V Praze začíná testování nového kloubového autobusu SOR NS18, DPP si ho pronajal za stovku na měsíc

Autobus SOR NS18. Foto: Zdeněk Bek - DPPAutobus SOR NS18. Foto: Zdeněk Bek - DPP

Během jednoho roku se autobus vystřídá v různých garážích, začíná na lince 125.

Cestující na lince 125 mezi Skalkou a Smíchovským nádražím čeká od zítřka svezení novým typem autobusu. Společnost SOR Libchavy se dohodla s Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP)  na ročním pronájmu autobusu NS18 za symbolickou cenu 100 korun na měsíc, během kterého bude testovat jeho funkčnost v náročném pražském provozu.

„Cílem je otestovat nový typ v náročných podmínkách pražské MHD a funkčnost jednotlivých komponent. Díky tomu získáme provozní zkušenosti s novou typovou řadou NS, která navazuje na nejrozšířenější autobusy v DPP, tedy vozy SOR NB 12 a NB 18,“ řekl vedoucí oddělení komunikace DPP Daniel Šabík. Jízdní řády na nadcházející dny jsou zveřejněny na stránkách DPP.

DPP bude autobus nasazovat postupně na různé linky, aby došlo k jeho otestování ve všech provozních režimech a podmínkách, a aby zajistil zpětnou vazbu od různých řidičů. Svou pouť zahájí na linkách garáže Hostivař, postupně navštíví i ostatní garáže DPP.

Typová řada NS přináší řadu změn a inovací v exteriéru i interiéru. Kromě nového designu má autobus v kloubovém provedení již jen čtvery dveře místo pěti párů u verze NB 18. V interiéru vozidlo disponuje větším počtem sedadel pro cestující v úrovni podlahy vozu. Výbava autobusu i informační systém odpovídají platným standardům kvality PID včetně klimatizace prostoru pro cestující i kabiny řidiče. Motor vozidla splňuje zpřísněné emisní limity s platností od roku 2022, tedy EURO VI step E. Vozidlo je navíc osazeno systémem sledování mrtvých úhlů, který v případě pozitivních výsledku testování plánujeme poptávat při další obnově flotily autobusů.

V provozu jsou dosud jen tři kloubová vozidla NS18. Jedno jezdí v Německu, druhé jako trolejbus v Teplicích. Třetí je nyní v Praze.

Autobus SOR NS18. Foto: Zdeněk Bek - DPPTrolejbus SOR TNS 18 vychází z autobusu  SOR NS18. Foto: Zdeněk Bek - DPPAutobus SOR NS18. Foto: Zdeněk Bek - DPP
Tagy Dopravní podnik hl. m. Prahy dpp seznam SOR SOR Libchavy SOR NS18
53 komentářů