ŘSD dokončilo proměnu křižovatky na konci D10 u Turnova, sjezd je nově obousměrný

Zobousměrnění sjezdu ze silnice I/10 v Turnově - Ohrazenicích.Zobousměrnění sjezdu ze silnice I/10 v Turnově - Ohrazenicích.

Úprava usnadní přístup na průtah Turnovem řidičům z Ohrazenic a okolních obcí.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dokončilo nenápadnou, ale pro řidiče užitečnou úpravu sjezdu ze silnice I/10 v Ohrazenicích u Turnova na konci dálnice D10. Sjezd do Ohrazenic je nově obousměrný. Je tak možné najet na komunikaci, která je současně i silnicí I/35, od Ohrazenic ve směru na Harrachov a Jičín.

O dokončení stavby informovalo ŘSD na svých stránkách. Zakázku za 15 milionů korun získala společnost Colas CZ. Práce trvaly od května, dokončení je v termínu podle smlouvy.

Dosud nebyl nájezd na silnici z Ohrazenic ve směru na Harrachov či Jičín možný. Stavební úpravy zahrnovaly rozšíření vozovky sjezdu spolu s úpravou odvodnění a úpravu veřejného osvětlení u křižovatky v napojení na Nádražní ulici. Ta je oficiálně krajskou silnicí III. třídy. Součástí je také nová protihluková stěna vlevo sjezdu o délce 40 m a výšce 4 m.

Vznikla také souběžná „mobilní“ protihluková stěna mezi silnicí I/10 a místní cestou k zahrádkám o délce 112 m a výšce 2,5 m. Proběhly také vegetační úpravy a na závěr zhotovení vodorovného a svislého dopravního značení.

Během stavebních prací zde pro řidiče vzniklo dopravní omezení, kdy byla silnice I/10 ve směru od Prahy zúžena a samotný sjezd ze silnice I/10 do obce Ohrazenice byl po celou dobu stavby uzavřen pro veškerou dopravu.

Tagy Colas CZ D10 I/10 Ohrazenice Ředitelství silnic a dálnic ŘSD Turnov
1 komentář