pavlína VeseláVykolejení nákladního vlaku v Úpořinách. Foto: Pavlína VeseláVykolejení nákladního vlaku v Úpořinách. Foto: Pavlína VeseláVykolejení nákladního vlaku v Úpořinách. Foto: Drážní inspekceVykolejení nákladního vlaku v Úpořinách. Foto: Drážní inspekceVykolejení nákladního vlaku v Úpořinách. Foto: Drážní inspekceVykolejení nákladního vlaku v Úpořinách. Foto: Drážní inspekceVykolejení nákladního vlaku v Úpořinách. Foto: Drážní inspekceVykolejení nákladního vlaku v Úpořinách. Foto: Drážní inspekceVykolejení nákladního vlaku v Úpořinách. Foto: Drážní inspekce

Tagy SD - Kolejová doprava seznam Úpořiny vykolejení vlaku
44 komentářů