LOT 3a leaderboard

V Postoloprtech se kvůli dálnici D7 za 60 milionů přesune fotbalové hřiště

Nový úsek D7 Postoloprty - Bitozeves. Pramen: MDČRNový úsek D7 Postoloprty - Bitozeves. Pramen: MDČR

Přesun hřiště platí stát, stavba pětikilometrového úseku dálnice by měla začít za čtyři roky.

V Postoloprtech na Lounsku se bude kvůli stavbě dálnice D7 Praha – Chomutov – Německo o 25 až 30 metrů přesouvat fotbalové hřiště. Na akci radnice dostala dotaci 60 milionů korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Dotace pokryje veškeré náklady, řekl ČTK starosta Postoloprt Zdeněk Pištora (Trikolóra).

„Finance máme už na našem účtu a v tuto chvíli se zahajuje první část stavby,“ uvedl Pištora. ČTK na místě zjistila, že je pokácená část stromů u nedalekého lesa. Starosta uvedl, že stavební práce začnou 25. ledna, nové hřiště by mělo být dokončeno v létě příštího roku.

D7 Postoloprty, zkapacitnění obchvatu. Pramen: ŘSD

D7 Postoloprty, zkapacitnění obchvatu. Pramen: ŘSD

Původně se mělo s přesunem začít v roce 2017, kdy obec obdržela zhruba třicetimilionovou dotaci. Po dokončení projektu se ale náklady ukázaly dvojnásobné. „Od roku 2017 jsem se snažil získat do rozpočtu i tu zbývající částku, dalších 30 milionů korun, a to se povedlo na podzim 2019,“ řekl Pištora. Poté se uskutečnilo výběrové řízení na zhotovitele.

Hřiště po přesunu bude modernější, zázemí prostornější a diváci se mohou těšit na tribunu zhruba s 200 místy. Podle starosty mohli dosud návštěvníci fotbalové zápasy sledovat vestoje kolem hřiště. „Dokončení je načasováno přesně k oslavám 100. výročí našeho fotbalového klubu,“ dodal Pištora.

Demolici starých budov má v režii Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Podle letáku ŘSD by měla výstavba dálnice na území Postoloprt, která je vedena jako zkapacitnění obchvatu, začít v roce 2025. Dokončení je naplánované na rok 2027. Předpokládaná cena zhruba pětikilometrového úseku je 2,14 miliardy korun bez DPH.

ČTK

Tagy dálnice D7 obchvat Postoloprt ŘSD seznam Top
59 komentářů