V Semilech začala modernizace nádraží, je začátkem proměny celé části města

Budoucí podoba stanice Semily. Foto: Správa železnicBudoucí podoba stanice Semily. Foto: Správa železnic

Na nové nádraží naváže stavba autobusového terminálu.

Správa železnic (SŽ) slavnostně zahájila proměnu stanice Semily na trati Liberec – Pardubice. Práce běží již několik týdnů. Zakázku získala společnost Swietelsky Rail za 173 milionů korun. Stavba je významná zejména pro samotné město, které chce celou oblast kolem nádraží významně zkultivovat.

Pro Semily je to zásadní a městotvorný projekt. Na modernizaci stanice v roce 2024 naváže výstavba autobusového nádraží,“ popsala starostka Lena Mlejnková. Nejde přitom jen o nové řešení nádraží, ale i bytovou výstavbu, kterou mezi stanicí a Jizerou chystá soukromý developer. Z pohledu dopravy bude zásadní proměnou jednoduchý přesun hrana/hrana mezi vlaky a autobusy z nového autobusového nádraží.

Už v půlce února se v Semilech uzavřel podchod, vznikne nový. Ještě letos se cestující na semilském nádraží mohou těšit na nová nástupiště, která nahradí stávající úrovňová. Kromě pohodlnějšího nástupu už nebudou muset také přecházet koleje, protože ve stanici vznikne plnohodnotný podchod.

Nový bude rovněž orientační a informační systém pro cestující. Práce vyjdou na více než 173 milionů korun. Výpravní budova prošla rekonstrukcí před třemi lety.

Práce na proměně stanice Semily. Foto: Správa železnicPráce na proměně stanice Semily. Foto: Správa železnicPráce na proměně stanice Semily. Foto: Správa železnicPráce na proměně stanice Semily. Foto: Správa železnicBudoucí podoba stanice Semily. Foto: Správa železnicBudoucí podoba stanice Semily. Foto: Správa železnic
Tagy Semily Správa železnic Swietelsky Rail trať 030 Liberec - Pardubice
13 komentářů