dpp

V Turnově začne budování dalšího sjezdu a nájezdu z průtahu, pomůže části města od kamionů

Místo nové křižovatky na I/10 v Turnově. Foto: Turnov.czMísto nové křižovatky na I/10 v Turnově. Foto: Turnov.cz

Po dokončení mimoúrovňové křižovatky sníží město rychlost v části města na 30 km/h.

Obyvatelé Turnova by měli mít klidnější Nádražní ulici než dosud. Na silnici I/10 mezi Ohrazenicemi a křižovatkou se silnicí I/35 začne příští týden další nové omezení. Začne budování sjezdu a nájezdu do Fučíkovy ulice.

Jde o společnou investici Ředitelství silnic a dálnic a města. Zakázku za 29 milionů korun bez DPH získal Strabag. Nová mimoúrovňová křižovatka umožní kamionům z turnovské průmyslové zóny přímé napojení na silnici I/10. Dosud musejí projíždět obytnou zástavbou v délce několika kilometrů, zejména Nádražní ulicí.

„Pro město Turnov se jedná z hlediska dopravního o velmi důležitou stavbu, kterou společně s ŘSD a obcí Ohrazenice připravujeme více jak šest let. Stavba umožní přímý sjezd z I/10 ze směru od Prahy a nájezd na I/10 směrem na Jičín. Celé opatření povede k zásadnímu snížení provozu nákladních automobilů v celé lokalitě Nádražní ulice a ulice Fučíkova,“ řekl starosta Turnova Tomáš Hocke.

Dojde i k přesunu dopravního zatížení od Ohrazenic a Paceřic. Zahájení stavby předcházel výkup jednoho domu a příprava lokality včetně vybudování přeložek.

Součástí stavebních úprav budou i opatření směřující ke zklidnění dopravy ve Fučíkově ulici. V ulici budou vybudovány zvýšené křižovatky a celá čtvrť mezi Nádražní ulicí a silnicí I/10 bude převedena do statutu zóny 30. „Zároveň v tomto místě probíhá výstavba obchodní zóny pro nový supermarket Billa. V kombinaci s novou stavbou dalšího nájezdu na I/10 v Ohrazenicích dojde k převedení další automobilové dopravy z lokality přilehlých obcí Přepeře, Čtveřín, Pěnčín a dalších na průtah městem I/10,“ dodal Hocke.

Stavba má být hotová na začátku příštího roku. Dopravní omezení se aktuálně dotkne pouze silnice I/10, kde dojde k zúžení, které naváže na již instalované v souvislosti s probíhající dostavbou nájezdu v Ohrazenicích. Ve Fučíkově ulici je nutné počítat s pohybem stavební techniky.

Tagy I/10 Ředitelství silnic a dálnic ŘSD Strabag Turnov
9 komentářů